گروه: اخبار استان خبر: 108966 / تاریخ انتشار : 1397/4/14 ساعت : 19:12
نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد:

هجوم دشمن گاهی به عرصه اقتصاد و وقتی دیگر به عرصه فرهنگ است/اگر کادرسازی نکنیم محکوم به شکست هستیم

آیت الله ملک حسینی: انقلاب هر روز با نیاز نو و جدیدی روبرو خواهد شد ، هجوم گاه به عرصه های اقتصادی و گاه به عرصه های فرهنگی است و اگر دشمن ناگهان برشما شبیخون بزند و اگر این آمادگی وجود داشته باشد بی تردیدمایوس خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی ،نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد در نشست استانی حلقات صالحین برتر که درگچساران برگزار شد، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص تقوا و رمز پیروزی گفت:"اگر تقوا پیشه کنید و صبرداشته باشید هر چند دشمن ناگهان برشما هجوم آورد خداوند شما را به 5هزار فرشته علامت گذاری شده حمایت خواهد کرد، آن را نگفتیم تا بنشینید و حمایت شویدو این را عنوان کردیم تا به آرامش برسید و امیدوارانه حرکت را ادامه دهید".

 

وی افزود:پیروزی قطعی است اما پیروزی جز با نصرت و حکمت خداوند حاصل نمی شود یعنی فتح و پیروزی برای انسان مومن جلوه دو صفت پروردگار است یعنی جلوه صفت عزت و دوم جلوه صفت حکمت.

 

آیت الله ملک حسینی اظهارکرد: برای انسان تقوا و صبر،برنامه ریزی معنوی و مقاومت است و خدای بزرگ عزتش همان حکایت حمایت از مقاومت ها و حکمتش حمایت از تدبیرها و برنامه ریزی ها است و بی شک پیروزی از آن انسان مومنی است که اتکاء به عزت الهی و حکمت الهی داشته باشد.

 

وی درادامه با اشاره به جایگاه و اهداف حلقات شجره طیبه صالحین گفت:حلقات صالحین بستر سازی برای حرکت ظهور امام عصر(عج) است ،اما یک کادر سازی و نیرو سازی دوباره هم درآن وجود دارد به این معنا که گاه حرکت هایی در گذشته انجام شده و نیروهایی برای طی مسیر ساخته شده اند که جنگ را مدیریت کردند و مقاومت کردند و در حرکت های اقتصادی و جهاد سازندگی نیز شرکت کردند.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:انقلاب هر روز با نیاز نو و جدیدی روبرو خواهد شد ، هجوم گاه به عرصه های اقتصادی و گاه به عرصه های فرهنگی است و اگر دشمن ناگهان برشما شبیخون بزند و اگر این آمادگی وجود داشته باشد و چنین کادر سازی و نیرو سازی دوباره اتفاق افتاده باشد و همانطور که گذشته مایوس شد ، آینده هم بی تردیدمایوس خواهد شد.

 

آیت الله ملک حسینی افزود:اگر احساس کنیم همان ظرفیت های گذشته کافی است و نیرو سازی جدید و لحظه به لحظه صورت نگیرد بی شک محکوم به شکست هستیم و اگر بدانیم همچون گذشته نیرو ساخته شد ، مقاوتی رخ داد و پیروزی حاصل شد پس هر روز باید این نیرو سازی اتفاق بیافتد و فتح و پیروزی را خداوند براساس حکمتش برای انسان های انقلابی رقم بزند.

 

وی درادامه اظهارکرد:هر انسانی سلیقه مختلفی دارد و می شود از ظرفیتش در سلیقه اش استفاده کرد، امروز عزیزان شاخص در همه جا فعال هستند و دیگر عزیزانی که فعال نیستند، باید این عزیزان را بکار گرفت و به میدان آورد.

 

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد:بحران درحوزه ولایت فقیه ناشی از بحران درمسئله توحید است و نیز بحران و تنش در مسئله رسالت و بحران در حوزه امامت است وبی شک اگر به فرزندانمان بدرستی مسئله امامت را آموزش بدهیم او به سهولت نیز مسئله ولایت را خواهد پذیرفت،بدون آموزش امامت اگر صد ها سال در بحث ولایت فقیه متمرکز بشویم هرگز نتیجه نخواهیم گرفت.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با ذکر حدیثی از امام صادق(ع) گفت:دراین حدیث آمده است" بشتابید و بچه هایتان را دریابید قبل از اینکه مُرجع آن ها را دریابد". مرجُع گروهی بودند که از اواخر دوران امام سجاد علیه السلام شکل گرفت ، در دوران امام باقر(ع) فرصت پیدا کردند ودر دوران امام صادق (ع)حرکت های فرهنگی امام علیه السلام در مقابله با این گروه بود.

 

آیت الله ملک حسینی اظهارکرد:مُرجع کسانی هستندکه طرفدار آزادی مطلق انسان هستند یعنی تعهد تمام و مسئولیت پایان یابد،معتقدند که انسان هرکاری می خواهد انجام دهد و فقط دلی به سوی خدا داشته باشد و بس،که چقدر این سخن خطرناک است که بگویند انسان یک رابطه معنوی با خداوند داشته باشد و بگذارید خودش انتخاب کند و هر چه می خواهد کند و آزادانه مسیر اعتقادات ،احکام و اخلاق را طی کند که باید در این زمینه بسیار هوشیار بود.

 

وی درادامه تصریح کرد:طرح لبیک شجره طیبه صالحین در حقیقت نه تنها لبیک به رهبرعزیزمان که لبیکی به امام صادق علیه السلام، امامی که بنیان مذهب جعفری برمدار نام اوست ،خواهد بود.

گفتنی است نشست فصلی سرگروه های حلقات صالحین الگو "طرح لبیک یا خامنه ای"نواحی مقاومت بسیج گچساران،دهدشت،باشت،چرام،لنده،بهمئی با حضور نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد،فرمانده سپاه فتح استان،نماینده ولی فقیه درسپاه فتح،ائمه جماعات استان و فرماندهان نواحی به مدت 2روز در حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج گچساران برگزار شد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.