گروه: اخبار استان خبر: 108687 / تاریخ انتشار : 1397/4/4 ساعت : 07:57

یادواره بزرگ سرداران عاشورایی پدخندق در لنده به روایت تصویر

حماسه پدخندق یکی از ماندگارترین حماسه ها در طول تاریخ هشت سال دفاع مقدس است که سرشار از حماسه ها و عبرت هایی است که برگزفته از عاشورای حسینی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، دفاع مقدس سرشار از تلخی ها و شیرینی ها، رشادت ها و حماسه های است که در طول تاریخ دفاع مقدس به گنجینه ای ارزشمند برای نسل های آینده انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

حماسه پدخندق یکی از ماندگارترین حماسه هایی است که شاید مظلومیت این حماسه بزرگ در صفحه گسترده دفاع مقدس به دلیل برخی بی مهری ها متاسفانه چنان که  باید مطرح نشده است.

پدخندق یادآور رشادت مردان مردی بود که با گذشت از جان خود تنها با یک گروهان در مقابل 9گردان تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند و عاشقانه و عارفانه ردای سرخ شهادت برتن کرده و عاشقانه با لبیک یا حسین(ع) ذکر اشهدان لااله الاالله و اشهد ان محمدا رسول الله را قرائت کرده و چشمان غرق در خون خویش را آرام بستند.

شب گذشته  و به مناسبت سالروز حماسه سراسر افتخار پد خندق و گرامیداشت یاد و خاطره دوسردار عاشورایی پدخندق سردار شهید جانمحمدکریمی و سردار شهید ابراهیم نویدی پور با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، اعضای شورای اداری شهرستان لنده و اقشار مختلف مردم در حسینه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد.

در این مراسم ابتدا سرهنگ دوم پاسدار محمدنبی شکری جانشین ناحیه مقاومت بسیج لنده با گرامیداشت این حماسه خونین گفت: پد خندق شناسنامه پرافتخار دفاع مقدس است.

وی افزود: حماسه خونین پد خندق و رشادت رزمندگان و فرماندهان گردان یارسول(ص) و امام علی(ع) را به درستی به تصویر کشیده است که مظلومیت رزمندگان ما را به تصویر کشانیده است که چگونه مظلومان به شهادت رسیدند.

در ادامه برنامه سیداکبر سلیمانی از شاعران برجسته کشوری که آخرین سروده خود را در محضر مقام معظم رهبری تقدیم شهدای مدافع حرم کرده بود سروده جدید خود را نیز تقدیم سردار شهید جانمحمد کریمی کرد.

در ادامه نیز سید شکراله واهبی زاده به بیان خاطراتی از پدخندق پرداخت و در پایان نیز مداح اهل بیت (ع) رضایی به مداحی پرداخت و در انتهای برنامه نیز فاضلیان از آزاده های پدخندق به بیان خاطره ای کوتاه پرداخت.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

 

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.