گروه: اخبار استان خبر: 108041 / تاریخ انتشار : 1397/3/7 ساعت : 18:02
حواشی جلسه ستاد آسیب های اجتماعی استان؛

التیماتوم احمدی به مدیران/استاندار: اعتباراتی که از حوزه آسیب های اجتماعی جذب می شود باید در همین بخش هزینه شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتباری که برای بخش حوزه آسیب های اجتماعی دریافت می شود در همین بخش باید هزینه شود مثلا بهزیستی پولی را که برای حمایت از پایان‌نامه‌ها در این حوزه اختصاص داده شده را با دلایلی که مطرح کرد به همکاران خودش داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، صبح امروز علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبوراحمد در جلسه ستاد آسیب های اجتماعی گفت:  گاهی اوقات در یک جامعه کوچکی یک اتفاق رخ می دهد که ممکن است صد برابر زلزله چهارریشتری صدمه بزند و ما هواسمان نیست زلزله آسیب های اجتماعی بیشتر تخریب ایجاد می کند و ما با زلزله چهار ریشتری سراغ استاندار و ستاد بحران را می گردیم.

وی  خطاب به مدیران حاضر  در جلسه گفت: اگر در حوزه آسیب‌های اجتماعی چه 4 میلیون، 5 میلیون یا 400 میلیون می آید شرعا و قانونا باید دقتتان برای هزینه کرد آن صد برابر  در حوزه اقتصادی و عمرانی باشد  اگر این کار را نکنید در واقع نگاه شما یک نگاه عامیانه و ناشی بوده است روی این موضوع باید حتما دقت داشته باشید.

احمدی  به تشکل های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: این توزیع اعتبارات بین سمن ها  در شهرستان ها باید متناسب باشد در همه شهرستان های استان  آسیب های اجتماعی وجود دارد همه استان درگیر  و فراگیر است در حالی که بیشترین این بودجه سمن ها برای بویراحمد هزینه شده است مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و معاون سیاسی استانداری باید  فرصت برابری برای همه تشکل‌های ایجاد کنند  و اگر شهرستانی دارای تشکل نبود باید  برای آن شهرستان ایجاد می کردند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد  ادامه داد: باید فرصت برابر به همه استان داده شود اینگونه نباشد که اگر من احمدی باشتی هستم در نگاه کسی که اینجاست به شکلی دیگر باشد قابل قبول نیست که شهرستان لنده تشکل مردم نهاد نداشته باشد بروید و برایش ایجاد کنید  اگر به دنبال نجات استان هستید برای ما فردی بهمئی که در مرز با خوزستان است و با فردی که در کوه‌گل سی‌سخت است فرقی ندارد هر دو خانواده ما هستند اعتبارات هر چه که باشد چه کم چه زیاد باید به همه استان فرصت  داد.

احمدی عنوان کرد: ما پراکنده تکرار بی نتیجه در برابر این اعتبارات نیز انجام می دهیم آموزش و پرورش کار بهزیستی را انجام می‌دهد و بهزیستی کار دانشگاه علوم پزشکی را در حالی که  برای پولی که به صورت متمرکز و یا نیمه متمرکز وارد استان می‌شود باید برنامه داشته باشیم ببینیم کجا هستیم و بعد از هزینه کرد این مبلغ پول کجا قرا می گیریم.

وی افزود: اگر برنامه هدف‌مند داشته باشیم می‌توانیم جمع‌بندی  کنیم و یک گام به جلو برویم این اعتبارات را یک پارچه کنیم اعتباری که برای بخش حوزه اجتماعی دریافت می شود در همین بخش باید هزینه شود مثلا بهزیستی پولی را که برای حمایت از پایان‌نامه‌ها در این حوزه اختصاص داده شده را به همکاران خود داده دانشگاه علوم پزشکی نیز  همین کار را انجام داده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انجام کارهای پژوهشی گفت: اگر قرار است کاری پژوهشی توسط یک اداره در استان انجام شود ناظر نباید از همان دستگاه باشد چرا که در این صورت آن ناظر که از بدنه است از خیلی از موارد چشم پوشی می کند ناظر باید از دستگاه های دیگر انتخاب شود  و نظارت کند وقتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی را ببینم اطراف شما را ببینم  حدس می‌زنم که کار علمی را به دانشجویش داده تیم تخصصی حوزه علمی باید شبانه‌روز کار کند و ناظر قوی هم در این زمینه باشد.

احمدی تصریح کرد: دانشگاه ظرفیت زیادی دارد کار با این حساسیت نیاز به یک تیم علمی دارد این ها مال بیت المال است و ما موظف هستیم آنها را درست هزینه کنیم به گونه ای نباشد در مصرف آن  شبه ای ایجاد شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در خصوص کار در بخش آسیب های اجتماعی  از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های برترخود استان و استان های همجوار استفاده کنیم مدیران این موضوع را در اولویت های خود قرار دهند البته این را گفتم اینگونه نباشد که فردا بگردید و برای انتخاب هیئت علمی دنبال پسرخاله و پسر عمه در دانشگاه ها باشیم نه دنبال تخصص و قوی بودن افراد باشیم.

 

احمدی بیان کرد: از تجربیات دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاه استفاده شود البته انتخاب اعضای هیات علمی دانشگاه به گونه‌ای نباشد که در دانشگاه بگردیم و اگر پسر خاله و یا پسر عمه‌ای داشتیم انتخاب کنیم.

وی با اشاره به اهمیت جذب اعتبارات در حوزه آسیب های اجتماعی  گفت:  در سال 97 رویکرد دستگاه‌ها برنامه‌ریزی درست و اصولی برای جذب اعتبارات آسیب‌های اجتماعی باشد اکنون  اگر دو ساعت در جلسه‌ای نشستیم بگویم برای سالم‌سازی جامعه قدمی برداشته ایم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.