گروه: اخبار استان خبر: 108704 / تاریخ انتشار : 1397/4/4 ساعت : 16:10

پایان قصه تلخ هواپیمای تهران-یاسوج/قصه ما به سر رسید ایلیا، طاها و شهبد به خونه نرسیدند+تصاویر

قصه تلخ هواپیمای تهران یاسوج پایان یافت امروز پایان عملیات جست و جو اعلام شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  29 بهمن ماه سال 96 را هیچ یک از فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد فراموش نمی کنند روزی که اتفاقی تلخ دل همه مردم این استان را مدت 121 روز یعنی درست 4 ماه است که مردم این استان چشمانشان به قله دناست و از طرف دیگر نگاهشان به مسئولان است که آیا حقشان احقاق می شود یا خیر.

 

در این سانحه 65 نخبه جانشان را از دست دادند آنها به بدترین حالت ممکن همچون 33 جان باخته سانچی آب شدند اما در این میان بعد از 4 ماه یک سوال مطرح است چرا هیچ یک از مسئولان چه استانی و چه کشوری در این خصوص برکنار نشد چرا هیچ مسئولی به خودش حق معذرت خواهی نداد چرا هیچ مسئولی متوجه نشد که تنها 66  خانواده داغدار نیستند بلکه 700 هزار جمعیت کهگیلویه و بویراحمد داغ دار است.

 

 قصه تلخ هواپیمای تهران یاسوج که 4 ماه تمام بر سر زبان ها بود تمام شد 4 ماه گذشت در این چهار ماه خانواده های جانباختگان یا موهایشان سفید شد یا بیمار شدند و یا بارها مردند و زنده شدند می توان گفت هر کدام از اعضای این خانواده ها به شکلی آب شدند شاید اگر فوت عزیزانشان به این شکل نبود اینگونه غمگین نمی شدند اما هنوز خیلی ها نتوانسته اند با این قضیه کنار بیایند.

 

هنوز دکتر دانشی نمی تواند یک لحظه از فکر ایلیا، طاها و همسرش بیرون بیاید هنوز نمی تواند آخرین لحظه ای که خانواده اش را دید فراموش کند  هنوز خانواده دکتر یاری پور نتوانسته اند مرگ پسرشان همسر پسرشان و نوه 5 ساله شان را یک ثانیه فراموش کنند هنوز آن مادری که تک فرزندش را در این سانحه تلخ از دست داد نتوانسته است باور کند هنوز مردم کهگیلویه و بویراحمد فراموش نکرده اند چه بر سرشان آمد.

مردم کهگیلویه و بویراحمد هیچگاه آن ساعات تلخ را فراموش نمی کنند از محو شدن هواپیما در رادار تا تایید سقوط هواپیما برای مردم این استان یک ساعت نبود بلکه یک سال گذشت  در این میان شاید اگر دنا موجودی جان دار بود مقصر معرفی می شد و باید بر کنار می شد اما در استان ما در کشور ما هیچکس برکنار و مقصر معرفی نشد رییس فرودگاه یاسوج که ماه ها حتی با رسانه ها مصاحبه نمی داد و وزیر راه که با یک رای استیضاح نشد.

برای آرام شدن دل این مردم یک نفر باید کنار می رفت نه که اکنون بگویند مقصر سقوط هواپیما خلبان بوده است این خلبان نمی تواند از خودش دفاع کند شاید اگر بود و به دادگاه می رفت حرف های زیادی برای گفتن داشت شاید می گفت که بارها گفته است این هواپیما دیگر توان حرکت ندارد، شاید بود و می گفت که بارها این هواپیما دچار نقص فنی شده است شاید بود و می گفت دلیل سقوط چه بوده است اما نیست نمی تواند دفاع کند.

مردم این استان به خانواده خلبان فولاد می گویند که هیچکس خلبان را مقصر نمی داند مقصر مسئولانی هستند که ساکت نشسته اند و هیچ  چیزی نمی گویند و می خواهند همه چیز فراموش شود اما مردم این استان خیانت های برخی ها را فراموش نمی کنند هیچ چیز به فراموشی سپرده نمی شود.

قصه هواپیمای تهران یاسوج پایان یافت 4 ماه گذشت خلبان مقصر معرفی شد هیچ مسئولی برکنار نشد هیچکس معذرت خواهی نکرد اما انواع پیام تسلیت صادر شد پیام هایی که از همان دقایقی اولیه صادر شدند و تیتر رسانه های استان شد در استان سه روز عزای عمومی اعلام شد عزای عمومی در کشور اعلام نشد اما خیلی ها در فضای مجازی فرستادند یاسوج تسلیت.

چهار ماه تمام شد داستان به پایان رسید اما علت سانحه هنوز هم برای مردم ابهام دارد؟!

پایان....

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
حسین علی پور
1397/4/5 - 11:24
قصه ی مظلومیتِ ناشی از غفلت مسئولینِ برآمده از همین مردم مظلوم¬، به سر نرسیده¬!! ما را متهم به رفتار سیاسی جناحی و قصد و غرض های شخصی با فلان نماینده و فلان مدیر و مسئول نکنید! کهگیلویه و بویراحمد¬، پیش و بیش از مسئولین کلان کشوری¬، مظلوم و مغفولِ نمایندگان و مدیران برآمده از خودمان است¬!! عدم صداقت و شجاعتِ در پیگیری و احقاق حق مردم و منطقه در این حادثه تلخ هواپیمایی¬(¬علل و عوامل قبل از حادثه در رابطه با سوابق و اصل فرودگاه¬، هواپیما و امکانات رصد و امنیت¬، عدم شفافیت های بعد از حادثه و¬.¬.¬.¬) اولین و آخرین ملاحظه کاری نمایندگان و مسئولین استان با دولتی ها نخواهد بود¬؛ چراکه انتخاباتِ مجلس را در پیش رو دارند و نمایندگان¬،، مجریان انتخابات¬(¬دولت¬) را می بینند و دولت¬،، نمایندگان¬(¬ریل گ
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.