گروه: اخبار استان خبر: 108950 / تاریخ انتشار : 1397/4/14 ساعت : 16:21
رئیس امور عشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده:

کمبود آب در مناطق ییلاقی لنده/کاشت گیاهان دارویی و تولید عسل مرغوب برای صادرات

رئیس امور عشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده گفت: مشکلات عشایر و کمبود آب در زیستگاه های ییلاقی در شهرستان لنده زیاد است و بیشتر این عشایر از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به گزارش خبرلنده، سید خداداد اجتهادی با اشاره به مشکلات حوزه عشایری و گرمسیری شهرستان لنده گفت: بیش از یک هزار خانوار عشایری در مناطق عشایری شهرستان لنده ساکن هستند که نیازمند خدمات ویژه و ساماندهی می باشند.

وی افزود: شهرستان لنده دارای دو اقلیم سردسیری و گرمسیری است که همین شرایط آب و هوایی باعث رونق روز افزون این شهرستان در عرصه های دامداری و تولید عسل مرغوب شده است.

رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده گفت: سالانه حجم عظیمی از عشایر با اسکان در مناطق ییلاقی این شهرستان سهم بزرگی در تولید فرآورده های گوشتی و لبنی در سطح کشور دارند که این خود یک امتیاز بزرگ برای عشایر و دامداران این منطقه به حساب می‌آید.

اجتهادی مهمترین مشکلات عمده عشایری شهرستان را کمبود آب آشامیدنی در مناطق ییلاقی عنوان کرد و گفت: انتظار داریم بنیاد مستضعفان با ایجاد مخازن ذخیره آب و انتقال آب به مناطق ییلاقی نسبت به توسعه و پیشرفت این مناطق با اجرای طرح های کاشت گیاهان دارویی و افزایش سطح تولیدات در حوزه زنبورعسل و دامداری ما را یاری نماید.

وی تاکیدکرد: مشکلات عشایر و کمبود آب در زیستگاه های ییلاقی در شهرستان لنده زیاد است و بیشتر این عشایر از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.