گروه: اخبار استان خبر: 108396 / تاریخ انتشار : 1397/3/22 ساعت : 15:54
در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مطرح شد؛

در برگزاری یادواره های شهدا به سمت روش های نو حرکت کنیم/رزمندگانی که در بسیاری از زمینه پیشتازبودند باید الگو شوند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برگزاری یادمان های شهدا نباید تکراری کار کنیم شهدای ما فقط نماز نمی خواندند انها در بسیاری از مسائل از جمله مسایل اقتصادی و علمی بودند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پیش از ظهر امروز جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، جانشین سپاه فتح استان و جمعی دیگری از مسولین در یاسوج برگزار شد.

در ابتدای این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اینکه برخی از مناسبت ها در گلزارهای شهدا برگزار شود پیشنهاد خوبی است اما با هماهنگی دستگاه های مرتبط باشد یعنی اگر قرار است دانشجویان باشند دانشگاه مربوطه باید هماهنگی های لازم را انجام دهد.

علی محمد احمدی به برگزاری یادمان های شهدا در استان اشاره کرد و گفت: در برگزاری یادمان های شهدا نباید تکراری کار کنیم شهدای ما فقط نماز نمی خواندند انها پیشتاز در بسیاری دیگر از مسایل از جمله مسایل اقتصادی و علمی بودند در این خصوص باید به سمت روش های نو حرکت کنیم با توجه به فضای مجازی و ماهواره ها باید روش های جدید تری را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به کار ببریم.

استاندار افزود: این گونه نباشد که فقط بگوییم این تعداد یادواره در استان برگزار شده است باید کار فرهنگی انجام داد کار فرهنگی نیز کاری سخت و دقیق است، برگزاری جلسات خوب است اما گام های بعدی را نیز باید انجام داد که این جلسات خروجی داشته باشند و خروجی آنها به جامعه برسد.

احمدی ادامه داد: بگوییم که شهدا در جنگ بودند اما پل خیبر ساختند کارهای مختلف دیگر انجام می دادند و فقط یک رزمنده نبودند، در این خصوص دستگاه های فرهنگی تاثیر گذار باشند و کار کنند.

استاندار بیان کرد: در یادواره هایی که برگزار می شود نیازی نیست که حتما استاندار بیاید و بگوید شهدا خوب بودند بلکه در این موارد از جانبازانی دعوت کنید که درصد بالا هستد اما دارند کارهای دیگری را انجام می دهند و کاری را راه اندازی کرده اند این افراد بهتر است سخنرانی کنند.

وی تصریح کرد: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شوراهایی است که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه همه ماست شهدا متعلق به گروه یا فرد و یا جناح خاصی نیستند بلکه متعلق به این مردم و این جامعه هستند.

وی گفت: ما نیز مکلف هستیم بدون نگاه های سیاسی جناحی یا سازمانی این فرهنگ را ترویج کنیم و گسترش پیدا کند امیدواریم که این 20 درصد از اعتبارات فرهنگی دستگاه های اجرایی که قرار است در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت هزینه شود در همین بخش هزینه شود و در مسیر دیگر قرار نگیرد.

استاندار ادامه داد: هر کسی که برای شهدا اقدام کند و یادواره یا کنگره ای برگزار کند هر قدم دیگری نیز که بردارد، هدفمند و برنامه ریزی شده باشد کار ارزنده ای است اما نکته این است که هدف شهدا حفظ و توسعه نظام بود وقتی می جنگیدند نمی گفتند چه کسی کدام جناح است همه بودند امروز اگر قرار است کاری برای شهدا انجام شود باید همه باشند زمانی کار تاثیر گذار است که برای شهدا و خدا باشد.

وی تصریح کرد: دلیل تاکید بر کارهای برنامه محور این است که به  دنبال خروجی هستیم ما مدیون شهدا هستیم و ادعا نمی کنیم که کاری انجام دادیم اما هر دستگاهی که بخواهد کار فرهنگی در این زمینه انجام دهد روی چشم ماست، هماهنگی باید انجام شود، اگر کار برای رضای خداست باید کنار هم باشیم  گاهی اختلاف سلیقه هایی هست اما ترمیم کنیم و مسئله را حل کنیم.

در ادامه این نشست جانشین سپاه فتح گفت: از زمان برگزاری این یادواره تلاش بر این بوده از ظرفیت های مختلف استفاده شود اگر این مناسبت های فرهنگی برگزار شود و خروجی خوبی نداشته باشد بدون شک آن افراد باید پاسخ گو باشند.

 انصاری ادامه داد: یادواره های شهدا را در سطح شهرستانی، پایگاهی و محله ای در استان برگزار می کنیم اما بنیاد شهید در برخی از یادواره ها با مشکل مواجه می شود و اعتبارات لازم را ندارد که نیاز است در این زمینه همکاری هایی با بنیاد شهید انجام شود.

وی بیان کرد: انتظار است در بحث تقویت و توسعه این برنامه ها کمک هایی انجام شود در این زمینه باید از ظرفیت های استانی و شهرستانی استفاده کنیم تا بتوانیم کار را انجام دهیم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.