گروه: اخبار استان خبر: 108446 / تاریخ انتشار : 1397/3/24 ساعت : 22:23

سواحل بشار دیگر زیبایی های گذشته را ندارد/گردشگرانی که قلبشان در سوگ بشار به درد آمده است+تصاویر

بشار که روزیصدای شرشره های خروشان سهمگینش سکوت دشت را می شکست و از آن به عنوان رودخانه ای وحشی در جنوب ایران نام ها به یادگار مانده بود روز به روز بر خشکسی و پیرش اش افزوده می شود و در جدیدترین تصاویر وضعیت بغرنج سواحل زیبای آن در ورودی شهر همه را دل نگران کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازسفیر دنا، کهگیلویه وبویراحمد سرزمین چهارفصلی است که بسیاری از زیبایی های این کره خاکی را در خود جای داده است.

از سوی دیگر این استان به کلکسیونی از زیبایی ها بدل گشته که یکی از این زیبایی های وجود رودخانه ها، چشمه ساران و آبهای جاری در این دیار است که رنگ جاری بودن زندگی را به نمایش می گذارد.

کمتر کسی است که به یاسوج سفر کرده باشد و زیبایی های این شهرستان را تحسین نکرده باشد چرا که با وجود طبیعتی بکر و دست نخورده لقب پایتخت طبیعت ایران را به خود اختصاص داده است.

 

شهر یاسوج به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوههای دنا و در ارتفاع بیش از ۱۸۰۰ متری از سطح دریا دارای آب و هوایی خوش است که به واسطه برخوردار بودن از بارشهای مناسب آن را می توان سرزمین چشمه ساران نیز نام نهاده اند.

 

رودخانه بشار که یکی از مهمترین سرچشمه های رودخانه بزرگ کارون در جلگه خوزستان است که از چشمه های روستای تنگ سرخ و کوههای دهنو سرچشمه می گیرد و شهر زیبای یاسوج و زمین های کشاورزی اطراف آن را آبیاری می کند.

رودخانه بشار یکی از مهمترین ظرفیت ها و زیبایی های طبیعی یاسوج ملقب به پایتخت طبیعت بوده که وجود دو پارک بزرگ در اطراف این پارک و بهره بردن از ظرفیت های آن، روحی دوباره به این رودخانه وحشی در جنوب ایران بخشیده است.

 

رودی که در کنار خود دو گورستان باستانی لما و تاج امیر را دارد تا بگوید که در عمر میلیون سالی خود میلیون‌ها انسان را دیده و خاطرات تلخ و شیرین زیادی از این دیار دارد.

 

از سوی دیگر وجود پارکهای بزرگ شهر یاسوج به نام های ساحلی، مهروزی و حتی غدیر در کنار این رودخانه باعث شده که فضای دل نشین و زیبا هر ساله برای مسافران و شهروندان این شهر زیبا در پهنای زاگرس و دنا همیشه استوار وجود داشته باشد.

اما امروز برخی موضوعات از قبیل کج سلیقگی های مسئولان در امر زنده نگه داشتن این رود وحشی باعث شده که شهروندان و مسافران دل نگران از وضع موجود رودخانه بشار باشند.

 

بشار که روزی شرشره های خروشان سیل ها و صدای رعد های سهمگین آن سکوت دشت را می شکست و از آن به عنوان رودخانه ای وحشی در جنوب ایران  نام ها به یادگار مانده بود روز به روز بر خشکسی و پیرش اش افزوده می شود و در جدیدترین تصاویر وضعیت بغرنج سواحل زیبای آن در ورودی شهر همه را دلنگران کرده است.

 

در ورودی شهر یاسوج ظرفیتی خوب وبالقوه به عنوان پارکهای ساحلی و ایجاد محل های مناسب برای قایق سواری و حتی ورزشهای آبی از بشار یک مزیت خاص ساخته بود، اما لایه روبی نکردن این پروژه در سال اخیر باعث شده که مسافران و شهروندان زیادی در شوک فرو روند.

این ظرفیت مهم و بالقوه که می توانست منبع درآمد خوبی برای نهادهای مربوطه باشد ،امروز به دلایلی که بعضا مسئولان آنرا سنگ اندازی دیگر ادارات می دانند راکد مانده و باعث شده فضای پلشت وبی روح از بشار در ذهن همه نمایان شود.

 

بشار که روزی زیبایی آن همه را محو خود می کرد، امر به رودخانه ای خشک و زشت تبدیل شده که همه شهروندان و مردمان گذشته دنا با دیدن این همه آشفتگی پریشان خاطر هستند.

 

انتهای پیام/ر/ش

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.