گروه: اخبار استان خبر: 108403 / تاریخ انتشار : 1397/3/23 ساعت : 02:06
مدیرکل راه و شهرسازی استان عنوان کرد:

تملک دارایی های سرمایه ای سال 96 در حوزه عمران و بهسازی/پروژه خیابان بلادیان گچساران جزء پروژه های پایلوت کشوری است

علیمردانی: پروژه ساماندهی و بهسازی خیابان بلادیان گچساران که ایده طراحی آن به سنوات قبل باز میگردد و جزء پروژه های پایلوت کشوری محسوب میشود و ردیف اعتباری آن از محل کد مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری میباشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل راه و شهرسازی خبر از طرح تملک دارایی های سرمایه ای سال 96 در حوزه عمران و بهسازی داد.

محمد علی علیمردانی گفت : طبق مطالعات و شناسایی های به عمل امده در استان کهگیلویه و بویراحمد ، سه گونه بافت به میزان حدود 2083 هکتار شامل بافت تاریخی ، بافت فرسوده میانی و سکونت گاههای غیره رسمی ( حاشیه ای ) موجود میباشد .


علیمردانی با بیان اینکه وضعیت اعتبارات استان در موافقتنامه طرح تملک دارایی های سرمایه ای سال 96 استان به تفکیک از 3 ردیف اختصاصی مطالعات و ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی ، مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری ، ساماندهی حاشیه شهرها در قالب این سه طرح به پروژه هایی که تعریف شده تخصیص اعتبار صورت گرفته است افزود: لیست پروژه های در دست اقدام اداره عمران و بهسازی راه و شهرسازی استان در سال 96 مطابق موافقت نامه بدین شرح است احداث خدمات روبنایی با زیربنای کل 2507 متر مربع به مبلغ 22565 میلیون ریال شامل پروژه های احداث مدرسه ابتدایی محله رادک ، احداث پایگاه سلامت بهداشت محله لبنان ، کتابخانه عمومی محله رادک و مرکز فرهنگی هنری محله لبنان در شهر گچساران – ساماندهی محیط و فضای شهری به مساحت کل 19663 متر مربع به مبلغ کل 20646 میلیون ریال شامل پروژه های بهسازی و آسفالت معابر محله های اکبرآباد،دولت آباد ،مهریان و بلهزار در یاسوج همچنین پارک محله لبنان در گچساران –تامین خدمات زیربنایی به میزان 2 کیلومتر اصلاح شبکه آب در محله اکبر آباد یاسوج به مبلغ کل 6700 میلیون ریال و یک دستگاه احداث پل اتصال محله لبنان به محله سادات در گچساران به متراژ 300 متر مربع به مبلغ 5648 میلیون ریال .


این مسئول بیان داشت پروژه ساماندهی و بهسازی خیابان بلادیان گچساران که ایده طراحی آن به سنوات قبل باز میگردد و جزء پروژه های پایلوت کشوری محسوب میشود و ردیف اعتباری آن از محل کد مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری میباشد.


وی عنوان کرد : فاز اول این پروژه با برآورده 67 میلیارد ریال به اتمام رسیده است و تاکنون از محل این طرح رقمی معادل 18 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی در حال پرداخت میباشد .
مدیرکل راه و شهرسازی اظهار داشت : از محل طرح ساماندهی حاشیه شهرها تعداد 8 پروژه در محلات هدف دو شهر یاسوج و گچساران تعریف گردیده است از این میزان تعداد 6 پروژه به شامل اصلاح شبکه آب شرب محله اکبرآباد ، آسفالت محلات مهریان ، بلهزار ، اکبرآباد ، دولت آباد و مدرسه 6 کلاسه بلهزار در شهریاسوج و نیز تعداد پروژه های مدرسه محله رادک ، پایگاه سلامت محله رادک ،کتابخانه محله رادک در شهرگچساران اجرایی و الباقی در حال تهیه طرح جهت برگزاری مناقصه می باشد.


علیمردانی در ادامه گفت : در برنامه اجرایی سال 97 برای اولین بار شهر دهدشت و محله شرف آبادها به برنامه اضافه گردیده است .شهر دهدشت از محل طرح مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری حدود 10 میلیارد ریال اعتبار و محله شرف آبادها از محل طرح ساماندهی حاشیه شهرها حدود 6 هزار میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است .طرح ساماندهی حاشیه شهرها جهت محله هایی در نظر گرفته میشود که در حاشیه شهرها به دلیل مهاجرت بی رویه شکل دهی شده و توسعه ناموزن پیدا نموده اند.


مدیرکل راه و شهرسازی خاطر نشان شد : از مهمترین اقدامات انجام شده در سال 96 اجرای کردن پروژه های کالبدی ، جذب قیر به میزان 780 تن جهت بافت های فرسوده ، تنظیم برنامه اجرایی سال 97 و ارایه برنامه توسعه ششم تا افق سال 1401 شمسی جهت باز آفرینی محلات ناکارآمد شهری بوده است .


این مقام در آخرگفت اداره کل راه و شهرسازی استان دقیقاٌ بر اساس ردیف های ابلاغی انجام وظیفه می نماید.باید خاطر نشان شد اداره کل راه و شهرسازی استان در شاخص های اجرایی و راهبردی توسعه طرح های بازآفرینی رتبه نخست کشوری را کسب نموده است که جا دارد این موضوع مد نظر قرار گیرد .

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.