گروه: اخبار استان خبر: 108355 / تاریخ انتشار : 1397/3/21 ساعت : 11:18
صبح امروز مطرح شد؛

مشخص شدن میزان فطریه به ازای هر نفر در استان/نماز عید سعید فطر در بلوار عدل یاسوج برگزار می شود

نشست هماهنگی ستاد برگزاری مراسم نماز عید سعید فطر در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار شد و حجت الاسلام حسینی میزان فطریه برای هر نفر را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست هماهنگی ستاد برگزاری مراسم نماز عید سعید فطر در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گفت: در استانه عید فطر هستیم عیدی که مسلمانان بعد از یک ماه عبادت از معاصی و گناه رها می شوند، عید فطر در گذشته نیز بوده است خاص و مختص مسلمانان است عید پاکیزگی و روز گرفتن جایزه و پاداش است.

حجت الاسلام خاضع ادامه داد: کسانی که رنج تشنگی و گرسنگی را به جان خریدند، ماه رمضان اولش برکت وسطش مغفرت و اخرش رهایی از گناهان است.

وی افزود: برای برگزاری نماز عید فطر در مرکز استان برنامه ریزی هایی برای برگزاری باشکوه آن انجام شده است.

خاضع بیان کرد: ناز عید فطر همچون سال های قبل در بلوار عدل برگزار می شود و زمان آن نیز ساعت هفت و نیم صبح است اما در این خصوص نیازمندی هایی وجود دارد که این نماز باشکوه تر برگزا شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به نیازهای این روز اشاره کرد و گفت: جایگاه اقامه نماز در بلوار عدل نیازمند خط کشی و نظافت است، برق نیز دچار مشکل است و نیازمند است شهرداری در این موارد همکاری لازم را داشته باشد.

وی افزود: در خصوص وضو گرفتن و آب شرب نیز نیاز است چند تانکر آب در مسیر قرار بگیرد که سال گذشته سپاه همکاری لازم را در این خصوص داشت، همچنین نیروی انتظامی برای کنترل ترافیک همکاری لازم را داشته باشد.

خاضع ادامه داد: برای جمع اوری زکات فطریه کمیته امداد همکاری لازم را داشته باشد و اورژانس نیز باید در محل حضور داشته باشد، بلوار عدل باید قبل از نماز شست و شو شود و ایاب و ذهاب نمازگزاران باید مد نظر قرار بگیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در پایان گفت: انجام تبلیغات میدانی و اطلاع رسانی نیازمند همکاری است و پایه های برق بلوار نیز دچار مشکل است که باید تا قبل از نماز این مشکلات برطرف شود.

 

در ادامه این نشست، امام جمعه یاسوج گفت: نظم در کار یکی از ادله خداشناسی است و به ان توصیه شده است عید فطر عید جایزه ها و روز نتیجه گرفتن است کسانیه مخلصانه این فریضه را انجام دادند جایزه را می گیرند خدا می داند چه جایزه ای به روزه داران حقیقی دهد.

حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: فرصت همیشه کم است کسانی که وظیفه داشتند روزه بگیرند اما نگرفتند فرصت را غنیمت بشمارند این چند روز نیز می توانند روزه بگیرند.

وی افزود: عید فطر یکی از اجتماعات مهم مسلمانان است ان شالله دعاهایی که در این عید خوانده می شود به اجابت برسد.

حسینی ادامه داد: نمی شود در روزه ریا کرد سعی کنیم روزه مان تنها تحمل گرسنگی نباشد روزه انسان سازی است، ماه قران است، قرآن را فراموش نکنیم چرا که قانون اساسی اسلام است و همیشه باید مد نظر باشد چه خوب است جلسات تفسیری برگزار شود.

وی افزود: قران محجور نباشد یکی از چیزهایی که روز قیامت شفاعت می کند قران است قران را همیشه در نظر داشته باشیم سعی کنیم روزی یک صفحه قران بخوانیم همه چیز در قران است قدر این کتاب شفاعت کننده را بدانیم، مسلمان باید همیشه ماهش ماه رمضان باشد و از گناه دور باشد.

امام جمعه یاسوج درباره میزان فطریه امسال نیز گفت: طبق تحقیقات انجام شده چون قوت غالب نان است بنا شد زکات فطریه هر نفر پنج هزار تومان باشد و افرادی که خمس و زکات نداده اند باید این را نیز بپردازند.

وی در پایان گفت: فطریه تنها مختص افرادی که روزه دار هستند نیست بلکه افرادی که توانمتد هستند باید فطریه پرداخت کنند.

 

در ادامه تصاویری از برگزاری این نشست آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.