گروه: اخبار استان خبر: 108143 / تاریخ انتشار : 1397/3/11 ساعت : 14:27
در خطبه های نماز جمعه این هفته کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

برخی مسئولین با کنسرت سرمردم شیره می مالند/قیام 15خرداد سنگ بنای اصلی انقلاب بود/صدای شکستن استخوان های رژیم صهیونیستی به گوش میرسد

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

خطیب جمعه یاسوج: صدای شکستن استخوان های رژیم صهیونیستی به گوش میرسد

حجت الاسلام  حسینی صدر در خطبه اول نماز عبادب و سیاسی جمعه شهر یاسوج به بیان توصیه هایی از امام رضا(ع) درباره ماه رمضان پرداخت و گفت:به گفته ی امام رضا تقوای الهی عبارت است از انجام واجبات و دوری از محرمات که فرمایش همه معصومین است. یکی از بهترین کارها در ماه رمضان استغفار، توبه و دعا و رفتن به درگاه الهی برای استغفار است، برترین اولیاء الهی از شب های ماه رمضان حداکثر استفاده را می بردند.

وی افزود: ما امروز در خیلی از مشکلات به دعا نیاز داریم به ویژه سحرگاه که دو جا بندگان خدا را به استغفار سفارش میکند.این موقعیت از شبانه روز بسیار ارزشمند است.

حسینی صدر ادامه داد: خواهش میکنم از کسانی که تلاوت و ختم قران دارند به معانی و تفاسیر قران توجه کنند چرا که با برکت است،امام راحل در ماه رمضان 10 ختم قران داشتند،همه دستورات زندگی در متن قرآن است.

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: توصیه بعدی امام را (ع) توبه و عذر خواستن از خدا به خاطر آلودگی هاست و خداوند این سفره گسترده ماه رمضان را پهن کرده که آنان را ببخشد، درهای بخشش خدا برای بندگان باز است لکن انسان باید از این ماه استفاده کند و نکته آخر امانت داری است این توصیه امام رضا است که امانت بخش های متفاوت دارد که بزرگترین امانت قران و وجود مبارک پیامبر است.اگر بخواهیم امانت داری در این خصوص داشته باشیم تبعیت از این امانت هاست که واجب است اطاعت کنیم،ان جامعه اسلامی بالنده است که از امام و رهبر ان پیروی و تبعیت کند.

حجت الاسلام حسینی صدر در خطبه دوم ضمن تبریک ولادت امام حسن (ع) بیان کرد: در آستانه فرارسیدن لیالی قدر هستیم و شهادت امام علی (ع) را تسلیت عرض میکنیم.

وی افزود: شب قدر شب نزول قران است،امام علی (ع) قرآن ناطق بود، روایت داریم که سرنوشت یک فرد و یک جامعه در این شبها رقم می خورد، احیای شب قدر به معنای بیدار ماندن نیست به معنای استفاده از این شب هاست، در این سالها حضور مردم در این شب ها درس آموز است.


حسینی صدر ادامه داد: ما اگر بخواهیم با خدا حرف بزنیم باید نماز بخوانیم و اگر بخواهیم خدا با ما حرف بزند باید قران بخوانیم.


خطیب جمعه یاسوج به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: آخرین جمعه ماه رمضان که با هنرنمایی امام راحل به نام روز قدس نامگذاری شده است، روز بسیار مهمی است و باید در برابر کسانی که جبهه گرفته اند ایستاد، باید در مقابل کسانی که می خواهند اسلام را نابود کنند بایستیم.


وی به صحبت های مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت:بیانات رهبر انقلاب را در همه مقاطع مطالعه کنند، ایشان دو نکته گفتند؛ اول اینکه معیشت مردم تعریفی ندارد و دولت باید تلاش کند و نکته دوم این که رفع کردن مشکلات معیشتی مردم را نباید با برجام اشتباه گرفت و بیانات مردم روشنگرانه است و مسئولان باید توجه میکردند.

حسینی صدر ادامه داد: گره زدن اقتصاد کشور به برجام اروپایی خطاست، دلیل عمده عذاب هایی که در طول تاریخ بر مردم نازل میشد این بود که از رهبر خود اطاعت نمی کردند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به قیام 15 خرداد اشاره کرد و گفت: آغاز حرکت توفنده انقلاب که طاغوتیان داخلی و خارجی را تحت تاثیر قرار داد 15 خرداد بود.

امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: پس از رحلت امام خمینی (ره) دشمنان خیال میکردند کشتی ایران در یک تلاطم بزرگ رها شده که این اشتباه بود، در امت اسلامی،  پیامبر امام را معرفی میکند و امامان معصوم ولی فقیه را.

حسینی صدر درادامه گفت: پیروزی در غرب اسیا و لبنان و همه دنیا را به برکت  انقلاب اسلامی می بینم، از این بعد هم رژیم صهیونیستی چیزی از ان به جا نمانده و صدای شکستن استخوان های انان به گوش میرسد.
 

*********************************

خطیب جمعه گچساران: برخی مسئولین با کنسرت سرمردم شیره می مالند

حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهرامروز درخطبه هاب نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان گفت:لحظات ماه مبارک رمضان بسیار قیمتی است که باید پیمان واقعی با خداوند ببندیم و تلاش کنیم در این ماه درمسیر قرآن و اهل بیت علیهم السلام قرار بگیریم.

دولتمردان دربحث برجام محکم به دشمنان نه بگویند

وی درادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص برجام، افزود:مومن دوبار از یک سوراخ گزیده نمی شود،ندامت و پشیمانی بس  است دیگر ،دولتمردان عزیز درماه مبارک رمضان قرص ، قوی و محکم در مسیر ولایت محکم به دشمنان نه بگویند و نترسند.

لگد مال شدن اهداف انقلاب در درون کشور

حجازی اظهارکرد:مقام رهبری فرمودند:" باید زمینه رشد اخلاق و معنویت درجامعه فراهم شود". یعنی آقایان مسئول؛جلسات باید جلسات اخلاقی و رشد معنوی باشد و نه جلسات ولنگاری،توجه به بحث انقلابی گری در حفاظت از اهداف و آرمان های نظام، حضرت امام (ره)اهدافی برای انقلاب داشتند که متاسفانه آرمان ها واهداف نظام توسطه عده ای در درون کشور لگد مال می شود.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:باید توجه داشت مسیری که دردرون کشور با برون کشور تناسب و تطابق داشته باشد معلوم است این مسیر علیه انقلاب ، علیه نظام و ملت است و چنین افرادی باید شناخته شوند.

لاابالی گری در گچساران ممنوع

وی درادامه گفت:چرا اعتراض نمی کنیم؟ مسائلی درکشور ، استان و متاسفانه درشهرستان ما وجود دارد و چرا جوانان اعتراضی نمی کنند؟وضعیت امور فرهنگی،مذهبی و امور دینی را تغییر بدهید و اعتراض کنید و بگویید لا ابالی گری ممنوع ،از هر کسی که  می خواهدباشد.  

حجازی بیان کرد:از برخی از مدیران و نیز قوای سه گانه سوال دارم که آیا اطاعت از مقام معظم رهبری را شرعا و قانونا لازم و واجب می دانید؟ یا بگویند بله و یا بگویند نه،در خلال حرف ها را نچرخانند و تنها بگویندبله یا نه؟.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:برخی جاها که لازم می شود عده ای از همه ولایتمدارترند برخی جاهای دیگر می گویند این ها بازی ست؛پشت سرامیرالمومنین علیه السلام نماز بعد سرسفره معاویه ،ناهار و شام!؟.

این همه کنسرت برای چیست؟

حجازی تصریح کرد:آقایان مسئول !آیا اطاعت و پیروی از مقام معظم رهبری را لازم و واجب می دانید یا نمی دانید؟ که اگر نمی دانید بگویید نمی دانیم. به مردم راست بگویید و شفاف حرف بزنید،که اگر واجب می دانید پس معنای  اینچنین کارها چیست؟پس این جلسات و کنسرت ها برای چیست؟.

کنسرت به جای حل مشکل بیکاری جوانان

وی افزود:پس دهن کجی به اهل بیت عصمت و طهارت برای چیست؟پس دهن کجی به قرآن چیست؟پس توهین به شهداء و جانبازان برای چیست؟ به جای تلاش برای مشکل معیشت مردم و تلاش برای حل مشکل بیکاری نسل جوان بیاییم و جلسات کنسرت برگزار کنیم این خلاف دیگاه امام راحل  و رهبری است.

