گروه: اخبار استان خبر: 108150 / تاریخ انتشار : 1397/3/11 ساعت : 18:54
امام جمعه شهرستان لنده:

قیام 15خرداد سنگ بنای اصلی انقلاب بود/امروز نیازمندادامه تفکر و اندیشه امام راحل هستیم

امام جمعه شهرستان لنده گفت:قیام پانزدهم خرداد سال42 را می توان سنگ زیرین وپایه و اساس تشکل انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده، ضمن اشاره به سالروز ارتحال جانسوز بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) گفت: 14خرداد برای ملت ایران یک روز مهم و تاریخی است چرا که در این روز ملت ایران با امام و پیشوای خویش برای همیشه خداحافظی کردند.

وی افزود: وجود ارزشمند امام (ره) برای همه ملت ایران و ملت های آزادی خواه جهان اسلام یک نعمت بی شمار تلقی می شد که ارتحال ایشان نیز یک ضایع بزرگ تاریخی محسوب می شد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: اندیشه امام اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) بود و مهمترین شاخصه ایشان نفی صریح استکبار به خصوص اسلام امریکایی بود و در همین راستا نیز از محرومان جهان نیز حمایت می کردند.

وی افزود: وصیت نامه الهی سیاسی امام خمینی(ره) به عنوان چراغ راه همه ما است تا با تبعیت از این وصیت نامه و اطاعت از نایب برحق ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی) به وصایا و سفارشات ایشان عمل کنیم.

محمودی اصل اظهارکرد: مردم ما قدر شناس این انقلاب و امام و مقام معظم رهبری هستند و چهار دهه است که بعد از امام راحل هم پیمان با مقام معظم رهبری هستند.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: مقام معظم رهبری بعد از ارتحال امام خمینی(ره) توانستند به سلامت کشتی انقلاب را از طوفان فتنه های مختلف به سلامت عبور دهند و چالش های کشور را یکی پس از دیگر رفع کنند هرچند به دولتمردان در جلسات خصوصی وعمومی دائما تذکر می دهند.

وی گفت: هرکسی در این مملکت دارای مسئولیت است باید به توصیه های امام راحل و مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشاند تا در مسیر پیشرفت و ترقی قرارگیریم.

محمودی اصل خاطر نشان کرد: استکبار ستیزی در همین مسئله برجام باید مورد توجه قرارگیرد و با قاطعیت از عزت ملت باید دفاع شود.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: تداوم راه امام خمینی(ره) خدمت به محرومان و نیازمندان است که باید مورد توجه مسئولان قرارگیرد.

وی تاکیدکرد: قیام پانزدهم خرداد ماه سال42 را می توان سنگ زیرین وپایه و اساس تشکل انقلاب اسلامی دانست.

محمودی اصل گفت: روز 14 و 15خرداد دو روز مهم در تاریخ این کشور است که برای همیشه عزای عمومی هستند.

وی گفت: شب های لیالی قدر فرصت طلایی برای توبه و استغفار به درگاه حق تعالی است که باید در این شب ها نتایج یک ماه بندگی به درگاه حق تعالی را با ذکر و نیایش استفاده کرد.

امام جمعه شهرستان لنده با گلایه از مسئولان گفت: عده ای نمی خواهند وضع مصلی های نماز جمعه تغییریابد و این در حالی است که کارهای مهمی از عده آنان جهت رفع این مشکلات بر میآید.

وی گفت: بدون شک گنان این افراد نابخشودنی است چرا که توانانی رفع مشکلات را دارند ولی نمی خواهند مشکلات رفع شود.

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.