گروه: اخبار استان خبر: 109006 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 ساعت : 17:46
عطر خوش بهداشت و درمان هوای شهرستان لنده را معطرکرد:

تصویب بیمارستان 32 تختخوابی و اهدای دو دستگاه آمبولانس به مجموعه درمانی لنده+سند

پس از سال ها پیگیری و تلاش گسترده مسئولان اعم از شهرستانی و استانی تا مدیران بومی مقیم تهران وزرات بهداشت و درمان روی خویش به مردم این شهرستان نشان داد وتائیدیه بیمارستان 32تختخوابی که سال ها چشم انتظار آن بودند به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، شهرستان لنده از جمله شهرستان های کمتر توسعه یافته در استان کهگیلویه و بویراحمد است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، قدم های زیادی در جهت رفع محرومیت این شهرستان بداشته شد ولی عمق محرومیت ها در این شهرستان چنان بالا بوده است که تنها به برکت 40سال از عمر انقلاب خدمات زیادی صورت گرفته است ولی عدم نگاه توسعه محور و درمان مقطعی دردهای این شهرستان باعث شد که کمتر نگاه توسعه ای به این شهرستان صورت پذیرید.

چند سالی است که همت و تلاش فرزندان بومی این شهرستان در مرکز کشور، استان و شهرستان مضاعف تر شد و پیگیرهای مکرر مسئولان شهرستانی و شوراهای شهر و افراد ذی نفوذی همچون امانعلی کریمی زاده و پیگیری های خوب رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده باعث شد تا در حوزه درمان به موفقیت های نسبی برسیم که برای تکمیل این پازل هنوز باید پیگیری ها و دیدار های زیادی با مسئولان حوزه وزارت بهداشت صورت پذیرد.

خبر موافقت نامه وزرات بهداشت و درمان با ساخت بیمارستان 32تختخوابی شهرستان لنده یکی از مهمترین خبرهای است که این روز ها نقل هر محفل و مجلسی است چرا که مردم این دیار در سنوات گذشته به دلیل بعد مسافت و کمبود امکانات انسان های بزرگواری را از دست داد که شاید هر کدام می توانستند در توسعه مدیریت جامعه به خصوص سطوح استانی و ملی حرفی برای گفتن داشته باشند.

---
---

امراله خانی در خصوص تائید این خبرگفت: پس از پیگیری ها و رایزنی های زیاد، بالاخره وزرات بهداشت و درمان موافقت نامه اولیه تأسیس بیمارستان لنده را صادر کرد.

وی افزود: بر اساس نامه ارسالی از  معاونت درمان وزرات بهداشت و بر اساس استناد مصوبه کمیسیون قانون تشخیص امور پزشکی ماده 20 مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۷ وزارت بهداشت و درمان، مجوز  تأسیس بیمارستان 32 تختخوابی در شهرستان لنده صادر شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده ادامه داد: بر اساس این موافقت نامه، دانشگاه علوم پزشکی استان باید ظرف مدت حداکثر 12 ماه نسبت به معرفی مکان مناسب و تأیید آن مطابق ضوابط و استاندارهای فنی و نیز آئین نامه مربوطه از جهت تأسیس بیمارستان با 32 تخت بستری به نام شهید کریمی اقدام نماید تا موافقت اصولی صادر شود.

وی اظهار کرد: جا دارد از زحمات و پیگیری های فراوان فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امان علی کریمی زاده و سایر اشخاصی که در صدور مجوز بیمارستان لنده نقش داشته اند، تقدیر و تشکر نماییم.

خانی یاد آور شد: امید است با انجام اقدامات لازم و ارسال به وزارت بهداشت و درمان، موافقت نهایی صادر و در آینده ای نزدیک شاهد کلنگ زنی این پروژه مهم باشیم.

مدیرشبکه بهداشت و درمان لنده گفت: به نمایندگی از مردم شریف شهرستان لنده از تلاش ها و پیگیری های رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، معاونت درمان، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و همه کسانی که نقشی در تحقق این وعده مسرت بخش برای مردم داشتند تقدیر و تشکر ویژه می نمایم.

گفتنی است یزدانپرست مدیر اجرایی طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده از اهدای دو دستگاه آمبولانس به شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در آینده نزدیک نیز خبرداد.

 بدون شک رایحه خوش خدمت مشام مردمی ولایت مدار را نسبت به این خدمت کم نظیر درآستانه 40سالگی انقلاب اسلامی را معطر خواهد کرد و بار دیگر بر این خدمت افتخار خواهند کرد و قدردان انقلاب و مدیران انقلابی خواهند بود.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.