گروه: اخبار استان خبر: 108720 / تاریخ انتشار : 1397/4/5 ساعت : 19:33
یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس:

عدم توجه به وضعیت معشیتی مردم نگران کننده است/هیچ گاه از پدخندق به درستی یاد نشد

سردار واهبی زاده: قسم جلاله یاد می کنیم که اگر رشادت بچه ها در پد خندق نبود خوزستان قطعاً سقوط می کرد ولی هیچگاه از این حماسه بی بدیل تاریخ دفاع مقدس به درستی یاد نشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، سردار شکراله واهبی زاده فرمانده گردان حضرت رسول(ص) در دفاع مقدس و مدافع حرم حضرت زینب(س)، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای به خصوص شهدای پد خندق و شهید جانمحمد کریمی گفت: باید نگذاریم رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در پیچ و خم روزگار به فراموشی سپرده شوند.

 

وی افزود: حماسه پدخندق، یکی از ماندگار ترین حماسه های هشت سال دفاع مقدس است که باید راجع به آن کتاب ها و فیلم های زیادی ساخت تا آیندگان بدانند در پد خندق چه گذشت.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: پد خندق به طول هفت کیلومتر و به عرض هشت متر ایجاد شده بود که دژی مستحکم در برابر نفوذ عمقی دشمن بود که بچه های کهگیلویه وبویراحمد به درستی تا آخرین لحظه عمر خویش از آن دفاع کردند و مظلومانه نیز یکی یکی به شهادت رسید و برخی نیز اسیر شدند.

 

وی تاکیدکرد: شب آخر که در پد خندق بودیم تا قبل از اذان صبح چنان برما خمپاره و آتش ریخته بودند که آسمان از گلوله و خمپاره به رنگ قرمز درآمده بود و صدای وحشتناک تیرها و بمب ها چنان شدت داشت که از 50تا 60کیلومتری به خوبی قابل مشاهده بود و همه را به حیرت وا داشت.

 

واهبی زاده گفت: صبح شد آثاری از سنگرها، تانکرهای آبرسانی وجود نداشت و همه چیز تکه تکه شده بود و پیکرپاک و مطهر شهدا نیز به گوشه و کناری افتاده بود به طوری که بعدا بچه های آزاده تعریف می کردند که عراقی ها می گفتند که ما به استعداد 9گردان با تمام تجهیزات برای نابودی تیپ شما آماده بودیم و این درحالی بود که بچه های گروهان یکم که فرماندهان آن شهید نویدی و شهید کریمی بودند یک تنه در مقابل 9گردان عراقی دفاع کردند.

 

سردار مدافع حرم کهگیلویه وبویراحمد گفت: قسم جلاله یاد می کنیم که اگر رشادت بچه ها در پد خندق نبود خوزستان قطعاً سقوط می کرد ولی هیچگاه از این حماسه بی بدیل تاریخ دفاع مقدس به درستی یاد نشد.

 

وی گفت: امروز همه ما وظیفه داریم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کنیم تا دشمن از این خلا با استفاده از فضای مجازی آسیب های اجتماعی را در جامعه دوچندان نکند.

 

واهبی زاده اظهارکرد: امروز همه ما از بی عدالتی، تبعض، فراموشی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و عدم توجه به وضعیت معیشت مردم نگرانی داریم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.