گروه: اخبار استان خبر: 108611 / تاریخ انتشار : 1397/4/1 ساعت : 21:35
در پی آتش سوزی چندین روزه جنگل های شهرستان های لنده و بهمئی صورت گرفت:

استمداد نمایندگان و مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی از رئیس جمهور در خصوص آتش سوزی کوه حاتم

نمایندگان ادوار گذشته و کنونی مردم شهرستان های لنده و بهمئی در مجلس شورای اسلامی، دستار ویژه وزیر ارتباطات با استمداد از رئیس جمهور و مسئولان کشوری خواهان رسیدگی و بسیج عمومی امکانات برای جلوگیری از آتش سوزی بیشتر در منطقه شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، در پی آتش سوزی های سریالی در شهرستان های لنده و بهمئی محمد موحد نماینده ادوار گذشته در مجلس شورای اسلامی، عدل هاشمی پور نماینده کنونی مردم شهرستان های چهارگانه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس، فرزاد نجات نیا دستیار ویژه وزیر ارتباطات  و جمعی از فعالان و دوستداران محیط زیست با ارسال نامه های جداگانه از رئیس جمهور و مسئولان کشوری خواستار تسریع در رفع مسئله آتش سوزی چندین روزه جنگل های شهرستان های لنده و بهمئی شدند.

در این درخواست ها آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

حجت الاسلام جناب دکتر روحانی

سلام علیکم

به استحضار می رساند

جنگل های بلوط وغیربلوط زاگرس جنوبی در شهرستان های لنده و بهمئی استان کهگیلویه و بویراحمد چند روزی است طعمه حریق شده است.

کمک رسانی نیروهای مردمی و داوطلب با همکاری مراجع امر در استان های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان با توجه به وسعت و دامنه حریق،صعب العبور بودن مناطق، گرمای طاقت فرسای جنوب و مهم تر از همه کمبود امکانات لازم ،محیط زیست این مناطق را با خطری جدی و غیرقابل جبران روبرو ساخته است.

حال انتظار می رود بنا به ضرورت موضوع دستور فرمایید نسبت به بسیج منابع و امکانات ملی در جهت نجات جنگل ها و منابع طبیعی،آثار باستانی و محیط زیست این مناطق که از اهمیت بالایی برخوردار است اقدام عاجل صورت پذیرد.

با احترام

حجت الاسلام سید محمد موحد

نماینده ادوار گذشته مردم شهرستان های گهگیلویه،چرام ،لنده، بهمئی، گچساران ،بهبهان و آغاجری

 

***

 

استمداد نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس از مردم و مسئولان برای مهار آتش سوزی کوه های شهرستان بهمئی

                            

بنا به گزارش پایگاه های های مردمی کوه چاهن متصل به تنگ دورق و روستاهای بنه آخوند و طلاگه که پس از دو روز آتش سوزی مهار شده بود مجددا شعله ور گردیده است.

در همین زمینه نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، ضمن سپاسگزاری از تلاش شبانه روزی همه نیروهای مردمی و دولتی که در مهار این آتش سوزی زحمت کشیدند گفت: با توجه به شعله ور شدن مجدد آتش سوزی و سرعت آن و احتمال خسارت های غیرقابل جبران نیازبه بسیج تمامی امکانات است.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: از استاندار، همه نیروهای دولتی، نیروهای مردمی بویژه سپاه و بسیج و مردم شهرستان های همجوار استدعا دارم که با مدیریت و حضور هرچه سریعتر در محل حادثه و بکار بردن تمام توان خود، جنگل ها و منابع طبیعی شهرستان بهمئی را از آتش سوزی نجات دهند.

 

عدل هاشمی پور

نماینده مردم شریف شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام ولنده

 

***

 

همچنین دستار ویژه وزیر ارتباطات نیز در یادداشتی نوشت:

 

حادثه آتش سوزی منطقه بکر "حاتم" از توابع زاگرس در حد فاصل شهرستانهای بهمئی، لنده همه دوستداران طبیعت را متاثر و متاسف نموده، و ما را در آستانه یک فاجعه زیست محیطی به نظاره نشانده است!

لازم میدانم سلام و درود خویش را به حضور مردم باصفا و غیرتمند بهمئی و لنده که در حادثه آتش سوزی بدور از تبلیغات، سنگ تمام می گذارند ابلاغ نمایم.

امیدارم بزودی به کمک همین حرکت مردمی و تدبیر مسئولین و متولیان امر، اطفاء حریق و مطلوب حاصل شود.

ناگفته نماند که این مردم در عرصه های مختلف پای کار نظام و در صحنه بوده اند.

برحسب وظیفه با برخی مسئولین محلی و استانی بصورت تلفنی آخرین وضعیت را جویا شده، و هر گونه پیگیری در مرکز را برخویش فرض میدانم.

سید فرزاد نجات نیا

دستیار وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات

گفتنی است در دو هفته گذشته بیش از 50هکتار از مراتع و جنگل های شهرستان لنده به همراه بیش از سه هزار اصله درخت در کوه های سرخون و حاتم طمعه حریق شده است و خساراتی بالای یک و نیم میلیارد تومان به مراتع و جنگل های این شهرستان ها وارد شده است.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.