گروه: اخبار استان خبر: 108283 / تاریخ انتشار : 1397/3/18 ساعت : 10:52
باشت نیوز گزارش می دهد:

اظهارات جالب شهروندان باشتی برای حضور در راهپیمایی روز قدس+تصاویر

راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در بسیاری از کشورهای اسلامی ، از جمله فلسطین با شکوه و پررونق تر خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  باشت نیوز ،گروه‌ها ، احزاب، شخصیت‌ها و سازمان‌های مختلف در کشورمان با صدور پیام‌ها و بیانیه‌های جداگانه از مردم و مسوولان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

 

بر همین اساس از ملت کشورمان و همه ملت‌های مسلمان، آزادی‌خواه و حامی فلسطین دعوت شده است تا منسجم‌تر از هر زمان دیگر با حضور در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، حمایت خود را از مردم مظلوم و در محاصره غزه نشان دهند.

 

در پی ژرف اندیشی امام راحل در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به "روز جهانی قدس" ، راهپیمایی این روز در ایران اسلامی ـ به عنوان پرچمدار حمایت از ملت مقاوم و مظلوم فلسطین ـ و اقصی نقاط جهان به محلی برای وحدت، وفاق و همدلی جهان اسلام در حمایت از مردم فلسطین و ابراز انزجار نسبت به اشغال گری و تجاوز صهیونیست ها تبدیل شده است.

 

راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در بسیاری از کشورهای اسلامی ، از جمله فلسطین با شکوه و پررونق تر خواهد بود.

 

مردم مظلوم فلسطین مدت ها است می گویند ما می خواهیم به سرزمین مادری مان بازگشته  و نمی خواهیم در اردوگاه بمانیم؛ امت اسلامی باید به این  مهم بعنوان مطالبه خاص در روزجهانی قدس  بپردازد.

 

باشتی ها نیز در این باره به اظهارنظر پرداختند و شرکت خود را در راهپیمایی روز قدس اعلام کردند.

 

سیدامید صادقیان فعال فرهنگی 

 

روز قدس را به عنوان میراث ماندگار امام، با حضور گسترده گرامی می داریم و صددرصد مانند سال های گذشته شرکت خواهیم کرد.

به درخواست و فرمایشات رهبرم لبیک میگوییم و از مظلومان فلسطین حمایت میکنیم .

 

علی حسینی 

بی تردید همه ما به اصولی انسانی پایبندیم که مهمترین آنها حفظ جان آدمیان در هر شرایط است. ارزش جان انسان‌ها چنان جایگاه رفیعی دارد که جز از مسیر دادگاه و طی روند طولانی و طاقت فرسای اداری و محاکم قضایی و با لحاظ شرایط سخت، امکان دور و محصور کردن و ستاندن جان حتی جانیان بالفطره به آسانی میسر نیست. 

حفظ جان انسان‌های بی‌دفاع و غیر نظامیان، حتی در شرایط جنگی یکی از اولویت ها شمرده می شود و در همه فرهنگ ها و تمدن های قدیم و جدید شکستن این حریم، جرم و جنایتی نابخشودنی است. در همین هنگام که در حال قرائت این نوشته هستید بسیاری از غیرنظامیان و کودکان و زنان و سالخوردگان ساکن رفح، خان یونس، جبالیا و... در معرض کشتار هستند و کسی نیست حقوق ذاتی و حق حیات آنان را بر سر مدعیان دموکراسی فریاد بکشد.

حریم انسانیت و ضرورت دفاع از انسان‌ها صرف نظر از نوع اعتقاداتشان و پرهیز از انجام جنایات جنگی و عربده کشی های مستانه قانون گریزان و متجاوزان صهیونیستی، انسان‌های آزاده و کرامت مدار را فردا به صحنه خواهد کشاند.

 

 

قاسم صادقی ورزشکار و رئیس هیئت های ورزشی در باشت

فردا به سخن رهبرمان لبیگ میگوییم و صددرصد شرکت خواهیم کرد.فردا می آییم که عهد ، پیمانم و اتحادمان را با مقام معظم رهبری اعلام کنیم.

شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس بر هر مسلمان واجب است و فردا به ترامپ و امسال آن میگوییم ملت ما بیدار است از آمریکا بیزار است.

ثواب حضور در راهپیمایی روز قدس را به روح امام هدیه می دهیم و با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس نمایش وحدت ملت بزرگ ایران را به دنیا ثابت خواهیم کرد.

با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس، نشان خواهیم داد که تهدید نظامی اثری در اراده ملت ایران ندارد.

 

خانم آمنه انصاری فعال فرهنگی شهرستان باشت

صددرصد همانند سالهای قبل در راهپیمای روز جهانی قدس شرکت میکنیم.دلیل حضورمان دراین راهپیمایی لبیک گفتن به سخنان رهبرمان است که فرمودند: راهپیمایی امسال ان شاءالله با شکوه تر از سالهای قبل باشه ،بیزاری از دشمنان اسلام وحمایت از مردم مظلوم فلسطین از جمله شعار ما در راهپیمایی این روز بزرگ است.

 

رامین شمشیری از شهروندان باشتی

من هم مثل بقیه مسلمانان در این راهپیمایی شرکت می کنم،تاریخ به خودش جنگ و خونریزی زیاد دیده، اما بزرگترین فاجعه ای که صورت گرفته اشغال فلسطین بوده است.

شما فقط تصور کنید که چطور ممکن است یک گروه جنایتکار، یک کشور مظلوم را به کلی غصب کنند؟ اگر نمونه خارجی ان را اکنون مشاهده نمیکردم، هیچ وقت باورمان نمیشد که همچین جنایتی از دست هیچ کس بر بیاید. 

مطمئنا مردم اسرائیل که از اروپا و بقیه نقاط جهان به این کشور کوچ کردن هم شریک این جنایت بزرگ هستند. الان حدود 5 ملیون غاصب در فلسطین زندگی میکند و فلسطینی های بیچاره در کشورهای دیگر آواره و بی خانمان هستند، مطمئنا آن ها نمیتواند همه در همان کشور زندگی کنند بنابراین تنها راه این است که حق به حقدار برسد، صهیونیست ها هم اینقدر پول دارند که بتوانند مقدمات کوچ مردمشان را به کشورهای اصلیشان فراهم کنند، فقط کافیه چند سال بودجه های خرابکارانشون علیه ملت های مظلوم جهان را پس انداز کنند.راهپیمایی روز قدس هم کوچکترین نوع حمایت هرمسلمانی از ملت مظلوم فلسطین است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.