گروه: اخبار استان خبر: 108919 / تاریخ انتشار : 1397/4/12 ساعت : 15:34
معاون فنی مرکز بهداشت استان:

آب شرب لوداب سالم است/خالی کردن لجن در رودخانه باعث ایجاد آلودگی شده بود

نصرالله کرمی: آلودگی آب منطقه لوداب تنها مربوط به دو روز بوده است و اکنون سالم است و هیچ مشکلی ندارد.

معاون فنی مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درباره آلودگی آب های لوداب شهرستان بویراحمد گفت: شبکه آب رسانی منطقه لوداب دچار مشکل شد، چشمه آب این منطقه در کنار رودخانه است که متاسفانه روز 30 خرداد ماه ماشین لجن کش گویا این لجن را در رودخانه خالی کرده است و از طرفی عشایر ان منطقه نیز در کنار رودخانه چادر دارند و سرویس بهداشتی ندارند، به همین دلایل  رودخانه آلوده شد.

 

نصرالله کرمی بیان کرد: چون آب رودخانه از کنار چمشه آب شرب مردم لوداب عبور می کند، علی رغم اینکه با همکاری آبفار، چشمه بهسازی شده بود اما این آلودگی به  داخل چشمه نشت کرد و به دلیل قطعی برق و خرابی دستگاه کلرزنی باعث شد که آلودگی  مدت دو روز وارد شبکه آب لوداب شود و تعدادی دچار بیماری روده ای و اسهال شوند.

 

وی افزود: تقریبا 125 بیمار از منطقه لوداب در اثر خوردن از این آب دچار بیماری شده بودند که بعد از مراجعه درمان شدند دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص حساسیت زیادی داشت و با توجه به اینکه در اولین روز 15 بیمار از لوداب به بیمارستان مراجعه کردند تیم ما  فوری وارد عمل شد.

 

معاون فنی مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همه تجهیزات و تیم درمان  و نمونه گیری مستقر شدند و از منابع آبی نمونه گیری شد و علت بیماری، آلودگی آب آشامیدنی اعلام شد که در همان روز بلافاصله آب و فاضلاب وارد عمل شد و آب رودخانه از آب شرب مردم جدا شد و بهسازی انجام گرفت و همچنین  سیستم کلر زنی نیز فعال شد.

 

کرمی تصریح کرد: بیماری بعد از چهار روز کنترل شد و اکنون آب شرب لوداب سالم است و هیچ مشکلی ندارد ماشین لجن کش باعث ایجاد آلودگی شده بود که به دنبال شناسایی این فرد هستیم مردم نیز در این خصوص نگرانی نداشته باشند آلودگی تنها مربوط به دو روز بود اکنون هیچ مشکلی ندارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.