گروه: اخبار استان خبر: 108452 / تاریخ انتشار : 1397/3/25 ساعت : 08:31
آنچه در خطبه های نماز عید فطر استان کهگیلویه وبویراحمد گذشت؛

عید سعید فطر نشانه حل مشکلات اقتصادی جهان اسلام است/شعار جدید جهان اسلام تقابل در برابر کفر است/عید فطر به امت اسلامی عزت و عظمت می بخشد

همزمان با سراسر کشور نماز عید سعید فطر با حضور گسترده مردم در استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ صبح امروز همزمان با سراسر کشور نماز عید سعید فطر با حضور گسترده مردم در استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد که خطبه های این نماز باشکوه در یاسوج و سایر شهرستانها در زیر آمده است.

خطبه های نماز عید سعید فطر یاسوج به امامت حجت الاسلام حسینی صدر امام جمعه موقت شهر یاسوج:

حجت الاسلام حسینی صدر دردخطبه های عید سعید فطر این روز را یکی از روزهای ظلم ستیزی و استکبار ستیزی دانست و گفت: امام راحل فرمودند اگر مسلمانان هرکدام یک لیوان آب بریزنند اسراییل را آب خواهد لرد.


وی عید سعید فطر را نشانه حل مشکلات اقتصادی جهاد اسلامی و جهان اسلام دانست و گفت: همه باید دست به دست هم بدهند تا امروزمشکلات برطرف شود.


امام جمعه موقت یاسوج به روز قدس اشاره کرد و گفت: روز قدس امسال متمایز از دیگر سالها بود و از سویی دیگر پیروزی های جبهه مقاومت در لبنان عراق و سوریه تو دهنی بزرگی به دشمن بود.


حسینی صدر به نقشه دشمن برای ضربه زدن به جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: امروز نشانه های شکست رژیم غاصب صهیونیزمی را همه به عینه دیده ایم.


وی اتحاد در جهان اسلام را نشانه پیروزی اسلام بر کفر جهانی دانست و افزود: شعار جدید جهان اسلام تقابل در برابر کفر است.


امام جمعه موقت یاسوج به شکست استکبار جهانی درمقایل جبهه مقاومت اسلامی اشاره کرد و گفت: اقدام غربیهاو معامله غرب به شکست مواجهه خواهد شد.


حسینی صدر ادامه داد: امروز یک ننگ برای برخی کشورهای اسلامی است که دست در دست دشمن داده اند.


وی به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز رحلت امام راحل اشاره کرد و گفت:امروز دشمن در سه لایحه اقتصادی و فشار روانی در نشریات و رسانه ها می خواهند مردم را مایوس بکنند.


حسینی صدر نا امیدی مردم را یکی از نقشه های دشمن در جنگ نرم دانست و گفت:کتمان خدمات و بر هم زدن اتحاد از دسیسه های دشمن است که باید مواظب ان باشیم.


وی جنگ روانی را از حربه های دشمن برای غلبه بر جبهه مقاومت دانست و گفت:انشانه روزب جبهه مقاومت بر کفر جهانی پیروز خواهد شد.

***********

امام جمعه شهرستان باشت در خطبه های نماز عیدفطر:

 

حجت الاسلام عبودی در خطبه های عید سعید فطر ضمن تبریک این روز بزرگ به مسلمانان جهان و اشاره به خطبه های امام علی (ع) عنوان کرد: بیشترین ضربه هارا بهترین آدما در دنیا میبینند،به این جهت که خداوند میخواهد انسان ها را امتحان کند.انسان های اهل  ایمان خودرا وابسطه به دنیا نمیکنند.

وی افزود: برای خوبی ها حد تعیین کنید و نه در حد مرامتان خوبی کنید.خوبی ها  باید حد و اندازه ای داشته باشد هرکسی را به اندازه لیاقت او به او بها دهید.


خطیب جمعه باشتبا اشاره به سخنی از امام علی(ع) تصریح کرد: زندگی کردن با مردم این دنیا همچون دویدن با گله اسب است،تا وقتی که تو میدوی و درحرکت هستی انها هم در حرکت هستند،اگر زمین خوردید افراد جلویی هیچگاه به عقب باز نمیگردنند و افرادی که پشت سر تو هستند از تو میگذرند،رضایت خداوند بر همه چیز مهمتر است.وی افزود: در تعجبم از مردمی که به دنبال دنیایی هستند که روز به روز از آن فاصله میگیرند،و غافل هستند از اخرتی که روز به روز به آن نزدیکتر میشوند.
تلاش کنیم اخرت را آباد کنیم  و نه دنیای فانی را که هر روز در حال دور شدن از ان هستیم.وی جشن بزرگ مسلمانان (عید سعید فطر) را به همه مسلمانان جهان تبریک گفته و تصریح کرد: خداوند به ما عنایت کند تا سال اینده این بندگی و عبادات را ادامه دهیم.