برخی مسئولین با کنسرت سرمردم شیره می مالند

خطیب جمعه گچساران درادامه افزود:بحث ازداوج جوانان،مسکن جوانان،اشتغال جوانان،معیشت مردم این خواسته و مطالبه مقام معظم رهبری است که متاسفانه خیلی از مسئولین به این موارد توجهی نمی کنند و سرمردم را شیره می مالندو کنسرت برگزار می کنند.  

از ارگان ها و نهادهای نظام هم گله مندم

حجازی تصریح کرد:این موارد می شود علیه رهبری ، نظام و انقلاب و بنده از برخی از ارگان ها و نهادهای نظام هم گله مندم چرا که شما هم وظایفتان را به نحو مطلوب انجام نمی دهید، شما قرص و قوی و محکم نیستید گاهی اوقات هم تو رودربایستی قرار می گیرید.

وی اظهارکرد: چرا باید شعار داده بشود آهای مردم می خواهند دیوار بکشند ؟!که واقعا این جمله از یک مسمان بعید است .بله باید حجاب بین محرم و نامحرم باشد ،و این تصور ، تفکر و این دیدگاه علیه قرآن و اهل بیت علیهم السلام است و نیزعلیه ولایت و رهبری است.

مسئولین با مردم روراست و شفاف باشند

حجازی گفت:پس عزیزان بیایید به مردم و خودتان راست بگویید که اگر همه راست بگوییم و متحد و منسجم و شفاف باشیم و پشت پرده یک جور و رودرو جور دیگر نباشیم دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

چراغ سبزهای برخی مسئولین به دشمنان

امام جمعه گچساران تصریح کرد:دشمن دردرون مواردی را می بیند و یک چراغ سبزهایی سوسو می زند کمی امیدوار می شود. بیایید درماه رمضان با خدا پیوند ببنیدم و دل رهبری انقلاب را به درد نیاوریم و دل امام زمان (عج)را نگران نکنیم و دل جگر سوخته مادران و پدران شهدا را آزار ندهیم.

خطیب جمعه گچساران افزود:اگر هم مسئولین می خواهند اینگونه باشند و عملا مقابل انقلاب بایستید و بگویید ما این نظام و انقلاب را قبول نداریم و مقابل ملت قرار بگییرد که در آن وقت بحث دیگری پیش خواهد آمد.اما اینکه به نام مردم باشدونیز سوء استفاده از مردم و ضربه زدن به مردم باشد آنوقت می شود خیانت .

وی درادامه با اشاره به سالروز ارتحال حضرت امام(ره) افزود:تلاش کنیم درشان حضرت امام(ره) و درشان خودمان به عنوان محبین و آزاد شدگان حضرت امام به وظایفان به احسن وجه عمل کنیم.

*********************************

خطیب جمعه لنده: قیام 15خرداد سنگ بنای اصلی انقلاب بود

 حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده، ضمن اشاره به به سالروز ارتحال جانسوز بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) گفت: 14خرداد برای ملت ایران یک روز مهم و تاریخی است چرا که در این روز ملت ایران با امام و پیشوای خویش برای همیشه خداحافظی کردند.


وی افزود: وجود ارزشمند امام (ره) برای همه ملت ایران و ملت های آزادی خواه جهان اسلام یک نعمت بی شمار تلقی می شد که ارتحال ایشان نیز یک ضایع بزرگ تاریخی محسوب می شد.
امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: اندیشه امام اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) بود و مهمترین شاخصه ایشان نفی صریح استکبار به خصوص اسلام امریکایی بود و در همین راستا نیز از محرومان جهان نیز حمایت می کردند.

وی افزود: وصیت نامه الهی سیاسی امام خمینی(ره) به عنوان چراغ راه همه ما است تا با تبعیت از این وصیت نامه و اطاعت از نایب برحق ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی) به وصایا و سفارشات ایشان عمل کنیم.


محمودی اصل اظهارکرد: مردم ما قدر شناس این انقلاب و امام و مقام معظم رهبری هستند و چهار دهه است که بعد از امام راحل هم پیمان با مقام معظم رهبری هستند.
خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: مقام معظم رهبری بعد از ارتحال امام خمینی(ره) توانستند به سلامت کشتی انقلاب را از طوفان فتنه های مختلف به سلامت عبور دهند و چالش های کشور را یکی پس از دیگر رفع کنند هرچند به دولتمردان در جلسات خصوصی وعمومی دائما تذکر می دهند.


