گروه: اخبار استان خبر: 108683 / تاریخ انتشار : 1397/4/3 ساعت : 20:02
به همت میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان لنده صورت گرفت:

آموزش بهبافی منجر به صادرات گلیم در لنده/صادرات گلیم به کشورهای اورپایی و حاشیه خلیج فارس+تصاویر

امروزه صنعت تهیه و تولید صنایع دستی چنان رونق پیدا کرده است که صادرات آن می تواند بخش از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص دهد که برای تحقق این مهم نیازمند آموزش و حمایت از تولیدکنندگان در سطح جامعه می باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده،  صنایع دستی بازگوکننده روح ملتها واقوام است، زنان و مردانی هستند که با ذوقی سرشار،از بافت فرهنگی خود آثاری راخلق می کنند که مخصوص سرزمین مادریشان است واین هنرگرانقدر را ازنسلی به نسل دیگر انتقال می دهند تا پایدار بماند و بر صفحه روزگار بدرخشد.

خیرالله خیراندیش در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده، با اشاره به توانمندی های زنان این دیدار در تهیه و تولید آثار فاخر در زمینه های مختلف صنایع دستی گفت: شهرستان لنده از جمله شهرستان های توانمند در حوزه صنایع دستی می باشد که نیازمند حمایت بیشتر می باشد.

وی افزود: آموزش گلیم بافی به عنوان یکی از قطب های تجاری سازی این صنعت از سال گذشته با 40نفر از بانوان لنده ای با همکاری بخش خصوصی و زیر نظر میراث فرهنگی شهرستان فعالیت خود را آغاز کرده است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لنده تصریح کرد: آموزش بهبافی منجر به صادرات گلیم از مهمترین برنامه های حمایتی بخش خصوصی در جهت احیای این صنعت فاخر می باشد.

فروغ قربانی حامی بخش خصوصی بهبهافی منجر به صادرات گلیم در گفت وگو با خبرلنده گفت: آموزش مهمترین برنامه راهبردی برای تقویت و توسعه صنایع دستی به خصوص تولید و صادرات گلیم می باشد.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی بیش از 40نفر از کارآموزان شرکت کرده که آموزش بافت انواع گلیم را در طول دوره آموزشی به آنان آموزش و امروز با برگزاری دوره تکمیلی آموزش بهبافی به آنان آموزش داده شد.

قربانی اظهارکرد: افراد شرکت کننده در دوره بهبافی از این به بعد می توانند با تولید و بافت گلیم مرغوب  بخشی از نیاز بازارصادرات این محصول را به کشورهای اورپایی و عربی حاشیه خلیج فارس تامین کنند.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
حسین علی پور
1397/4/4 - 14:40
بافندگان صنایع دستی، قشر زحمت کش و مظلومی هستند! خود بافندگان و تولید کنندگان جزء (انفرادی، خانگی و کارگاه های کوچک) سعی کنند در صورت امکان و توان مالی و برنامه ریزی، خودشان مستقیم و بدون واسطه تولیدات شان را به فروش برسانند!! نه به وسیله واسطه ها و دلالان شخصی و دولتی که اغلب این محصولات با ارزش را بعضا به دو سه برابر قیمت در داخل و چندین برابر قیمت در خارج به فروش می رسانند!! ((این محصولات، حاصل زحمت زیاد، عرق جبین و فرسودگی دست و کمر و چشم بافندگان و تولید کنندگان است)) و نباید به این راحتی ها رضایت داد به این واسطه ها و دلالی های غیر شفاف و نا عادلانه...
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.