گروه: اخبار استان خبر: 108823 / تاریخ انتشار : 1397/4/9 ساعت : 12:44

پروژه های تعجیلی جاوید و مصیبت عظمای شهرداران بعدی/میراثی که به باد فنا رفت+تصاویر

هرچند که برخی ها افتتاحیه های پشت سر هم آن هم در یک پروسه زمانبندی شده را نشان از درایت و روند مدیریت خوب در شهرداری یاسوج می دانستند، اما بعد از یک سال به همگان ثابت شده است که این پروژه به گونه تعجیلی بوده که به غیر از همان مدیریت پیشین دیگر مدیری نمی تواند آنها را به جلو برد و عمری کوتاه در زمینه شهر سازی داشته اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،شهر یاسوج یا همان "پایتخت طبیعت ایران" که یکی از قطب های گردشگری جنوب ایران محسوب می شود، به دلیل قرار داشتن در مرکز راه های ارتباطی میان استانهای اصفهان، یزد و فارس، خوزستان، بوشهر و چهارمحال و بختیاری به کریدور شمال به جنوب معروف است که همگان حسرت این زیبایی را می خوردند،ولی هنوز نتوانسته این زیبایی ها را به رخ دیگران بکشاند.

 
یاسوج، شهری زیبا در دامنه های سترگ و بلندآوازه دنا، شهری که امروز نام پایتخت طبیعت را برای خود یدک می کشد و هر روز برای رسیدن به رشد، پیشرفت و توسعه یافتگی، راههای پر پیچ و خم زیادی را طی می‌کند.

این شهر، شهری جوان در جنوب ایران است که بیش از 5دهه  از عمر مرکز شدنش می‌گذرد و قدمت برخی از زیرساختهای آن به همان 50سال پیش بر می گردند و نمای کهنه شدن آنان حتی در ظاهر زیبای این شهر خودنمایی می‌کند.

سخن امروز ما تعریف و تمجید از شهر یاسوج و جاذبه هایش نیست، بلکه نشان دادن پروژه هایی است که به دست شهرداران پیشین و سابق این شهر به بهره برداری رسید و هرکدام به نحوی مصیبت  عظمای شهرداران جدید شده است.

بعد از انتخابات شورای دور چهارم و راه یافتن یازده چهره جدید به ساختمان آجری شورای شهر یاسوج بعد از 9سال و انتخاب شهردار جدید پایتخت طبیعت بعد از نگین تاجی، قرعه نام شهردار با یازده رأی موافق به محمد علی جاوید، بخشدار سابق پاتاوه و رئیس پیشین شوراها و شهرداریهای استان رسید، انتخابی که به نوعی یک موضوع مهم قلمداد می شد.

 جاوید شهردار پیشین شهر یاسوج در بدو ورود به ساختمان شهرداری درکوی شصت متری یاسوج، هدف خود را ایجاد پروژه های متعدد و ایجاد بستر سازی برای زیرساختها و حتی مهمتر از آن تکمیل این پروژه ها در پروسه چهار ساله گذاشت و یکی دیگر از اهداف خود در این زمینه را پارک سازی و اتمام برخی پروژه های نیمه کاره قلمداد کرد، موضوعی که به مزاق همه اعضای شورای شهر خوش می آمد.

شهدار پیشین یاسوج یکی از راههای برون رفت شهر یاسوج از برخی بن بست های تفریحی و حتی ترافیکی را ایجاد چندین پروژه اعم از پارک های ولایت، غدیر، چشمه نباتی و پارک بانوان دانست و از سویی دیگر پروژه هایی همچون بازارچه ماهی، تکمیل زیرساختهای آبشار یاسوج، احداث پل چهارم بشار، نهضت آسفالت، نهضت پیاده رو سازی و حتی نصب چراغ های چند منظوره در سطح شهر یاسوج را در زمزه فعالیت های خود قرار داد که همگی آنها در این پروسه چهار ساله هرکدام به نحوی به بهره برداری رسیدند.

 

هرچند که برخی ها افتتاحیه های پشت سر هم آن هم در یک پروسه زمانبندی شده را نشان از درایت و روند مدیریت خوب در شهرداری یاسوج می دانستند، اما بعد از یک سال به همگان ثابت شده که این پروژه به گونه ای تعجیلی بوده که به غیر از همان مدیریت پیشین، مدیر دیگری نمی تواند آنها را به جلو برد و عمری کوتاه در زمینه شهر سازی داشته اند.

به عنوان مثال امروز هرچند قسمتی از پارک غدیر به بهره برداری رسیده، اما آنچیزی که در این پارک هویدا بوده یک کج سلیقگی است که می توان به افتتاح نشدن و به سرانجام نرسیدن بقیه این پروژه اشاره کرد که نشان میدهد یا این پروژه تعجیلی است و یا نشان از خستگی شهردار فعلی و تیم مدیریتی اش دارد.

از سوی دیگر بی در و پیکر شدن پارک بانوان یا همان بوستان بانوان در جنوب یاسوج و تخریب آن و درد بی درمان پارک بزرگ ولایت و همچنین واگذاری غیر قابل انکار پارک چشمه نباتی به یکی از اعضای شورای پیشین نشان می دهد مسئولان پیشین بجای گذاشتن میراثی گرانبها برای  پروژه های خود در  پایتخت طبیعت،این پروژه ها را به نحوی تحمیل کرده اند که هیچ مدیری دیگر نمی تواند آنها را به جلو ببرد، موضوعی که بسیار ی از مسئولان پیشین نیز به آن اذعان داشتند که یکی از اهداف مدیران باید ایجاد پروژه هایی باشد که آینده گان بتوانند از آنها مواظبت کنند.

پارک ولایت که روزی برخی فکر می کردند می تواند سنبل پایتخت طبیعت باشد، امروز فقط بیش از 60 درصد از آن به بهره برداری رسیده و هنوز تیم جدید مدیریت شهری برنامه ای برای تکمیل آن ندارد و این موضوع نشان می دهد که تیم جدیدشورا و حتی شهرداری نسبت به این پروژه ها بی رغبت هستند و کاری به زیبا سازی و ساختار جدید شهری نداشته و نخواهند داشت.

نهضت آسفالت و پیاده رو سازی که روزی همه شهروندان شاهد ایجاد این بستر ها بودند همگی در این دوره به باد فراموشی سپرده شده و یا اینکه پروژه های که عمری کمتر از سه سال از آن می گذرد به کلی فرسوده شده و یا به باد فنا سپرده شده است.

در پایان بایدگفت، مسئولان پیشین و یا حتی فعلی چه جوابی برای شهروندان و هدر رفت بیت المال دارند،چرا میراث شهرداران سابق و پیشن نتوانسته اند برای مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد خوش یمن باشند و چرا مدیریت کنونی نتوانسته است خواسته بر حق مردم را به جلو ببرد و چرا این همه کج سلیقگی و آینده نگری نکردن در این شهر جوان وجود داشته و چراهای دیگر که همگی در حال حاضر بی پاسخ مانده اند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.