وی گفت: هرکسی در این مملکت دارای مسئولیت است باید به توصیه های امام راحل و مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشاند تا در مسیر پیشرفت و ترقی قرارگیریم.
محمودی اصل خاطر نشان کرد: استکبار ستیزی در همین مسئله برجام باید مورد توجه قرارگیرد و با قاطعیت از عزت ملت باید دفاع شود.
امام جمعه شهرستان لنده گفت: تداوم راه امام خمینی(ره) خدمت به محرومان و نیازمندان است که باید مورد توجه مسئولان قرارگیرد.


وی تاکیدکرد: قیام پانزدهم خرداد ماه سال42 را می توان سنگ زیرین وپایه و اساس تشکل انقلاب اسلامی دانست.
محمودی اصل گفت: روز 14 و 15خرداد دو روز مهم در تاریخ این کشور است که برای همیشه عزای عمومی هستند.
وی گفت: شب های لیالی قدر فرصت طلایی برای توبه و استغفار به درگاه حق تعالی است که باید در این شب ها نتایج یک ماه بندگی به درگاه حق تعالی را با ذکر و نیایش استفاده کرد.

 

امام جمعه شهرستان لنده با گلایه از مسئولان گفت: عده ای نمی خواهند وضع مصلی های نماز جمعه تغییریابد و این در حالی است که کارهای مهمی از عده آنان جهت رفع این مشکلات بر میآید.
وی گفت: بدون شک گنان این افراد نابخشودنی است چرا که توانانی رفع مشکلات را دارند ولی نمی خواهند مشکلات رفع شود.

 

*********************************

خطیب جمعه لیکک:رهبر انقلاب در بحرانی ترین شرایط کشور را با قدرت، عزت و بصیرت مدیریت کرد


امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با گرامیداشت شب های قدر، به تبیین جایگاه والا و سرنوشت ساز این شب ها در زندگی دنیوی و اخروی انسان ها پرداخت.
حجت الاسلام افروغی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 15خرداد گفت: هر چه در باره امام راحل(ره) بگوییم، در حکیم بودن ایشان ختم می شود.
وی افزود:مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر نسبت به چالش های پیش روی کشور اشاره فرمود.


امام جمعه شهر لیکک از دانشجویان خواست تا برای احیای جنبش های عدالت خواهی دانشجویی تلاش کنند.
حجت الاسلام افروغی خاطر نشان کرد:مقام معظم رهبری مسئولان بعضی از پست های کشوری را انتخاب می کند اما در ساز و کار داخلی هیچ کدام دخالت مستقیم نمی کند.


وی گفت:دوره ای که در حال حاضر در حال طی کردن آن هستیم دوره رفاه نیست،دشمنی دشمنان نسبت به ما در حال افزایش است ؛البته این شرایط به معنای توجیه کم کاری مسئولان در بهبود وضعیت مردم نیست.


امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به چند مورد از مواضع امام راحل(ره)و رهبری در حوادث مختلف ملی و منطقه ای، گفت:مواضع رهبران انقلاب ما در حوادث حساس دقیق و به موقع بود.
وی با گرامیداشت سالروز آغاز رهبری امام خامنه ای، خاطرنشان کرد:امام خمینی(ره) فقاهت، اجتهاد و دیگر شرایط رهبری، امام خامنه ای را تأیید کرد.

 

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:17روزنامه زنجیره ای در زمینه ترور شخصیتی مقام معظم رهبری و هجمه علیه مبانی نظام فعالیت داشتند اما رهبر انقلاب با قدرت،عزت و بصیرت در تمام وضعیت های بحرانی کشور را مدیریت کرد.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:مدیریت های سیاسی مقام معظم رهبری منجر به پیشرفت های علمی در زمینه انرژی هسته ای و جنبش علمی در دانشگاه های کشور شد.
وی در بخشی دیگر از خطبه های امروز گفت:مسئولان استانی در مواجهه با رفع مشکل اراضی شهرستان بهمئی دبه کردند.

*********************************

خطیب جمعه باشت:بخش زیادی از مشکلات به دلیل عدم تبعیت از اندیشه های امام خمینی (ره) است

حجت السلام عبدالرحیم عبودی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان باشت با اشاره به شب های قدر و شهادت امام علی (ع) گفت: قرآن میفرماید شب قدر بهترین شبها برای انسان است،شبی که برابر با هزاران شب است.

