گروه: اخبار استان خبر: 107772 / تاریخ انتشار : 1397/2/27 ساعت : 23:09

دادستان مرکز استان در صورت اتفاق چه حادثه ای سراغ اعضای شورای شهر یاسوج می رود؟/دستهای پشت پرده برای عدم انتقال بمب ساعتی یاسوج چه کسانی اند؟

مشکل عمده در جمعه بازار برق است، در آنجا معمولاً سازه ها رسانا هستند و با کوچکترین اتفاقی حادثه بزرگی رخ خواهد داد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مدتی قبل تر این رسانه بعد از حادثه پلاسکوی شهر تهران، برآوردی از پلاسکوهای شهر یاسوج منتشر کرد. مکانهایی که مستعد حادثه هستند اما در فراموشی مسئولین هر لحظه امکان فروپاشی آنها وجود دارد.

 

بازار رضای شهر یاسوج و جمعه بازار این شهر دو مکان مهمی بودند که در گزارشهای خبری متعدد نسبت به وقوع حادثه در آنها طی یکسال گذشته هشدار داده شد.

 

حتی چندین مرتبه مسئولین مربوطه از قبیل مدیر قبلی آتشنشانی شهر یاسوج نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و آنرا تایید کرد که احتمال چنین رخدادهایی وجود دارد.

 

پس از این موضوع دستگاه قضا و سایر دستگاه های نظارتی بررسی دقیق تری نسب به موضوع داشتند. تا جاییکه دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد طی نشستی که به دعوت اعضای شورای شهر یاسوج انجام شده بود نسبت به این مقوله واکنش نشان داد و از جمعه بازار یاسوج بعنوان بمب ساعتی یاد کرد که هر لحظه احتمال انفجار آن وحود دارد.

 

پس از آن نیز مقدم، شهردار شهر یاسوج طی مصاحبه ای در همین باره گفت:

طبق  گفته دادستان، جمعه بازار یاسوج همچون بمبی است که شهردار و شورا باید آن را خنثی کنند، ما آمادگی داریم تا 1000 کسبه را در چهار نقطه شهر ساماندهی کنیم، فعلاً در سازه هایی که قیمت تمام شده آنها برای کسبه هم منطقی باشد انتقال پیدا کنند تا مکان جمعه بازار را ساماندهی کنیم.

 

مشکل عمده در جمعه بازار برق است، در آنجا معمولاً سازه ها رسانا هستند و با کوچکترین اتفاقی حادثه بزرگی رخ خواهد داد برای بعداً نیز این مکان می تواند به مرکزی فرهنگی تبدیل شود تا از حجم ترافیک در آن مسیر نیز کاسته شود.

 

براستی اگر خدای نکرده چنین رخدادی پیش بیاید چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

 

همین موضوع باعث شد که دادستان مرکز استان به صراحت بگوید که پر صورت وقوع این حادثه، مقصر شماره یک اعضای شورا و شهردار خواهند بود، چون می بایست تمهیدات لازم را از قبل پیش بینی و جایگزین کنند.

 

اما نکته مبهم این هست که برخی گمانه زنی ها از اعمال فشار برخی افراد در قبال این جریان خبر می دهد، گویا این افراد که منافع زیادی در وضعیت فعلی دارند، خوشایندشان نیست که این مکان به جای دیگر منتقل شود!

 

بمب ساعتی یاسوج، هر لحظه به زمان انفجار خود نزدیکتر می شود و مسئولین مربوطه علاج کار پیش از وقوع کنند تا خدای ناکرده شاهد رخداد ناگواری در سطح استان و شهر یاسوج نباشیم.

 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.