گروه: اخبار استان خبر: 108716 / تاریخ انتشار : 1397/4/5 ساعت : 10:21
در آیین تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید جهادکشاورزی استان مطرح شد:

اقتصاد مقاومتی در گرو همت کشاورزان است/کهگیلویه و بویراحمد مخزن سرمایه هاست/برنامه های تاج الدینی برای جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

آیین تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید جهادکشاورزی استان با حضور محمد علی جوادی معاون توسعه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی و فتاح الجنان مشاور وزیر آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از دقایقی پیش آیین تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید جهادکشاورزی استان با حضور محمد علی جوادی معاون توسعه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی و فتاح الجنان مشاور وزیر آغاز شد.

 

در ابتدای این مراسم سرپرست جهاد کشاورزی استان گفت: در طول این چهارماه که سرپرستی را بر عهده داشتم از همه همکاران تشکر و قدردانی می کنم و به نحو مطلوب در این چند ماه اداره کردم.

 

علیرضا رستگار بیان کرد: بخش کشاورزی استان با توجه به شرایط جدید و خشکسالی با بحران جدی مواجه است که همراهی همه استان و وزارت خانه را می طلبد.

 

در ادامه مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت امیدوارم بتوانیم راه سنگرسازان بی سنگر را ادامه دهیم، انقلاب اسلامی یک امانت الهی است که بتوانیم آن را به دست اهلش بسپاریم همه مسئولان و افراد جامعه موظفیم نسبت به این امانت الهی نهایت پاسداری را داشته باشیم به ویژه در این برهه از زمان که دشمنان به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند آنها حتی در باخت فوتبال ما حساسیت نشان می دهند.


حجت الاسلام زمانی بیان کرد: گرفتن پنالتی توسط بیرانوند این از افتخارات ماست انقلاب اسلامی افتخارات زیادی دارد جوانان ما در عرصه بین الملل می درخشند.


وی تصریح کرد: ما باید از شهدا و شهید بهشتی الگو بگیریم روز به روز خدا به نظام و کشور ما کمک می کند ما باید افتخارمان این باشد که به مردم خدمت می کنیم جهاد کشاورزی باید الگوی دیگر ادارات شود گاهی غفلت هایی پیش می آید که امیدوارم جبران شود.


زمانی ادامه داد: کوچک ترین اشتباه در این برهه از زمان خسارات سنگینی را ایجاد می کند باید مواظب باشیم، اگر خدایی نکرده منیت مطرح شود حزب و جناح مطرح شود و دوست و رفیق مطرح شود این فرد موفق نمی شود باید در این موارد دقت کافی را داشته باشیم.

 

وی افزود: این مردم در خیلی از موارد کشاورزی از جمله کلزا موفق هستند که باید حمایت شوند، در سیاست گذاری ها باید توجه ویژه تری به این استان شود نباید این استان را همچون سایر استان ها در نظر گرفت صدای کشاورزان و مردم باید انتقال داده شود، اقتصاد مقاومتی در گرو همت کشاورزان است که می طلبد از کشاورزان حمایت بیشتری شود.

رئیس سابق جهاد کشاورزی استان در ادامه این مراسم گفت:  چهارسال به عنوان خدمتگزار در خدمت عزیزترین مردم بودم توفیق خوبی بود و از همه دوستانی که در این راستا همکاری کردند تقدیر و تشکر می کنم.


گوهرگانی گفت: بیش از چهار سال این مسئولیت را بر عهده داشتم در این مدت دستگاه های استان در راستای کمک به بخش کشاورزی همکاری و همراهی لازم را داشتند و از آیت الله ملک حسینی که به عنوان یک کارشناس همیشه کنار ما بودند تقدیر و تشکر می کنم.


وی افزود: یکی از دغدغه های ما بدهی و معوقات بازنشستگان بود که اکنون افتخار می کنیم بازنشستگان تا پایان سال ۹۵ یک ریال بدهی نداریم و همه را پرداخت کردیم.


گوهرگانی ادامه داد: در سال های ۹۲ و ۹۳ تولید محصولات کشاورزی در استان ۶۵۰هزار تن بود که در سال ۹۵و ۹۶ علیرغم خشکسالی ها تولیدات استان به ۸۵ هزار تن رسید که این افزایش تولیدات در همه بخش های استان بوده است.


وی گفت: ۵۵۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل شد بیش از ۵ هزار هکتار در اراضی شیبدار استان باغ احداث شد، در بخش خرید و فروش محصولات جهاد کشاورزی جهش بالایی در استان داشتیم، استان ما می تواند در بخش پرورش ماهی سردابی حرفی برای گفتن داشته باشد و به سایر استان ها ارسال کند سرمایه گذاری خوبی در استان در این زمینه انجام شد .
با توجه به تعداد زیاد فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در چهار سال گذشته توانستیم برای ۲۷۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کنیم .

 

پس از گوهرگانی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهادکشاورزی گفت: متاسفانه زورگویان با تحمیل تحریم های ظالمانه زورگویی را به اوج رساندند اما ملت ما نیز از این گردنه عبور خواهد کرد و بازهم پیروزی دیگری بر پیروزی ملت اضافه خواهد شد.


جوادی ادامه داد: معنای واقعی صبر و استقامت وقتی مفهوم دارد که صبر کنی و مقاومت کنی با توجه با مسائل اخیر که در عرصه بین المللی برای کشور ما ایجاد کردند راه حل های مناسبی هم صورت می گیرد چه خوب بود که سخنرانی پر معنا و پر مفهوم وزیر را بیش از دو مرتبه تجزیه و تحلیل می کردیم.