وی افزود: در شب قدر اتفاقی می افتد که ثواب آن برابر با هزاران شب است،خداوند بدون اختیار ما نمیخواهد چیزی را برای ما بنویسد.در این شبها مقدرات هر انسان نوشته می شود.با این دیدگاه به سمت این شبها برویم که آمده ایم تغییر کنیم و اشتباهات گذشته را جبران کنیم.


خطیب جمعه باشت تصریح کرد: انسان باید از شب های قدر درک داشته باشند و از خداوند درخواست کمک و بخشش کنند.خداوند چشم به راه گفتن و درخواست کردن انسان از ایشان است.در این شبها طلب غفران و رحمت از خداوند داشته باشیم.


حجت السلام عبودی با اشاره به مهم بودن و پرخیر بودن شبهای قدر تصریح کرد: در شب ۱۹تقدیر ها نوشته میشود در شب ۲۱قدر تقدیرها حتمی میشود و در شب ۲۳ماه رمضان امضاء می شود،هر سه شب مهم است ، حضور مردم در جمع بودن نیز از برکات بالایی برخوردار است.

امام جمعه باشت به شهادت امام علی(ع) در شب های قدر اشاره و گفت: در شب های قدر امام علی(ع) را صدا بزنیم و از ایشان طلب یاری کنیم که واسطه بخشش ما انسان ها باشد.


حجت السلام عبودی به شهرداری باشت و رتبه برتر شدن این نهاد در استان اشاره و گفت: بسیار خوشحالم که بازهم نام باشت با سربلندی بر سر زبان ها افتاده است،حقیقتا که شهردار و پرسنل شهرداری در این چندماهه با تمام توان تلاش کردند که جای تقدیر و تشکر از همه آن ها داریم.


وی ضمن تبریک به شهردار باشت و شورای شهر تصریح کرد: هر نهادی که برای مردم تلاش کنند همیشه از کار نیک آنها سخن گفته ام،کارهای عمرانی و پروژه هایی که شهرداری در سطح شهرستان انجام داده اند را به وضوح می بینیم. امیدوارم که زحمات و خدمات شهردار و پرسنل شهرداری در نزد خداوند نیز محفوظ باشد.

خطیب جمعه باشت گفت: شهردار باشت نیز از یک کار مردم بسیار ناراحت هستند و آن آتش زدن مزارع کشاورزی توسط کشاورزان است.این یک مشکل است و نباید این مسئله دیگر در شهرستان رخ دهد.


وی افزود: شهردار محترم وظیفه ندارند آتش نشانی را به بیرون از شهر بفرستد، مانند ممنوعیت کشت برنج در شهرستان با این مسئله نیز باید برخورد جدی شود.

حجت السلام عبودی به ۱۴خرداد ماه سالروز شهادت امام خمینی (ره) اشاره و گفت: برنامه هایی در این زمینه خواهیم داشت و درخواست میشود مردم در مراسم باشکوه رحلت امام شرکت کنند.


خطیب جمعه باشت اظهار کرد: بخش زیادی از مشکلات در کشور که تاکنون حل نشده است به دلیل ان است که با تفکرات امام خمینی(ره) پیش نرفته اند.بخشی از مشکلات اقتصادی به دشمن برمی گردد ولی بخش عظیم ان مشکلات و مدیرت های داخلی است، بانک ها الوده به ربا هستند،وام هایی که مردم را بیچاره کرده است.


حجت السلام عبودی به قیام ۱۵خرداد اشاره تصریح کرد: طرح لایحه ایالتی و ولایتی که در آن قرآن را حذف کرده بودند و میخواستند از تورات و انجیل تبعیت کنند که امام خمینی (ره) ضد این کار سخنرانی کردند و باعث دستگیری ایشان شد.

 

*********************************

 

حجت الاسلام والمسلمین علی وحدانی فر در خطبه های نمازجمعه بخش کبگیان با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی وپرهیز از گناه گفت:لحظه ای تفکر درعبادتمان میتواند تقبل یا رد آن را نزدپروردگار در ذهنمان تداعی کند و اگر بر دلمان ننشست بدانیم رضای خدا درآن نیست.
علی وحدانی فر با توجه به فرارسیدن شبهای قدر خطاب به نمازگزاران گفت:درشب قدر برنامه یک ساله کل بشریت تنظیم و به امضاء میرسد،و زیرکترین شما کسی ست که بهترین استفاده را از لحظه به لحظهٔ این شبها درنهایت خضوع و خشوع ببرد.