خطیب جمعه باشت به برگزاری انتخاباتدوماه پیش در عراق اشاره و گفت: دو جریان که حرف اول را در عراق میزند دیروز به توافق رسیدند،دو جریان سائرون و فتح در کنار هم نشسته و باهم متحد شدند.این جریان ها در تشکیل دولت دخالت خواهند کرد.


حجت الاسلام عبودی گفت:دو جریان در اقلیم کردستان نیز اعلام حمایت و خوشحالی از این اتحاد جریان ها کردند،امیدواریم که یک دولت ملی تشکیل شود و مشکلات کشور عراق نیز برطرف شود.


وی به مصاحبه رئیس جمهور سوریه اشاره و اظهار کرد : عربستان میگفت اگر کشور سوریه با ایران قطع ارتباط کند ما از انها حمایت خواهیم کرد.
ولی رئیس جمهور عراق با اقدار در مصاحبه خود،اعلام میکند کشور من ۴۰سال با ایران دست دوستی داده است و با اجازه ما وارد کشورمان شده است.این  مصاحبه ارزشمندی بود که هم دشمنان را ناامید کرد و اینکه سپاه ایران توانسته پایگاه های خود را در سوریه مستحکمتر کند.


خطیب جمعه باشت گفت: در حادثه اخیری که باعث شد چند نفر از بسیجیان ما در سوریه شهید شوند سوریه اقدام به شلیک موشک کرد.امروزه در دنیا اقتدار داریم و در کشور نیز باید همچنان اتحاد خود را با رهبری نشان دهیم.


وی از مردم شهرستان که در این ماه حضور گسترده در برنامه های فرهنگی داشتند تشکر کرده و گفت: ستاد برگزاری نماز عید فطر نیز باهمکاری فرماندار و مسئولان زیربط برگزار شده که تقدیر و تشکر از همه انها داریم.


**************
 

خطبه های نماز عید فطر در لنده: عید فطر عید پایان یک ماه عبادت و بندگی به درگاه خداونداست

امام جمعه شهرستان لنده در خطبه های نماز عید سعید فطر گفت:عید فطر، روز مبارزه با مستکبرین است و این نماز نمایشی برای مبارزه با قدرت های مستکبری است


وی افزود:روز عید فطر روز توجه به مشکلات اقتصادی مردم است که دولتمردان باید مردم را در خصوص این مهم اقدام کنند.


امام جمعه شهرستان لنده گفت:مشکلات و گرفتاری های مالی مهمترین شرایط جامعه است که ناشی از حمایت از کالای ایرانی و به حرکت دراوردن چرخه اقتصاد مقاومتی است.


وی تاکیدکرد:واقعیت جامعه ما همین وضعیت مردم است در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز متاسفانه کمتر شاهد برخورد مسولان میباشیم.


خطیب نماز عید فطر گفت:بی اطلاعی بیشتر مسولان از وضعیت موجود جامعه ناشی از قاصله های است که بین مردم و مسئولان است و برجام نیز چندان چاره گشایی نشده است.


وی افزود:برجام دچار مشکلات ساختاری اشت و خطوط قرمز رهبری نیز رعایت نشده است و لوایح  . ftifنیز مشکلات کشور حل نشده است.


محمودی اصل گفت:قراردادهای این پروتکل مالی ناشی از قرارداد استعماری است که اطلاعات اقتصادی کشور لو خواهد رفت و مشکل دیگر اینکه در حوزه تررویسم نیز مشکلاتی هست که نهادهای انقلابی به خصوص گروههای مقاومت را باید تحریم کرد.


وی خاطرنشان کرد:وقت و همت مسئولان ما باید صرف مسائل و بهبودوضعیت مالی مردم شود به طوری که شیرینی و حلاوت ان را بچشند.

