گروه: اخبار استان خبر: 108045 / تاریخ انتشار : 1397/3/7 ساعت : 20:58
آتش جایگاه دفن زباله ها در خرمن کشاورزان:

بلایی که جایگاه دفن زباله های شهرداری بر سر خرمن کشاورزان شهرستان لنده می آورد +تصاویر

امسال به واسطه بارندگی های فرودین ماه و اردیبهشت ماه سال جاری حجم زیادی علوفه در مراتع و اطراف زمین های کشاورزی رویش پیداه کرده است که همین امر نیز باعث آتش سوزی ها خواهد که اولین جرقه آتش سوزی ها از جایگاه دفن زباله شهرداری لنده آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، با آغاز بارندگی های فرودین ماه و اردیبهشت سال جاری و رویش بیش از حد علوفه در مراتع و جنگل ها و ورود به ماه های گرم سال در گرمسیری ترین شهرستان کهگیلویه وبویراحمد کم کم باید مسئولان خود را برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی آماده کنند.

دراین بین نیز همه ساله جایگاه دفن زباله شهرداری لنده آغاز گر این آتش سوزی ها است که امسال نیز اولین آتش سوزی مراتع نیز از طریق آتش زن زباله ها به مراتع اطراف سرایت کرده و همین امر نیز باعث آتش سوزی شده است.

ذبیح الله محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در جمع خبرنگاران گفت: باز هم همچون سالهای گذشته زباله های شهرداری لنده باعث آتش سوزی طرح بادام کاری در منطقه گچ لنده شده است.

وی افزود: این آتش سوزی در تاریخ ۹۷/۳/۶ از ساعت۱۳:۳۰ دقیقه آغاز که با حضور نیروهای اداری منابع طبیعی و رئیس کلانتری مرکزی لنده و رئیس یگان امداد نیروی انتظامی به همراه چند نفر از سربازان در ساعت۱۵:۳۰ دقیقه کنترل شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: همه ساله به دلیل آتش زدن زباله ها علاوه بر تولید دود و آلودگی هوا این معظل تاریخی باعث آتش گرفتن مزارع اطراف این جایگاه و طرح بادام کاری در منطقه گچ لنده شده است.

وی تصریح کرد: اقدام خوب شهرداری در حصارکشی جایگاه زباله اقدامی پسندیده است ولی تمام محیط اطراف حصار بلوکی کشیده نشده است و آتش نیز از همان قسمتی که فاقد حصار بود به طرح بادم کاری نفوذ پیدا کرده است.

ادامه تصاویر را در زیر مشاهده نمایید:

 

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.