حجت الاسلام وحدانی فرخطاب به کسانیکه شب قدر را مختص مسلمانان میدانند گفت:جائیکه موسی کلیم الله نجات از آتش جهنم را در استغفار شب قدر،جواز گذشتن از پل صراط را صدقه دادن دراین لیالی،و رحمت خداوند را در ترحیم به مساکین میداند باید به ارزش و منزلت این لیالی را درتقدیر کل بشریت پی ببریم و مراقب گذر عمر و آمدن پیک مرگ باشیم.


خطیب جمعه کبگیان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری دردیدار رمضانی با دانشجویان گفت: نقدهای مختلف از طیف های متعدد با سلایق گوناگون از نسل دانشجو در جلوی ولی امرمسلمین جهان به شخص رهبری و موسسه های تحت امر ایشان نشان از آزادی بیان و دموکراسی دریک جامعه اسلامی دارد.


وحدانی فر با اشاره به توجهات معظم له به مشکلات و چالش های موجود کشور تصریح کرد:مسئولان در رده های مختلف مدیریتی،از مقام معظم رهبری یادبگیرند تاشعار زنده باد مخالف من با آزادی بیان ناقدان جبهه های مختلف سیاسی باحضور آزادانه درحیطه کاریشان برهمگان هویداشودزیرا حضرت آقا ازمنابع رسمی وغیررسمی متوجه ومتذکرمشکلات مردم باگوشزد به مسئولان هستند وفرمودند وی خطاب به دلواپسان تخریب انقلاب گفت:عزیزان دلواپس غربزده نگران سرگذشت انقلاب نباشیدچون به فرموده ولی امر مسلمین ولبیک۸۰میلیون ملت استمراروتداوم انقلاب قطعیست وتنها کار مسئولان باید رسیدن به درد مردم وحل مشکلاتشان باشد
این خطیب جمعه بااشاره به فرا رسیدن رحلت حضرت امام(ره) گفت:انقلاب امام به مادرس عزت وآزادگی دادو هویت شیطانی استکبارواستعمار را بارمز ایستادگی واتحادبه ما وملل جهانیان ثابت کرد
وی بااشاره به خصایص برتر حضرت امام رحمت الله علیها گفت:امام راباید درماهیت اندیشه های جاویدش شناخت نه درسایتها وساختمانهاوتعلقاتش زیرا درس دشمن شناسی(۱.دشمن درونی نفس عماره،۲.بیرونی استکبار)درسخنانش چنان به مادیکته شدکه گویی غرب واستکبار اصلا وجود ندارد
امام جمعه کبگیان تصریح کرد: مبارزه سلبی وتهاجمی اثباتی که امام به ما نشان دادبه معنی این است که نه تنهابه دشمن امتیاز ندهیم بلکه از او امتیاز بگیریم وامروزه باید مراقب این موضوع درچارچوب مذاکرات درقالب مبارزات باشیم
امام جمعه کبگیان بااشاره به مسئله برجام واعتماد به اروپا گفت:آفتاب تابان غروب کرده برجام نافرجام،تابوت بی میتیست که گریه برآن بی فایده است
دکتروحدانی فرخطاب به تیم مذاکره کننده گفت:ملت ایران باتمام توان حامی شماهاست،اما تجربه برجام را پیشه کنیدبروید ماهیت اروپا را مطالعه کنیدزیرااروپا راه آمریکارا ادامه خواهد دادودرجاههای متعدد مثل آمریکانقض عهدوپیمان کرده است وی بااشاره به منفعت تجاری اروپا با آمریکا گفت: کدام عقل سلیم قبول می کنداروپاتجارت۲۱میلیارد دلاری خود با آمریکار رارد کند وبه تجارت۲۱میلیون دلاری با جمهوری اسلامی ایران بپردازد!.
این خطیب جمعه بااشاره به ترس دشمن از قدرت گرفتن جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف علمی ونظامی خطاب به اروپائیها گفت:تفکرات شماها درراه انداختن بازی سیاسی منوط برتسلیم جمهوری اسلامی ایران در زمینه های هسته ای وموشکی خیال خامیست که امریکائیهابآن همه تحریم وتصنیف نتوانستند به آن دست پیدا کنند٫.

 


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.