گروه: اخبار استان خبر: 107711 / تاریخ انتشار : 1397/2/25 ساعت : 15:30
در هیاهوی شایعه زمین لرزه:

اقدام تحسین برانگیز یک سازمان فرهنگی برای آرامش روانی کودکان زلزله دیده شهر یاسوج+تصاویر

پس از وقوع زمین لرزه بزرگ 5.2 ریشتری شهر سیسخت که باعث ایجاد خسارت به شهر یاسوج و سیسخت شد، برخی نهاد های فرهنگی اقدام به اجرای برخی برنامه های مناسب فرهنگی بین زلزله زدگان کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چهارفصل، پس از وقوع زمین لرزه های مختلف در نقاط مختلف جهان و ایران، علاوه بر خسارتهای جانی و مالی متصور، یکی از عمده اتفاقاتی که براحتی از کنار آن می گذریم، مسئل مربوط به آسیب های فکری و روانی خصوصا در کودکان است.

 

آسیب هایی که تا سالهای سال ادامه دارد و می تواند ذهن افراد مختلفی را به خود درگیر کند. از این روی یکی از ابعاد مهمی که پس از زمین لرزه سرپل ذهاب کرمانشاه بسیار مهم و اثر بخش بود، روان درمانی کودکان و نوجوانانی بود که دچار چنین آسیب هایی شده بودند.

 

پس از وقوع زمین لرزه بزرگ 5.2 ریشتری شهر سیسخت که باعث ایجاد خسارت به شهر یاسوج و سیسخت شد، برخی نهاد های فرهنگی اقدام به اجرای برخی برنامه های مناسب فرهنگی کردند.

 

یکی از این برنامه ها، برنامه امداد "فرهنگی بین زلزله زدگان شهر یاسوج" توسط کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

 

این برنامه که با هدف آرماش دادن به ذهن و روان کودکان و نوجوانان اجرا شد شامل اهدا کتاب، قصه گویی، برگزاری مسابقه نقاشی وبرنامه های متنوع فرهنگی وهنری همراه با اهدا جوایز توسط کتابخانه سایر روستایی 1یاسوج ومرکز 2یاسوج می شد.

 

 

در زیر تصاویر برگزیده ای از این اقدام زیبای فرهنگی به تصویر کشیده شده اند:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
بیننده
1397/2/26 - 12:43
درود به این عزیزان خدارو شکر که به فکر بچه هایید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.