وی افزود: دشمنان اسلام و ایران و نظام را نشانه گرفته اند و در این دهه  همه اقوام و گرایش های سیاسی با وحدت و همدلی کنار هم باشیم، هنر این است که در ناامیدی امید را ایجاد کنیم اتفاقی که تا کنون برای نظام ما در این چند مدت اخیر افتاده است یک راه حل اساسی دارد و آن هم همبستگی و همراهی مردم ایران است .


معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اینجا بحث اصولگرا و اصلاح طلب و سیاست نیست بحث این نظام و آن نظام نیست دشمنان ما نظام انقلاب اسلامی را هدف قرار گرفته اند که ما در این شرایط نیز پیروز خواهیم بود‌.


وی گفت: آنقدر در فضای اجتماعی کشور شایعه ایجاد کردند که هر مطلبی بدون منبع مشخص کارایی دارد و هر کار مثبت و ارزنده ای با منبع مشخص بازتابی ندارد در این شرایط باید به سمتی برویم که این شایعات از بین برود، دولت در این شرایط با توجه به این تحریم ها به همراهی همه و هر سه قوه نیاز دارد.


جوادی ادامه داد: در این شرایط تولید مسائل مهم است و بخش عمده آن به کشاورزی بر می گردد و استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک مخزن آبی و خاک‌مناسب و هوای مناسب در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.امسال سالی خشکسالی است و نسبت به برخی از استان ها خیلی وضعیت بهتر است در همان استان ها تولیدات خوبی انجام می شود که به کشورهای دیگر نیز ارسال می شود باید به پتانسیل داخلی و نقاط مثبت خود برگردیم و از آن بیشترین بهره برداری را کنیم.


وی افزود: ببینیم در این استان چه کاری می توان انجام داد که تولید بیشتر شود و اشتغال نیز ایجاد کرد این استان منابع آبی خوب دارد جنگل هایی که سرمایه ماست در این استان طرح پرورش ماهی سردابی جواب مثبت داده است روی گلخانه موفقیت هایی ایجاد شده است اما آیا ظرفیت ما همین است آیا نمی توانیم این ظرفیت را به چندین برابر تبدیل کنیم، ایا نمی توانیم مزارع مان را در جاهای مختلف ترویج کنیم، چرا ما تفکراتمان نسبت به سی سال قبل عوض شده است در آن سالها بین افراد رقابت بود که برای انقلاب چه کاری کرده اند چرا امروز ما از هم سبقت میگیریم که من بیشتر می خواهیم چرا امروز همه همدیگر را متهم می کنند ایا این به نفع منطقه و ماست؟


معاون وزیر بیان کرد: چرا دست هم را نمی گیریم و ناامیدی ایجاد می کنیم اگر قرار است اتفاقی بیفتد برای همه می افتدکشتی سوراخ کردن همه را غرق می کند باید بررسی کنیم چه کارهایی می خواستیم انجام دهیم اما ندادیم، در این شرایط باید به پتانسیل داخلی برگردیم ما همه یک ملت هستیم همان هایی هستیم که در دفاع مقدس چند نفر جلو می رفتند و راه را برای بقیه باز می کردند.


جوادی گفت: وحدت و امید داشته باشیم باید همه ملت یک پارچه پشت قوه مجریه باشیم همه قوا باید با هم باشند آن موقع دشمنان هیچ کاری نخواهند کرد این استان پتانسیل های زیادی دارد ما امید داریم برای سرمایه ملی بدانید ما هرجا که هستیم هم دلمان برای استان می سوزد و هم همراه این استان خواهیم بود.


جوادی گفت : حقوق کارکنان وزارت جهاد حقوق مناسبی نیست همه به دنبال این هستیم که مشکلات را حل کنیم با همین بحث در کشور ۱۰ هزار نفر را استخدام کرد.


در پایان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: شاید مقداری از شتاب گذشته کاسته شده باشد اما از همکارانم می خواهم با همت بالا این شتاب را بیشتر کنیم و برنامه ریزیهای لازم را انجام دهیم.

الیاس تاج الدینی بیان کرد: احرای سیاست ها و دستورالعمل های وزارت جهاد مهمترین برنامه هاست، برنامه ریزی برای پروژه های جدید در سطح استان انجام می شود و پروژه هایی که هنوز به بهره برداری نرسیده اند را تلاش می کنیم به بهره برداری برسند.


وی تصریح کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر  مردم  را باید به سمت استفاده بهینه از آب و سیستم های نوین آب دهی سوق دهیم توسعه اراضی شیب دار و توسعه کشت گلخانه ای را در دستور کار داریم.

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ح ع
1397/4/6 - 08:20
امثال حقیر و حضرتعالی، بگوییم یا نگوییم، کشاورزان اصالتا کار و زندگی، و کشاورزی و اقتصادشان مقاومتی است! اقتصاد مقاومتی در گروِ همت و تعهد مسئولین در زندگی مانند مردم و توجه عملی به نظرات و توانمندی های مردم است!! و البته در حیطه وظایف جهاد کشاورزی، تعهد و عدالت در کمی و کیفی ارائه خدمات و خرید و عرضه محصولات این قشر به معنای واقعی زحمت کش و کم درآمد...
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.