گروه: اخبار استان خبر: 108341 / تاریخ انتشار : 1397/3/20 ساعت : 22:26
مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد:

هدف اصلی سازمان، تربیت اجتماعی دانش آموزان است/ 14 هزار دانش آموز استان تحت پوشش فعالیت های پیشتازان هستند

مرادی:سازمان دانش اموزی یک نهاد غیردولتی و وابسته به اموزش و پرورش است که هدف اصلی این سازمان، تربیت اجتماعی دانش آموزان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری که عصر امروز برگزار شد گفت: امیدوارم از ماه رمضان ماهی که سوزاننده گناهان است حداکثر استفاده را کرده باشیم و به خصوص از شب های قدر استفاده  کرده باشیم.

 

نظام مرادی بیان کرد: سازمان دانش اموزی یک نهاد غیردولتی و وابسته به اموزش و پرورش است و از سال ۷۸ فعالیت خود را به شکل رسمی اغاز کرد.


وی افزود: دانش اموزان پایه چهارم ابتدایی تا سوم متوسطه تحت تعلیم این سازمان قرار می گیرند و متناسب با سیاست های وزارت آموزش و پرورش به منظور اعتلای شخصیت علمی، اخلاقی، عاطفی و اجتماعی و ایجاد زمینه مشارکت همه جانبه آنان در زمینه های اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و هنری و تحت نظارت وزارت اموزش و پرورش است.


مرادی ادامه داد: سازمان دانش اموزی اهداف کلی و جزئی دارد که از جمله اهداف کلی ان می توان به زمینه سازی برای تعلیم و تربیت و کسب فضایل اخلاقی و کمالات انسانی، توانمند کردن اعضا برای با هم زندگی کردن و بهتر زندگی کردن، تقویت قابلیت های فردی و گروهی می توان نام برد.مدیر سازمان دانش آموزی استان هدف اصلی این سازمان را تربیت اجنماعی دانش اموزان است.

 

وی افزود: اهداف جزئی سازمان شامل مواردی از جمله الگو قراردادن سیره نبوی و ائمه اطهار(ع) در زندگی، شناخت هویت دینی و ملی، افزایش مسئولیت پذیری، کسبل مهارت های اجتماعی، شکوفایی و رشد استعدادی اعضای، ایجاد خلاقیت و ابتکار می شود.

مرادی بیان کرد: دانش آموزان دختر و پسر تحت عنوان پیشتازان در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که تعداد 14 هزار دانش آموز تحت پوشش فعالیت های پیشتازان در سطح استان هستند.

وی افزود: 543 گروه رصد یا پیشتاز در سطح استان داریم که هر کدام از این گروه ها تحت نظر یک مربی و یاور مربی به وظایف خود عمل می کنند .


مرادی شعار سازمان دانش آموزی را هم فکری،همدلی و همکاری عنوان کرد و گفت: فعالیت های خارج از مدرسه شامل بازدیدهای علمی، اردوهای تشکیلاتی، شرکت در راهپیمایی ها، درختکاری، دیدار با خانواده شهدا، آموزش کمک های اولیه، آموزش و زندگی در شرایط سخت می شود.

وی به مجلس دانش آموزی نیز اشاره کرد و گفت: پس از انتخابات شورای دانش اموزی مدارس، در سطح شهرستان انتخابات برگزار می شود و بعد از آن در سطح استان انتخابات برگزار می شود و در نهایت یک دانش اموز پسر و یک دختر به عنوان دو نماینده استان در مجلس دانش آموزی کشور هستند و به عنوان مشاور مدیرکل برای ان ها حکم ابلاغ می شود.

در حال تکمیل...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.