گروه: اخبار استان خبر: 108425 / تاریخ انتشار : 1397/3/23 ساعت : 21:54

جای خالی سهمیه بومی جوانان بهمئی در آگهی استخدام 1200 نفری پالایشگاه گاز بید بلند2/بزرگترین شانس استخدامی بهمئی ها در گرویِ رایزنی 24 ساعته با مسئولان وزارت نفت

با توجه به انتشار دفترچه راهنمای آزمون استخدامی پالایشگاه بید بلند 2 و عدم تخصیص سهمیه بومی برای فرزندان بهمئی، تنها راه کسب سهمیه در این استخدام 1200 نفری، رایزنی شبانه روزی مسئولان شهرستان با مسئولان ارشد وزارت نفت می باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از آوای ماغر؛ جوانان تحصیلکرده و بیکار حوزه نفت شهرستان بهمئی این ماه ها تمام امید خود را به آگهی استخدام فاز دوم پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس بسته بودند اما با وجود قول مساعد مسئولان مبنی بر کسب سهمیه بومی برای فرزندان این شهرستان نفت خیز، در کمال ناباوری باز هم شاهد خالی بودن نام بهمئی در میان مناطق بومی پذیرش نیرو در این آگهی بودیم.

تاسیسات نفت و گاز شهرستان نفت خیز بهمئی یکی از منابع و مراکز مهم تامین خوراک پالایشگاه گاز بیدبلند 1 و 2 محسوب می شود و نزدیک ترین شهرستان به این پالایشگاه ها که در شهرستان بهبهان واقع شدند، شهرستان بهمئی است(حدود 20 کیلومتر مساب) ؛بر همین اساس حق طبیعی و قانونی فرزندان این شهرستان بکارگیری آنها به عنوان نیروی بومی در این پالایشگاه است.

نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهر لیکک و فرمانداران سابق و جدید شهرستان بارها بر لزوم بکارگیری نیروهای متخصص بومی در پالایشگاه بید بلند و سایر تاسیسات نفتی منطقه تاکید داشتند و در این زمینه پیگیری کردند.

عدل هاشمی پور، نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال گذشته در سندی که در فضای مجازی منتشر کرد و تصویر آن هم در ادامه می مشاهده می شود، این نوید را به دانش آموختگان حوزه نفتی بهمئی داد که در امکان ثبت نام آنها به عنوان نیروی بومی در آزمون های استخدامی فراهم شده است.

سایت کشوری ایران استخدام در خبر 8 مرداد سال گذشته خود تیتر"شهرستان بهمئی در استخدام نفت جزء استان خوزستان است" را به نقل از سایت ایلنا و تابناک منتشر کرده است که فرماندار سابق بهمئی در آن مصاحبه این موضوع را تایید کرده بود.

 اما آگهی امروز پالایشگاه نفت بید بلند همه این ادعاها را رد کرده است و همانطور که در تصویر بخشی از آگهی مشاهده می شود، تنها فرزندان شهرستان بهبهان و استان خوزستان بومی این آگهی محسوب می شوند.

نکته حائز اهمیت این است که آگهی مزبور از نیاز 1200 نیرو جهت راه اندازی فاز دوم پالایشگاه خبر می دهد و بازماندن از چنین سهمیه با این آمار بالا خسارت زیادی به روحیه تحصیلکردگان بیکار رشته های نفت وارد کرده و صد البته تاوان کم کاری مسئولان شهرستان در این راستا صدمات جبران ناپذیری برای آنها و آینده بهمئی دارد.

اکنون پیگیری برای کسب این سهمیه قانونی با توجه کمبود زمان،  وظیفه مسئولان را بسیار سنگین کرده و لازمه تحقق این کار، رایزنی های جهادی 24 ساعته مسئولان ما با مسئولان ارشد وزارت نفت را می طلبد .

انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.