گروه: اخبار استان خبر: 108102 / تاریخ انتشار : 1397/3/9 ساعت : 17:29

متکدیانی که به یک معضل در یاسوج تبدیل شده اند/وقتی بازار متکدیان در ماه رمضان سکه می شود+تصاویر

برخی از مسئولان از جمع آوری متکدیان داخلی و خارجی به صورت ماهانه از سطح شهر یاسوج خبر می دهند در حالی که سطح شهر چیزی غیر از این را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،گاهی برخی از این متکدیان آن  قدر سر راه  ما را گرفته اند و درخواست کمک کرده اند که دیگر خیلی از آنها را می شناسیم و اگر چند روز نباشند غیبتشان را متوجه می شویم و این یک معضل نه تنها در یاسوج بلکه در خیلی از شهرهای بزرگ دیگر است که نیازمند جمع آوری هستند.

 متکدیان داخلی و خارجی هر دو گروه در سطح شهر دیده می شود البته گویا شهر را تقسیم کرده اند و در یک بخش تنها متکدیان داخلی و در بخشی دیگر متکدیان خارجی دیده می شود که هر کدام به شکل خود اقدام به این کار می کنند گاهی ظاهر آنها به حدی زننده است که حتی نمی توان به آنها نگاه کرد.

تعداد این متکدیان در ماه رمضان کمی بیشتر از گذشته شده است چرا که در این ماه می توان گفت بازار خیلی از آنها سکه شده و نذر و نذورات مردم نیز در این ماه بیشتر می شود اما نکته قابل توجه این است که برخی از این متکدیان واقعا نیازمند نیستند و از این موضوع سوء استفاده می کنند و این باعث ایجاد یک ابهام در بین مردم شده است.

گاهی وقتی اگر مردم قصد کمک هم داشته باشند دچار ابهام می شوند که آیا این فردی که قصد کمک به آن را دارند واقعا نیازمند است یا خیر؟ این موضوع باعث می شود که به افراد نیازمند هم کمک نشود و پولی که حق یک نیازمند است و به دیگری داده شود که در این میان مسئولیت دستگاه های مرتبط کمی سخت می شود و باید به شناسایی تک تک این متکدیان اقدام کنند.

معاون سیاسی و امنیتی  استاندار کهگیلویه و بویراحمد دوم خرداد ماه 97 در نشست ستاد جمع آوری متکدیان استان گفته بود: نباید از وضعیت موجود ساماندهی متکدیان در استان راضی باشیم و این وضعیت نه تنها مطلوب نبوده، بلکه مطابق با قانون نیز نیست.

نظری با اشاره به ضرورت ساماندهی متکدیان داخلی، تصریح کرد: متکدیان نیازمند داخلی باید با همکاری نیروی انتظامی جمع آوری و مورد پوشش دستگاه های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد قرار گرفته و پوشش افراد بی بضاعت در این حوزه نیز با هدف عدم بازگشت به تکدی گری اجرایی شود .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: وضعیت عملکرد در پایان خرداد ماه رصد خواهد شد و باید وضعیت از امروز مطلوبتر باشد این برنامه در سایر شهرستان ها نیز اجرا شود.

شاید یکی از دلایلی که این متکدیان در سطح شهر افزایش یافته است دادن مبلغ 400 میلیون تومان کمک بلاعوض به برخی از این خانواده ها بوده است که بقیه را نیز به این کار تشویق کرده است که شاید این کار کارشناسی نشده است و نه تنها باعث کاهش بلکه باعث افزایش و تشویق آنها شده است .

گاهی در چنین مواردی دیگر سیاست تشویق کردن پاسخ نمی دهد و باید سراغ مواردی دیگر رفت هر چند در این میان شناسایی نیازمندان واقعی ضروری است و انتظار می رود بعد از شناسایی آنها تحت پوشش دستگاه های حمایتی قرار بگیرند.

اکنون منتظر اخر خرداد ماه می مانیم ببینیم آیا در این خصوص کاری انجام می شود یا باز هم بعد از روز از نو و روزی از نو؛ یا کاری بهتر و کارشناسی شده تر انجام می شود وقتی یکی از آنها خود را به ماشین بچسباند و دستش به سمتت باشد کمتر کسی رد می کند و مبلغی را کمک می کند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.