گروه: اخبار استان خبر: 108415 / تاریخ انتشار : 1397/3/23 ساعت : 14:49
در مراسم سومین نکوداشت مجمع خیرین سلامت مطرح شد:

سالانه 18 بیمار سرطانی به جمع بیماران اضافه می شود/کمک 200 میلیارد ریالی خیرین به بخش سلامت در استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجمع خیرین سلامت از سال 89 در استان آغاز به کار کرده است در طی این مدت بالغ بر 20 میلیارد تومان از کمک های مردمی در این بخش جذب شده و در بخش سلامت استان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، عصر دیروز مراسم سومین نکوداشت مجمع خیرین سلامت در یاسوج برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این نشست گفت: مجمع خیرین سلامت از سال 89  در استان آغاز به کار کرده است در طی این مدت بالغ  بر 20 میلیارد تومان از کمک های مردمی در این بخش جذب شده و در بخش سلامت استان هزینه شده است، سال گذشته  نیز بیش از 4 میلیارد تومان برای بخش سلامت استان از خیرین جذب شد.

اورنگ ایلامی بیان کرد: با کمک خیرین در شهرستان های مختلف مراکز درمانی راه اندازی شده است مثلا در دنا مرکز  خدمات جامع سلامت ،خانه بهداشت حیدرآباد، مرکز جامع سلامت  مادوان،  در باشت کلنیک تخصصی زنده یاد تاجگردون و مرکز خدمات جامع سلامت، در گچساران دو  پایگاه اورژانس 115 ، احداث داروخانه در لنده، مرکز جامع سلامت خدمات  قلعه دختر، مرکز اورژانس و موارد دیگری که خیر ساز هستند.

وی به پروژه های مجمع خیرین سلامت استان در سال 97 اشاره کرد و گفت: اقامتگاه همراه بیمار در بیمارستان امام سجاد یاسوج، که نیمه کاره مانده است، مرکز جامع بیماران خاص که در دست اقدام داریم، پایگاه سلامت سوق، پزشکی هسته ای  که شروع شده است، پایگاه اورژانس هوایی  جاده یاسوج-اصفهان و پروژه های دیگری که برای ساخت آنها به کمک بیشتر خیرین نیاز داریم.

---

ایلامی عنوان کرد: امسال پروژه هایی بالغ بر 5 میلیارد تومان  در دست اجرا داریم که امیدواریم با کمک و همراهی خیرین بتوانیم تا پایان سال 97 تعدادی از این پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به مراکز جامع خدمات سلامت در استان گفت : جزء استان هایی هستیم که بخش رادیو تراپی نداریم با توجه به جمعیت 700 هزار نفری استان یک مرکز جامع سلامت به استان تعلق می گیرد که کارهایی از جمله  غربالگری در استان انجام می شود.

وی تصریح کرد: در طول سال حدود 18 بیمار به جمع بیماران سرطانی اضافه می شوند و تحت رادیو تراپی و سایر اقدامات قرار می گیرند  که به نسبت جمعیت این بار بیماری بالا است و نیاز دارند روی این موضوع تحقیقاتی انجام شود، برای اینکه به استان مرکز جامع سلامت خوب تعلق بگیرد شهرستان های ممسنی و سپیدان را تحت پوشش یاسوج قرار دادیم که خدماتشان را از ما بگیرند و جمعیت آنها به استان اضافه شود که  مرکز جامع خدمات سلامت در استان را راه اندازی کنیم.

ایلامی افزود: بودجه ای که برای این مرکز پیش بینی شده است مبلغ قابل توجهی است البته شاید با آن مبلغ نتوانیم این مرکز را کامل راه اندازی کنیم و انتظار داریم این مبلغ بیشتر شود همراهی خیرین بسیار ارزشمند است این مرکز پیشرفته با امکانات زیادی است که امیدواریم اعتبار دولتی این مرکز محقق شود که بتوانیم این مرکز را در استان راه اندازی کنیم.

 

در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به وضعیت کنونی، دولت به تنهایی نمی تواند از پس کارهای درمان بربیاید بنابراین خیرین می توانند در این بخش بسیار تاثیرگذار باشند، کمک به دانشگاه علوم پزشکی یک فرایندی است که در استان ها رشد خوبی داشته است و در استان ما نیز هستند افرادی که توانمند هستند وقتی چنین فرصتی در استان داریم بهتر است این کمک ها را به جای اینکه در بخش های اقتصادی دیگر هزینه کنیم در بخش سلامت هزینه کنیم.

علی محمد احمدی تصریح کرد:  اگر جایی بیمارستانی ساخته شده است و نیاز به تجهیزات دارد در این زمینه گام برداشته شود که می تواند باقیات و صالحاتی  برای ما باشد خرید یکی از تجهیزات بیمارستان می تواند کمکی موثر در این راستا باشد خیرین وارد این عرصه شوند و کمک کنند.

وی گفت: قول می دهیم که در سال 97 کمک خوبی به این بخش انجام شود و بتوانیم مراکز درمانی و بهداشتی بهتری در اختیار مردم قرار دهیم.

رئیس شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت استان نیز در این مراسم گفت: بنابرتاکید امام خمینی زنان از توانایی بالایی در حوزه مشارکت های اجتماعی برخوردار بودند و اکنون اگر زنان ما در این جایگاه حضور دارند نشان دهنده مشارکت اجتماعی و تغییری بود که به برکت نظام اسلامی در جامعه به وجود آمد.


 وی گفت: با توجه به اینکه زنان می توانند در بحث خیرین تاثیرگذار باشند شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت را در استان و در شهرستان های مختلف تشکیل دادیم بیش از 30 درصد زنان در مجمع خیرین حضور دارند و در این زمینه نقش پررنگی دارند.

قربانی عنوان کرد: شورای مشارکت بانوان  مجمع خیرین در 5 شهرستان بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده تشکیل شده است و تا یک ماه آینده در گچساران، باشت و دنا تشکیل می شود و این نشانه اشتیاق زنان در امر خیر است زنان می توانند نقش موثری در تشویق مردم به سمت کارهای خیر داشته باشند.

رییس شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت استان در پایان گفت: زنان تا خودشان نخواهند دیده نمی شوند اگر زنانی که اکنون در پست های مدیریتی خوب کار کنند مسئولان نیز می توانند به آنها اعتماد کنند که امیدواریم شاهد حضور بیشتر زنان در بخش های مدیریتی در آینده باشیم و اکنون با رایزنی هایی که شده است در برنامه داریم که مرکز جامع سلامت زنان را در استان راه اندازی کنیم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.