*************

امام جمعه شهرستان بهمئی: مسئولان استانی در رفع مشکلات اراضی بهمئی به وعده خود عمل نکردند


نماز عید سعید فطر صبح امروز همزمان با سراسر کشور به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی، امام جمعه این شهر اقامه شد.


حجت الاسلام افروغی حضور در نماز باشکوه عید سعید فطر و شادی و دید و بازدید از همدیگر از نمادهای تقوا دانست.


وی گفت:امروز جشن پیروزی بر هوای نفس است و باید به عظمت این پیروزی دادن عیدی است، که بهتر است اولویت  گیرندگان فطریه نزدیکان فقیر باشند.


امام جمعه شهر لیکک در ادامه به برخی از احکام پرداخت فطریه اشاره کرد.


وی افزود:مبلغ زکات فطره شهرستان 5هزار تومان است و کسانی که سال خمسی ندارند باید به ازای هر نفر مبلغ 1250تومان به عنوان خمس زکات فطره پرداخت کنند.


حجت الاسلام افروغی در فرازی از خطبه های امروز بر لزوم حفظ وحدت در جامعه تصریح کرد.


وی تصریح کرد:با توجه به مشکلات معیشتی مردم، باید با کار عالمانه، علم نخبگان در اختیار اقتصاد و کمک به معیشت مردم کمک کنند.


امام جمعه شهر لیکک با اشاره به سالروز تاسیس دانشگاه آزاد، گفت: مسئولان دانشگاه آزاد بهمئی نسبت به علمی کردن این دانشگاه و رفع مشکلات آن تلاش کنند.


حجت الاسلام افروغی ادامه داد:با اشاره به رویدادهای اخیر در منطقه، عربستان را همچنان گاوی شیرده برای ایادی استکبار جهانی دانست.


وی افزود:ایران یکی از کشورهای بسیار مهم برای ترانزیت هوایی، زمینی و دریایی است که باید از تمامی این ظرفیت ها استفاده شود.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در زمینه تولید باغات اقدامات خوبی صورت گرفت اما در بحث ایجاد صنایع تبدیلی کار خاصی صورت نگرفت.


وی در ادامه به سالروز بی کفایتی بنی صدر، گفت:مجلس شورای اسلامی در آن سال ها اقدامات خوبی انجام دادند و این درسی است برای کسانی که بخواهند مثل بنی صدر عمل کنند.


وی در ادامه با تاکید بر لزوم رفع معارض اراضی شهرستان بهمئی، گفت: هر چند مسئولان استانی وعده حل این مشکل را داده بودند اما تاکنون به وعده خود عمل نکردند.
حجت الاسلام افروغی ادامه داد:تصرف زمین های مردم به نام دولت اشتباهی بزرگ است.


وی با تاکید لزوم توجه به صرفه جویی در مصرف آب و برق، گفت:مردم باید یاری کنند تا از بحران تابستان بگذریم.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری از 100میلیون به بالا در زمینه تولید برق خورشیدی می توانند ضمن کمک به رفع مشکلات برق، در آمد زدایی خوبی داشته باشند.

************

امام جمعه شهرستان چرام: با وجود برخی فضاسازی‏ها، اقدامات مقاومت و حمایت انقلاب اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی را به‏سوی نابودی سوق داده است

حجت الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه رژیم صهیونیستی علی‏رغم داشتن حمایت ابرقدرت‏های ظاهری، در حال شکست و از میان رفتن است، اظهار کرد: اسرائیل که ابتدا برای اشغال زمین شکل گرفت و مورد حمایت ابرقدرت‏ها واقع شد، به مرور زمان و مقاومت‏های جدی مردم منطقه اکنون در منطقه‏ی اشغالی کوچکی محاصره شده است و رژیم صهیونیستی که زمانی در یک جنگ ۶ روزه، ۴ کشور را شکست می‏داد و سه برابر وسعت سرزمین‏های اسلامی را برای خود اشغال کرد اکنون از غلبه برنوار غزه که وسعت اندک آن به‏خوبی نمایان شد، ناتوان است.


امام جمعه چرام، عنوان کرد: اینگونه است که وقتی سران رژیم صهیونیستی بعد از توافق هسته‏ای ایران اعلام کردند که هیچ نگرانی در مورد جنگ بین ایران و اسرائیل نخواهد بود و امنیت کشور اسرائیل برای ۲۵ سال آینده تضمین است،رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به بیانیه این رژیم مطرح کردند که: «من به شما اول می‏گویم اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید دوم این‏که در این دوره ایران روح مبارزه و جدیت و جهاد را حفظ خواهد کرد شما هر لحظه نگران خواهید بود.» .


