گروه: اخبار استان خبر: 108817 / تاریخ انتشار : 1397/4/9 ساعت : 17:50
جولان کانال‌های مستهجن در تلگرام؛

تبلیغ روابط غیراخلاقی در کانال‌های آشپزی و خانه‌داری!/ آیا کسی حواسش به فضای مجازی هست؟

با عضویت در برخی کانال‌های آشپزی و خانه‌داری در طول روز تبلیغات کانال‌هایی را خواهید دید که در قالب رمان بی‌پرده‌ترین مسائل جنسی و غیراخلاقی را بیان می‌کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  استفاده از هر تکنولوژی در کنار مزایای فراوانش معایبی نیز دارد که نمی‌توان به دلیل این مضرات استفاده از تکنولوژی را بر خود حرام کرد اما گاه آسیب‌های این فضای مجازی به اندازه‌ای است که نه تنها فرهنگ ما و به ویژه کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه ممکن است باعث ریخته شدن آبرویی شود که بازگرداندن آن کار آسانی نیست.

یکی از آسیب‌های فضای مجازی حضور افرادی است که با استفاده از بستر اینترنت و دسترسی آسان به آن اقدام به ایجاد کانال و صفحات مستهجن می‌کنند تا از این طریق و با جذب مخاطبان یا برای خود تبلیغات گرفته و درآمدزایی کنند و یا ذهن بیمار خودشان را آرام کنند!

در روزهای اخیر که از طریق یکی از کانال‌های آشپزی چندین کانال دیگر برای یادگیری هنرهای دستی و ... مشاهده کردم، بعد از گذشت چند ساعت تبلیغاتی یکسان از کانال‌هایی دیدم که در قالب رمان بی‌پرده ترین مسائل جنسی را مطرح کرده و جالب است که برای تبلیغ نیز مستهجن‌ترین قسمت‌های این رمان‌ها را در کانال‌ها قرار می‌دهند!

جای تعجب دارد که با باز کردن یکی از همین کانال‌ها که در قالب رمان موضوعات و حتی عکس‌های مستهجن را رواج می‌دهند، صدها پست دیگر برای تبلیغ سایر کانال‌های مشابه را می‌توانید ببینید که هرکدام از آنها بالای صدهزار عضو دارد!

بی‌گمان در فضای مجازی همیشه افرادی اینچنینی بوده‌اند که با استفاده از بسترهای لازم سعی دارند بی‌حیایی و بی‌عفتی را در جامعه رواج دهند اما جای سوال از مسئولین فرهنگی و قضایی ما است که چرا با چنین افرادی برخورد نمی‌شود تا نتوانند به راحتی فرهنگِ نجیب ما را زیر سوال ببرند، مگر غیر از این است که در شرایط کنونی کودکان و نوجوانان زیادی در فضای مجازی حضور دارند و با دیدن چنین کانال‌هایی دچار بلوغ زودرس می‌شوند؟

حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و عدم نظارت والدین شرایطی را فراهم می‌کند تا ذهن کنجکاو آنان به دنبال چنین کانال‌هایی برود و آتشی افروخته شود که خاموش کردن آن به آسانی عضویت در یکی از این کانال‌ها نیست.

دو نکته جالب هم در این کانال‌ها وجود دارد؛ اول اینکه این کانال‌های مستهجن در بستری تبلیغ می‌شوند که برای یادگیری آشپزی، هنر خانه‌داری و...است و این یعنی نشانه گرفتن حیا و عفت زنان و دخترانی که تنها به قصد یادگیری هنر در کانال‌ها عضو شده‌اند.

موضوع دوم هوشمندی گردانندگان این کانال است که برخی کلمات حساسیت برانگیز را به صورت حروف جدا از هم و یا با فاصله نقطه قرار می‌دهند!

اگرچه در وهله اول باید کنترل چنین فضایی توسط خانواده‌ها برای کودکان و نوجوانان صورت بگیرد اما باید مسئولین فرهنگی و قضایی ما نیز دست به کار شوند و با گردانندگان چنین کانال‌هایی برخورد منند تا همان بلایی که ماهواره به صورت نرم و آهسته بر سر فرهنگ و حیای ما آورد بار دیگر توسط چنین کانال‌هایی تکرار نشود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.