گروه: اخبار استان خبر: 108353 / تاریخ انتشار : 1397/3/22 ساعت : 09:12
به همت اداره ارشاد دنا برگزار شد؛

تجلیل از فعالین فرهنگی و قرآنی شهرستان دنا/کار فرهنگی زیبا یکی از وظایف ارشاد اسلامی است

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر ستان دنا مراسم تجلیل از 50 فعال فرهنگی در عرصه های قرآنی، هنری و تجسمی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازسفیر دنا،همزمان با آخرین روزهای ماه مبارک رمضان مراسم تجلیل از 50 فعال فرهنگی در عرصه های ثقرآنی، هنری، مذهبی و حتی تجسمی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

ناصری مدیر اداره ارشاد شهرستان دنا در این مراسم با گرامی داشت ماه مبارک رمضان و تسلیت دوباره به مناسبت سانحه هوایی پرواز تهران به یاسوج گقت: کار فرهنگی زیبا و زببنده به گفته رهبر معظم انقلاب یکی از اهداف اداره ارشاد و اسلامی است که در این زمینه این نهاد کارهای بزرگی را در عرصه های فرهنگی و قرآنی در دست اقدام دارد.

وی به تجلیل از 50 فعال فرهنگی شهرستان دنا در زمینه های مختلف اعم از فعالیت های قرآنی، هنری و انجمن های مربوطه اشاره کرد و گفت: اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دنا سعی کرده در این مدت با برگزاری برنامه های کیفیتی روح تازه ای را در کالبد برنامه های فرهنگی این شهرستان بدمد.

در ادامه این برنامه امام جمعه شهر سی سخت به لزوم توجه به برنامه های قرآنی در برنامه ها و جشنواره ها اشاره کرد و گفت: قرآن یک نور است که انسان را به سمت روشنایی و کمال راهنمایی می کند و بهره بردن از نور قرآن باعث افزایش بصیرت در جامعه می شود.

حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد به توطئه های نرم دشمن در جنگ نابرابر نرم در عرصه های فرهنگی اشاره کرد و گفت: امروز دشمن می کوشد با استفاده از ابزار جنگ نرم منویات جامعه را به حاشیه ببردو یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی که دشمن بر آن مصر بوده و بر آن دست گذاشته است همین قرآن است.

وی قرآن را کتاب الهام بخش روح مومن و انسان دانست و گفت: قرآن هیچ موقع باعث خستگی نمی شود بلکه قرآن است که انسان را به سمت کمالات راهنمایی می کند.

امام جمعه مرکز شهرستان دنا به اجرایی بیشتر برنامه های فرهنگی و از جمله برنامه های قرآنی در جامعه اشاره داشت و گفت: متأسفانه امروز یک لجام گسیختگی در جامعه پدید آمده که این موضوع برگرفته از بی بصیرتی و هجمه دشمن در خانواده ها است که می طلبد با برنامه بیشتر در زمینه فعالیت های قرآنی جامعه را از این توطه ها آگاه کرد.

مصباح نژاد به اظهار نظرهای نوسیندگان مطرح غربی از جمله گوته در مورد قرآن اشاره داشت و افزود: همانگونه که می دانید برخی ازمفسران و نوسیندگان مبتکر غربی نظرات زیادی در مورد قرآن این کتاب الهام بخش دارند که می تواند از آن جمله به گوته  اشاره کرد .

وی ادامه داد: این نویسنده در مطلبی گفته است ما غافل از کتابی بزرگ هستیم که برخی روشنفکران و روشنگران غربی نمی خواهد مردم آزاده جهان به آن دست پیدا کنند که این نشان از عظمت و عزت این کتاب بزرگ جهان اسلام در بین مردم جهان دارد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از فعالین حوزه های مختلف فرهنگی شهرستان دنا تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/ر

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.