گروه: اخبار استان خبر: 108753 / تاریخ انتشار : 1397/4/6 ساعت : 11:02
با حضور خانواده شهدا؛

یادواره شهدای ورزشکار شهرستان بویراحمد برگزار شد+تصاویر

یادواره شهدای ورزشکار شهرستان بویراحمد در سالن شهید هرمزپور یاسوج و با حضور خانواده های شهدا و جمعی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز یادواره شهدای ورزشکار شهرستان بویراحمد در سالن شهید هرمزپور یاسوج و با حضور خانواده های شهدا و جمعی از مسئولین برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد گفت: اگر ما شهدا را یاد کنیم در تمام مراحل زندگی موفق خواهیم بود از دید زندگی دنیوی شهدا دچار فنا شدند ولی در قران چنین موردی وجود ندارد چنانکه در قران آمده که شهدا زنده اند و نزد خداوند روزی داده میشوند.


سرهنگ شاهینی بیان کرد: در اسلام کمتر کسی مورد تقدیر قرار گرفته ، اینان کسانی بودتد که از سرمایه وجود خود گذشتند و از خاک به افلاک رسیدند، دو قطره در نزد خداوند گرانقدر است
یکی قطره خون شهدا و دیگری قطره اشکی است که از چشم کسی که نماز شب می خواند از چشمانش سرازیر میشود و شهدا این دو قطره خون و اشک را در نمازهای شب داشتند.


وی افزود: پیامبر (ص) می فرمایند با شرافت ترین مرگ ها شهادت است و ما باید قدر شهدا را بدانیم،آن ها کار خارق العاده ای انجام نمی دادند که شهید شدند بلکه همین کارهای روزمره مثل تکریم پدر و مادر را که به آسانی از کنار آن میگذریم انان به نحو احسن انجام میدادند ، وقتی نزد والدین شهید میرفتیم می گفت:شهید این کار را به خوبی انجام میداد یا به پدر و مادر احترام می گذاشتند.


شاهینی ادامه داد: ما نباید از خون شهدا غافل شویم چرا که از هرجا که غافل شدیم از سمت دیگر حمله میکند، برای جوانان امروز باید از رفتار و گفتار و کردار آنان گفت،برخی از شهدا یک شب بعد از شب عروسی وارد میدان جنگ شدند و اینگونه با خدای خود معامله میکنند.
 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد گفت: پنج هزار شهید ورزشکار در کشور داریم که از این تعداد 120 شهید مدافع حرم و هفت شهید نیز زن هستند،جوانان و ورزشکاران باید سیره و مسلک شهدا را در پیش بگیرند.


وی افزود: کم سن و سال ترین شهید کشور مربوط به استان است در وصیت نامه خود می نویسد، شهید اقبالی آنقدر عراقی ها را اذیت کردند که وقتی صدام او را اسیر کرد گفت او را به خودروی جیپ ببندید تا به دو نیم تبدیل شود.


شاهینی ادامه داد: شهید قربانی میگفت اسم مرا در پاهایم بنویسید که از شوخی های این شهید در جبهه جنگ بود، شب های عملیات سر از پا نمی شناختند چرا که میدانستند میخواهند شهید شوند، ما باید بدانیم که این صندلی هایی که گرفتیم مدیون چه کسانی هستیم.

وی در پایان گفت: در یادواره شهید وقتی که از مادر شهید سوال کردند که آیا تو هنوز منتظر فرزند خود هستی ؟ گفت من 27 سال است که در جلوی درب منتظر هستم تا فرزندم بیاید چه کسی جواب خون شهدا و ناله های مادران شهدا را جواب میدهد ، ما اگر بدون استرس و زیر باد خنک کولر نشستیم مدیون خون این شهداییم.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
باوران
1397/4/8 - 03:30
احسن بر شما
rateup 0
 ratedown 0
ناشناس
1397/4/21 - 09:30
جالب بود واقعا عجب برنامه ای همه قشر جوان
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.