گروه: اخبار استان خبر: 108373 / تاریخ انتشار : 1397/3/21 ساعت : 20:00

واکنش غلامرضا پاکدل به حواشی های اخیر درگچساران/صدای شلیک عجیب رگبار گلوله ها پس از یک ضیافت افطاری تاجگردون

مدیرعامل اسبق نفت و گازگچساران نوشت:آیا عدم اعتراض مردم لیشتر و خیرآباد حکایت از رضایت آنها دارد؟ این روزها که انتظار می رود به روال ۳۹ سال بعد از انقلاب، مسئوولان در صفوف اول شب زنده داران، الغوث گویان باشند، مسئولین شهر ما به همراه نماینده در ضیافت های رقابتی آنچنانی بسر می برند و منتظر برخوردهای غیر قابل پیش بینی مردمند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،غلامرضا پاکدل ،مدیرعامل اسبق شرکت بهره‌برداری نفت وگاز گچساران در مطلبی  و با طرح سوالاتی به برخی حواشی اخیر در گچساران واکنش نشان داده است .

آیا عدم اعتراض مردم لیشتر و خیرآباد حکایت از رضایت آنها دارد؟ این روزها که انتظار می رود به روال ۳۹ سال بعد از انقلاب، مسئوولان در صفوف اول شب زنده داران، الغوث گویان باشند، مسئولین شهر ما به همراه نماینده در ضیافت های رقابتی آنچنانی بسر می برند و منتظر برخوردهای غیر قابل پیش بینی مردمند.

پس از اعتراض میثم، اعتراضات و انتقادات قشقائی ها، افطاری روستای دیل و مطالبه جوانان جویای کار، شب ۲۱ ماه رمضان نوبت افطاری روستای مظفرآباد لیشتر و پس از ان افطاری روستای ده خلیفه خیرآباد بود که در آن علاوه بر مردم روستاهای مذکور تعدادی از مردم روستاهای اطراف نیز حضور داشتند.

ظاهرا” هیچ اعتراض همراه با پرخاشگری مشاهده نشده است. از انجایی که هم آقای نماینده و هم مسئولین و خودمردم می دانند که این قسمت از حوزه انتخابیه به نوعی مظلومترین قست حوزه انتخابیه است بطوری که نه در جذب نیرو، نه در جایگاه های مدیریتی، نه در پروژه های بزرگ عمرانی و نه حتی در بخش شدن که سالهاست قولش را به آنها می دهند مورد توجه قرار نگرفته اند، انتظار می رفت بعد از اعتراض میثم، اعتراضات دامنه دار قشقائیی ها، اعتراضات گسترده صاحبان قلم، نقدهای پی در پی و بدون پاسخ ماه های اخیر، اعتراضات دیل و بحثهای گروهها در فضاهای مجازی و محافل، این ضیافت ها نیز بدون اعتراض و حاشیه نباشد ولی خوشبختانه گرچه با مطالباتی مانند تقاضای آقای عباسی در خصوص لحاظ کردن جوانان منطقه در جذب ۱۵۰ نفر اخیر و پاسخ دور از انتظار نماینده همراه بود، ولی اعتراضات جنجالی به همراه نداشت.

اکنون علت این این آرامش نسبی در مقایسه با سایر مناطق چه می تواند باشد؟ ۱. مردم این خطه به تمام حق و حقوق خود رسیده اند و هیچ خواسته برآورده نشده ای ندارند؟! ۲. مردم این خطه مانند سایر مناطقی که در حقشان اجحاف شده اعتراضاتی دارند ولی به رسم مهمان نوازی چیزی بر زبان نمی اورند؟ ۳.افراد گزینشی به افطاری دعوت شده اند و معترضین پرخاشگر احتمالی حضور ندارند؟ ۴. برخوردهای خشن دور از انتظار با معترضین قبلی سبب شده است تا از طرح مشکلات با تندی خودداری شود؟. 

۵. بارها قبلا” گفته شده و ظاهرا” گوش شنوایی نیست و از تکرار خسته شده اند؟ ۶. به رسم کدخدا را ببین وده را بچاب، تعدادی از افراد ذی نفوذ مورد توجه قرار گرفته اند تا جو را بگونه ای آرام کنند و از اعتراض افراد معترض جلوگیری کنند؟

۷. بدلیل ایستادگی بخش قابل توجهی از مردم بر رای به نماینده حتی در صورت توجه نکردن به مشکلاتشان، توجهی به مطالباتشان نمی شود ولذا معترضین انگیزه ای برای طرح ندارند؟

۸. دلایل دیگر؟؟ قطعا دلیل اول مردود است چون مردم این خطه یا بخاطر نجابتشان یا به هر دلیل دیگری در وحله آخر توجه قرار دارند و مشکلاتشان تقریبا” از خیلی ها بیشتر است. دلیل چهارم هم مردود است چون مردم این دیار بارها ثابت کرده اند که ترس در قاموسشان نیست و اگر لازم باشد باشد در دفاع از حق و حقیقت، تا پای جان ایستاده اند، ولی سایر دلایل به قضاوت مردم، هر کدام می توانند سهمی داشته باشند یا مردود باشند.

بعنوان نمونه به دو واقعیتها اشاره می شود: ۱. در پیش جلسه ای در مسجد روستای مظفر آباد، یکی از حضار می فرماید آقای نماینده دندانهای ما را شمرده اند و می داند هیچ کاری هم انجام ندهد باز هم به او رای می دهیم ۲. در مسجد ده خلیفه در خیر آباد وقتی آقای عباسی مطرح می کنند که از این ۱۵۰ نفر، ۲۰ نفر سهمیه این منطقه باشد، آقای نماینده در پاسخ می فرماید من نمی توانم برای خوشایند یک نفر اینجا قولی بدهم (نقل به مضمون).

حال آنکه ایشان واقفند آقای عباسی برای خودشان دنبال شغل نیستند بلکه دغدغه مردم را دارند. شک نکنید چنین جوابی فقط به مردم نجیب این منطقه داده می شود ولی در سایر مناطق چنین جوابی خریدار ندارد، زیرا بارها خود آقای تاجگردون فرموده اند بیکاری یک معضل است و تبعیض معضلی بزرگتر، لذا ضمن تشکر از مجوزی که گرفته شده است، حالا که نه آزمونی و نه فرایندی برای جذب نیست، لااقل به نسبت جمعیت مناطق باشد، یعنی جواب محترمانه و قانع کننده به فرمایش آقای عباسی حداقل اینست که آقای نماینده بفرمایند به نسبت جمعیت لیشتر و خیرآباد از این ۱۵۰ نفر مجوز، تخصیص داده خواهد شد(اینکه روستاهای کنار چاهها و تاسیسات هستند هم پیشکش).

نه اینکه انگونه جواب داده شود. درنهایت سوالی که ذهن مردم لیشتر را مشغول خود کرده است اینست که در کمال تعجب و در یک اقدام کم سابفه یا شاید بی سابقه، هنگامی که میهمانان روستا را ترک می کردند صدای شلیک رگبار گلوله هایی از طریق سرنشینان یک خودرو همه را به تعجب واداشته است. از نهادها و سازمانهای امنیتی و انتظامی که همواره هوشیارانه حافظ امنیت منطقه بوده اند، انتظار می رود به نحوی که خود صلاح می دانند، مسببین را متنبه و تا حد ممکن و صلاحدید برای مردم روشنگری نمایند.

انتهای پیام

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.