گروه: اخبار استان خبر: 107524 / تاریخ انتشار : 1397/2/17 ساعت : 20:00

دفاع جانانه معاون سیاسی امنیتی استاندار از تلگرام/کسانیکه تلگرام را فیلتر کرده اند، دنبال این اند که مردم پای صندوقهای رای نیایند/از دستگاه قضا برای فیلترینگ استفاده کرده اند

نظری گفت: دانشجویان اجازه ندهند کسانی که پول و رسانه و امکانات در اختیار دارند نسبت به مشارکت های سیاسی و اجتماعی به ویژه انتخابات آنان را مایوس کنند و تجربه نشان داده یأس مردم موجب به وجود آمدن دولت و مجلس ناکارآمد می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  صبح امروز کرسی آزاد اندیشی با محوریت آسیب های اجتماعی نوپدید در دانشکده فنی دختران یاسوج برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست اظهار داشت: وی ادامه داد: قرار نیست کرسیهای آزاد اندیشی فقط برای تعریف و تمجید  از سیاست های دولت باشد و باید فضای کرسیهای آزاد اندیشی با حفظ خطوط قرمز باز باشد تا دانشجویان بتوانند موضوعات و چالش های جامعه را آزادانه نقد و درباره آنها صحبت کنند.

سیدمحمدکاظم نظری افزود: انتقاد، خوب و سازنده است اما باید انتقاد برای روی کار آمدن دولتی بهتر و نه برای مأیوس کردن مردم و ایجاد فرصت برای دولت های ضعیف باشد.


وی، بر ضرورت حفظ فضای با نشاط و پویا در دانشگاه ها تأکید کرد و با بیان اینکه دانشجویان باید در فضای بانشاط به تحصیل و آموزش بپردازند، تأکید کرد: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در سطح دانشگاه ها یکی از راه های حفظ نشاط و پویایی در دانشگاه هاست.


وی، در پاسخ به انتقاد برخی از دانشجویان به فیلترینگ تلگرام  گفت:دولت از رئیس جمهور و وزیر ارتباطات تا مسئولان  رده های پایین تر هیچ کس با فیلترینگ تلگرام موافق نیستند.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: کسانی که تلگرام را فیلتر کرده اند موظفند امکانات و ظرفیتهایی  را که از مردم گرفته اند با همان کیفیت و قیمت برای مردم ایجاد کنند و به جامعه آمار دهند فیلترینگ تلگرام چند درصد از مردم را به سمت پیام رسان های داخلی سوق داده است.


نظری، گفت: دانشجویان اجازه ندهند کسانی که پول و رسانه و امکانات در اختیار دارند نسبت به مشارکت های سیاسی و اجتماعی به ویژه انتخابات آنان را مایوس کنند و تجربه نشان داده یأس مردم موجب به وجود آمدن دولت و مجلس ناکارآمد می شود.


محمد کاظم نظری گفت: کسانی که تلگرام را فیلتر کرده اند دقیقا دنبال این هستند که مردم پای صندوقهای رأی نیایند و مشارکت پایین باشد تا بتوانند با آرای سنتی خودشان مدیریت جامعه را در دست بگیرند .


وی یادآوری کرد : شورای عالی مجازی باید درباره فیلتر تلگرام تصمیم بگیرد و در هر تصمیمی باید نظرات مردم در نظر گرفته شود.


نظری، اظهار داشت: در اواخر دولت اصلاحات همین گروه ها با کمک دستگاه های عظیم تبلیغاتی خود سعی کردند مردم را به شدت مایوس کنند و سال 84 هم مردم به پای صندوق های رای نیامدند و نتیجه اش روی کار آمدن دولت های نهم و دهم بود.


نظری اضافه کرد در این کرسی آزاد اندیشی بیش از هر چیز موضوع فیلترینگ تلگرام برای دانشجویان دغدغه بود که  دولت منتخب مردم هم موافق با فیلترینگ نیست.


وی گفت: اینکه از مردم بخواهند به پیام رسانهای داخلی بیایند و یا پیام رسانهای داخلی را حمایت کنند اشکالی ندارد اما نباید مردم را مجبور به انجام این کار کرد.


نظری ادامه داد: فیلترینگ تلگرام بخشی از اشتغال مردم را از بین برده است ضمن آنکه از دستگاه قضا برای فیلترینگ استفاده کرده اند که ما تجربه تلخی در این باره داریم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
هم وطن
1397/2/16 - 21:32
آقای نظری فکر کرده دولت خودش خیلی کارامدبوده که هنوز بعد از 5سال همه چی را ربط میده به دولت نهم دهم خودشون چه گلی به سر مردم زدن
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.