گروه: اخبار استان خبر: 107485 / تاریخ انتشار : 1397/2/14 ساعت : 22:05

ادبیات نادرست نماینده بویراحمد و دنا در قبال درخواست یک پیرزن بی سرپرست/بی بی حجاب می گوید: زارعی آمد، وعده داد، رفت اما مرا مایوس کرد!

این پیر زن کاکانی که سال‌ها در خانه خشتی در عصر مدرن با مار‌ها زندگی می‌کرد به اذعان نماینده بویراحمد مصوب شد تا صاحب خانه شود، اما امروز بعد از چندین ماه بی بی حجاب گزارش ما می‌گوید از آقای نماینده مایوس و ناامید شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مدتی پیش خبری در رسانه های استانی مبنی بر عدم تحقق یکی از وعده های زارعی در سفر به کاکان پیچید. این اخبار حاکی از این موضوع بود که غلام محمد زارعی سال پیش در سفر به منطقه کاکان قول داده بود برای این زن بی سرپرست که گویا خانه اش در معرض تهدید انواع جانورهاست، خانه ای بسازد.

 

در کلیپی که از این زن منتشر شده بود، گفته بود: به من گفته اند که خانه ات را تخریب و آماده کن که ما بیاییم و آنرا بسازیم. اما وی می گوید که اگر پول این کار را داشتم که تقاضا نمی دادم که زارعی دستور دهد تا خانه ام را برایم بسازند. و پول  بازپرداخت اقساط وام را ندارم.

 

این پیر زن کاکانی که سال‌ها در خانه خشتی در عصر مدرن با مار‌ها زندگی می‌کرد به اذعان نماینده بویراحمد؛ مصوب شد تا صاحب خانه شود، اما امروز بعد از چندین ماه بی بی حجاب گزارش ما می‌گوید از آقای نماینده مایوس و ناامید شده است.

 

طی صحبت هایی که روزهای گذشته این رسانه با مسئولین داشت، مقرر شده بود که پنج میلیون تومان بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان تسهیلات چهار درصد به بی بی حجاب پرداخت شود و همچنین تخریب و خاک برداری نیز از طریق ماشین آلات راه و شهرسازی به شکل رایگان انجام شود که بی بی حجاب به دلیل عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات پیگیر این موضوع نشده است.

 

اما پاسخ زارعی به رسانه ها در این خصوص جای تامل دارد:

غلام محمد زارعی نماینده شهرستان بویراحمد و دنا در گفت و گو با رسانه ها گفت: «خدمتتون عرض کنم که این خانم برای پیگیری مطالبات خود تشریف آورده‌اند، که همراه با مسئولان خدمت ایشان رسیده‌ایم، و از خانه آن بازید کرد‌یم، و ۵ میلیون تومان وام بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد به «خانم ... » تعلق گرفت، تا خانه‌اش را بسازد.»

زارعی افزود: «همچنین برای پیگیری مطالبات این خانم اداره کل راه و شهرسازی استان را موظف کرده‌ام، که عملیات تخریب خانه و آواربرداری را انجام دهد، ولی ایشان حاضر به تخریب نیست، و می گوید که یک فردی بیاید و رایگان برای من خانه بسازد.»

وی تصریح کرد: «اداره راه موظف بود که ماشین آلات را بیاورد، و عملیات تخریب را انجام هد، ولی متاسفانه این خانم اجازه تخریب نمی‌دهد، و دلش می‌خواهد که سوژه باشد

 

 

تحلیل:

ادبیات سوژه باشد، شاید تفاسیر گوناگونی دارد اما در حداقل ترین این موضوع باعث ایجاد نوعی تمسخر نسبت به این پیرزن کاکانی بی سرپرست می شود. حتی اگر گفته زارعی صحت داشته باشد و حق با او باشد نمی بایست خطابش به یک زن بی سرپرست و بی پناه کاکانی "عنوان سوژه" باشد. حتی اگر بگوییم منظورمان سوژه خبری بوده است. در این گزارش قصد توهین یا بی احترامی به کسی نیست اما هدف یک تذکر اخلاقی است که باید مدنظر قرار گیرد.

 

مسئولان ما روزانه با ادبیات مختلفی از سوی مراجعه کنندگان خود روبرو می شوند اگر قرار بر این باشد که بخواهند جواب هر کسی را که دشنام هم بهشان بگوید، نامناسب دهند، دیگر رکن اصلی مدیریت یعنی صبوری را نخواهند داشت.

 

امام خمینی(ره) فرمود: یک موی سر این کوخ نشینان و شهید دادگان به همه کاخ ها و کاخ نشینان جهان شرف و برتری دارد.

 

آیا این ادبیات اسلامی مسئولان ما است؟

آیا افکار عمومی جامعه نمی بایست فارغ از گرایش سیاسی و قوم گرایی به این موضوع واکنش نشان دهد؟

چه کسی پاسخگوی ناامیدی این پیرزن کاکانی است؟

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
مدافع مردم
1397/2/14 - 22:37
به نظر من زارعی باید عذرخواهی کند و به دیدار این پیرزن برود
rateup 8
 ratedown 0
خواجه رضایی
1397/2/15 - 11:05
این ادبیات در شان یک نماینده مجلس نیست
rateup 4
 ratedown 1
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.