گروه: اخبار استان خبر: 109004 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 ساعت : 16:55

واکنش معاون شرکت گاز استان به درج یک خبر در صبح زاگرس

جهانبازی: طی مکاتبات با مراجع قانون گذار در کشور عنوان شده که برای گاز کشی به روستاهای کوچک باید تجمیع صورت گیرد و تشکیل روستای بزرگتر دهند تا امکان گاز رسانی فراهم شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ معاون امور مهندسی و اجرایی شرکت گاز استان در گفت و گو با بویرخبر در واکنش به خبر درج شده مبنی برعدم گازرسانی به روستای رگاب تنگ تامرادی (خبر را اینجا بخوانید) گفت: قانون گذار برای شرکت گاز، سه شرط را جهت گازرسانی به روستاها، وضع کرده است که شامل رسیدن به حدنصاب حداقل بیست خانوار در هر روستا، اجرایی شدن طرح هادی در روستای مورد نظر و صدور مجوز بنیاد مسکن به شرکت گاز جهت گاز رسانی در روستا و سومین شرط این است که باتوجه به بودجه مصوب، هزینه علمک گاز هرخانوار از 6 میلیون تومان فراتر نرود.

 

شجاع الدین جهانبازی افزود: در سطح استان روستاهایی داریم که به دلیل پایین بودن تعداد خانوار و نرسیدن به حدنصاب حداقل بیست خانوار، به آنها گاز رسانی نشده است و روستانشینان مجبور به قطع درختان بلوط و استفاده از آنها به عنوان هیزم می شوند.

 

جهانبازی عنوان کرد: موضوع گازرسانی به روستاهای زیر بیست خانوار باید از سوی دولت و قانون گذار تصویب و به استان ها ابلاغ شود.

 

وی عنوان کرد: طی مکاتبات با مراجع قانون گذار در کشور عنوان شده که برای گاز کشی به روستاهای کوچک باید تجمیع صورت گیرد یعنی اینکه روستاهای کوچک با خانوارهای کم با تجمع در کنار یکدیگر و تشکیل روستای بزرگتر امکان گاز رسانی را فراهم کنند.

 

انتهای پیام/د

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.