گروه: اخبار استان خبر: 107882 / تاریخ انتشار : 1397/3/1 ساعت : 15:37

یاسوج، تنها مرکز استانی که پل عابر برقی ندارد/پل های هوایی که مردم یاسوج از آن استفاده نمی کنند+تصاویر

پل های عابر پیاده ای که در یاسوج ساخته شده اند به دلایل مختلف از جمله نداشتن پله برقی مورد استقبال شهروندان قرار نمی گیرد و مسئولین مدیریت شهری باید فکری برای این مسأله کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پل های عابر پیاده که در شهرها نصب می شود نقش بسیار مهمی در کاهش تصادفات و هم در کاهش ترافیک دارد اما اگر مردم ترجیح دهند به جای این پله ها از خیابان ها استفاده کنند مشکلاتی را برای شهر ایجاد می کنند که گاهی ممکن است حادثه ای مانند چند شب قبل یاسوج رخ دهد که ماشینی به عابر پیاده برخورد کند.

 

نصب پل های عابر پیاده در یاسوج از سال های قبل وقتی که جمعیت این شهر چند برابر شد رواج پیدا کرد و در بخش های مختلف این شهر از جمله میدان هفت تیر یاسوج، میدان معلم و بلهزار نصب شده اند که می توان گفت همه در یک شکل و یک ابعاد ساخته شده اند.

 

شاید در اوایل این پل ها نیز شلوغ بودند اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی در بخش های مختلف از جمله نصب پله های برقی برای این پل ها در سایر استان ها باعث شده است که گاهی وقت ها حتی پرنده در این پل ها پر نزند و به مرور زمان و با سرما و گرما زنگ بزنند، تخریب شوند.

 

هیچکس این موضوع را نمی تواند انکار کند که مردم به دنبال رفاه بیشتر هستند.

 

مردم این شهر نیز همچون سایر مردم به دنبال راحتی بیشتر هستند وقتی ده سال قبل از این پل ها عبور می کردند اکنون دیگر به دنبال راحتی بیشتر با پیشرفت تکنولوژی هستند انسان ها ترجیح می دهند به جای اینکه بیش از 60 پله را برای عبور از یک پل عابر پیاده طی کنند به صورت راحت تر از خیابان رد شوند.

امکانات 10 سال قبل دیگر جوابگوی مردم این شهر نیست شهرداری نیز باید بداند که نصب چنین پل هایی در بخش های مختلف شهر به گونه ای هدر رفت بیت المال است چرا که از هر 10 نفر شاید تنها یک نفر ترجیح دهد از پل های عابر پیاده استفاده کند نمونه آن میدان هفت تیر یاسوج است که وقتی مدتی را در آنحا ایستادم تنها یک نفر این پل را برای عبور ترجیح دادند.

خستگی و زیاد بودن پله ها همچنین شیب زیاد این پل ها باعث شده است که مردم جز در مواقع نادر، از پل های عابر پیاده استفاده نکنند، از طرفی شاید یکی دیگر از دلایلی که مردم این شهر از پل های عابر پیاده استفاده نمی کنند، بی رنگ و رو بودن و گاهی اوقات زنگ زده بودن این پل هاست چرا که نبود زیبایی خاص در این پل ها نیز می تواند یکی دیگر از دلایل عدم استفاده مردم باشد.

به جرأت می توان گفت از زمانی که پل های عابر پیاده یاسوج نصب شده اند؛ تاکنون هیچ زیباسازی بر روی آن ها انجام نشده است شاید بارش باران اندکی آنها را شسته باشد اما گاهی پایه های این پل ها پر از اعلامیه ها و اطلاعیه های مختلف است که چهره ای بسیار نازیبا را ایجاد کرده است.

استان های زیادی هستند که اکنون از پل های عابر پیاده با پله های برقی استفاده می کنند اما در شهر یاسوج هیچ پل عابر پیاده ای که برقی باشد وجود ندارد حتی در مرکز آن یعنی میدان هفتم تیر که همان پل سال های قبل است، شهروندان انتظار دارند شهرداری یاسوج دست به کار شود.

اعضای شورای شهری که اکنون یک سال از انتخاب آنها می گذرد و مردم این شهر هیچ چیز جدیدی تا کنون در شهر ندیده اند و همچنان منتظر تغییر و تحولات شهری هستند که گویا همچنان باید منتظر بمانند.

شهرداری یاسوج بودجه دولتی ندارد اما از بخش های مختلف درآمدهایی دارد که نصب چند پل با پله های برقی نمی تواند برایشان خیلی سخت باشد تنها یک همت و اراده می خواهد.

اگر بودجه کافی برای نصب پل های با پله های برقی وجود ندارد تنها یک پل این شهر ان هم میدان هفتم تیر را برقی کنند چرا که در کاهش ترافیک این مسیر بسیار تاثیرگذار است و مردم نیز به عبور از پل های با پله های برقی تشویق می شوند.

اگر چند دقیقه ای در میدان هفتم تیر یاسوج و در کنار این پل قرار بگیرید می بینید که خیلی ها درست از زیر پل رد می شود و از پل عابر پیاده تنها برای آدرس دادن و گذاشتن چند قرار ملاقات و پیدا کردن همدیگر استفاده می کنند و استفاده دیگری ندارد.

گزارش و عکس: زهرا داوودی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.