گروه: اخبار استان خبر: 108923 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 ساعت : 17:20

امضاء تفاهم نامه ساخت 800 خانه مسکونی برای مددجویان کمیته امداد بین سپاه فتح و کمیته امداد امام خمینی( ره)استان+تصاویر

نشست تعاملی مسئولین سپاه فتح استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور ساخت 800 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیش از ظهر امروز، نشست تعاملی مسئولین سپاه فتح استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور  ساخت بیش از 800واحد مسکونی مددجویی در محل سالن اجتماعات سپاه فتح برگزار شد.

 

سردار بوعلی در ابتدای این جلسه با اشاره به مشارکت سپاه در این طرح گفت:مشارکت در ساخت 800 باب واحدمسکونی جهت کمک به مددجویان به همراه کمیته امداد امام خمینی(ره) با زیرساخت 50 متر اجرا می شود.

 

فرمانده سپاه فتح استان تصریح کرد: این طرح از سال گذشته در کشور شروع شده است و اولویت با استان های مرزی بود و امسال هم در یک برنامه جامع علاوه بر استان های مرزی تعدادی از استان های دیگر نیز شامل این طرح شدند.

وی تاکیدکرد: این زیرساخت به تعداد ده هزار واحد مسکونی در کشور فراهم است، که نزدیک به 8 درصد از این طرح سهم استان کهگیلویه و بویراحمد است و مجری این کار بسیج سازندگی سپاه فتح استان است که در همین راستا این توافق در سطح کشور بین سپاه پاسداران و کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شده است.

 

سردار بوعلی در ادامه گفت: معرفی افراد نیازمند توسط کمیته امداد و اجرا نیز به وسیله سپاه خواهد بود که به ازای هر واحد 50 متری 35 میلیون تومان پیش بینی شده است که نیاز به یک همپوشانی است که با استفاده از ظرفیت دستگاه ها هزینه را کاهش دهیم تا این هم افزایی موفقیت آمیز باشد.

فرمانده سپاه فتح در ادامه تصریح کرد: بنا به میزان اعتبار واگذاری برنامه ریزی انجام می شود، آنچه که مسلم است 800 واحد مرتبط به سراسر استان است که این موضوع در سراسر استان تعمیم داده می شود، این کار با اولویت مناطق سردسیر با استفاده از فرصت تابستان تا مهرماه انجام می شود و مناطق گرمسیری در مراحل بعدی از مهر ماه در دستور کار قرار می گیرند.

یدالله بوعلی عنوان کرد: اهمیت این کار در این است که کار برای ضعیف ترین قشر جامعه، یک امر خیرخواهانه است و این یک توفیق است چون این کار برای اولین بار در این سطح اجرایی می شود و  کار باید با کیفیت و هم افزایی دستگاه ها صورت گیرد.

بوعلی تصریح کرد: نگاه مسئولین کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر استان نباید قشری باشد بلکه باید یک نگاه عمومی و فراگیر و استانی باشد.

 

 

فرمانده سپاه فتح استان گفت: هرجایی که سپاه کاری از دستش برآید حاضر است وارد میدان شود و این کار را وظیفه پاسداری خودمان میدانیم، پاسدار می گوید هرجا که کاری از دستمان برمی آید کمک میکنیم، کمک به کسانی که به کار و عمل نیاز دارند.

فرید محبی مدیرکلکمیته امداد امام خمینی(ره) استان با قدردانی از سپاه و طرح های اجرایی آن گفت: شکل تعامل بین کمیته امداد و سپاه پاسداران بعد از حضور مهندس فتاح شکل خاصی به خود داده از این جهت در سال 96 یک تفاهم نامه بین کمیته امدادو سپاه منعقد شد و پایه کار را با این تفاهم نامه به امضا رساندیم.


مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: اولویت کار احداث 800 واحد مسکونی در مناطق روستایی است این هدف گذاری یک هدف گذاری دقیق می باشد که حجم عملیاتی آن افزون بر 28 میلیارد تومان است.

 

 

وی تاکیدکرد: 14 میلیارد تومان را کمیته امداد به صورت بلا عوض پرداخت می کند و 4 میلیارد تومان را صندوق قرض الحسنه تقبل خواهد کرد و 3 میلیارد و 200 میلیون تومان سهم آورده مددجویی و خیرین است و  یک میلیارد تومان را از طریق همکاران پرداخت شده است.

محبی اظهارکرد: دو میلیارد تومان هم سهم ستاد اجرایی امام خمینی(ره)است و سهم سپاه استان چهار میلیارد تومان است که پرداخت شده است.

وی گفت: این حجم کار، یک حجم بسیار گسترده است و جلسات متعددی در این رابطه برگزارشد و پایه کار را گرفته ایم و شرح وظایف همه دستگاه های خدمات رسان مشخص شده است و به سپاه معرفی شده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: قرارداد کمیته امداد و مجموعه سپاه یک ساله است و 800 واحد را باید در طی یک سال انجام داده که سهم هر ناحیه 67 واحد است.

وی گفت: فاز اول پروژه در مناطق سردسیری احداث و 133 نفر را مشخص کرده ایم که از این واحدها استفاده کنند.
 

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری توسط فرمانده سپاه فتح استان و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) به امضاء رسید. که تصاویری از این برنامه در زیر آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/ب

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.