وی با اشاره به عواملی که  صهیونیست‏ها را به مرز نابودی کشانده است‏، قدرت و حضور مقاومت در نزدیکی مرزهای اشغالی، فساد داخلی، تکثر هویتی، تضاد وبی‏اعتمادی داخلی و چالش جمعیتی را عواملی دانست که موجب شد صهیونیست‏ها در سخنانشان از خطر نابودی خودسخن بگویند.


حجت الاسلام افشار، اضافه کرد: فلسطین همواره یکی از اصلی‏ترین آرمان‏های انقلاب اسلامی بوده است، حمایت از فلسطین در عرصه‏های گوناگون سیاسی، دیپلماسی و افکار عمومی توأم با تهاجم و دشمنی همه‏جانبه با رژیم صهیونیستی از پیش از انقلاب اسلامی تا پیروزی آن از سوی رهبران نهضت و پس از آن به منزله راهبردی خدشه ناپذیر جمهوری السامی ایران، همواره دنبال و پیگیری شده است.


وی، افزود: با وجود برخی فضاسازی‏ها، اقدامات مقاومت و حمایت انقلاب اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی را به‏سوی نابودی سوق داده است، مقاومت نظامی، اقدامات مردمی، ایجاد مانع در مسیر اشغال‏گری صهیونیست‏ها و. غیره همگی موجب شده که امروزه بسیاری از سران صهیونیستی سخن از نابودی خود به میان بیاورند و آروزی دورغین «اسرائیل بزرگ» را به یک رویا تعبیر کنند.

************

امام جمعه گچساران عید فطر، روز بیداری و آگاهی انسان است /عید فطر به امت اسلامی عزت و عظمت می بخشد

حجت الاسلام سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران صبح امروز در خطبه های نماز عید سعید فطر در این شهرستان این عید را دارای آثار فردی و اجتماعی ذکر کردو گفت: عید فطر به امت اسلامی عزت و عظمت می بخشد وعید فطر، روز بیداری و آگاهی انسان است که باید شکر گذار نعمات و الطاف بزرگ خداوندی باشیم .


وی افزود:روایت است که درروز عید فطر ملکی از جانب پروردگار ندا می دهد که این روزبزرگ برشما مبارک باشد چرا که گناهانتان بخشیده شده است که لازم است انسان ها از اعمال و کردارشان مواظبت و صیانت کنندوباز در منجلاب گناه غرق نشوند.


امام جمعه گچساران اظهارکرد:درگچساران فقرو نداری بیداد می کند که باید توجه داشت که از فقرا و افراد نیازمند دستگیری کنیم و اگر فقیری به انسانی مراجعه کند باید او را محترم شمرد چرا که فرصت مناسبی است و انسان عاقل نباید از این فرصت غفلت کند چرا که دستگیری از فقیر گره گشای گرفتاری های انسان در دنیا و آخرت است.


حجازی در ادامه با اشاره سخنان رهبرمعظم انقلاب در 14خرداد 97 تصریح کرد:مقام معظم رهبری در سالرزو ارتحال حضرت امام(ره)در سخنرانی شان مقایسه ای کردند بین زمان امام علی علیه السلام و زمان حضرت امام(ره).


وی افزود:نکته ای که در این بین مهم است فرمودند :آنگونه که حضرت علی علیه السلام مظلوم بودند حضرت امام (ره) هم مظلوم بودند و همچنان این موضوع ادامه دارد، که معنا این می شود که من هم مظلومم.


امام جمعه گچساران درادامه گفت:یعنی نسل جوان غیرت نشان دهید ،رهبرمان می فرمایند: من مظلوم هستم ،امروز جانشین امام زمان زمان(عج) می فرمایند من مظلومم یعنی در دفاع از دین در دفاع از عفاف ،حجاب،شرف و عزت مملکت می فرمایند من مظلومم.


حجازی تصریح کرد:جوانان نکند خدادی ناکرده ما فردای قیامت مورد عذاب پروردگار قرار بگیریم که در خصوص رهبرمان به وظیفه خودمان عمل نکردیم که این نکته بسیار مهم است و توجه باید داشته باشیم.

 

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.