گروه: اخبار استان خبر: 107484 / تاریخ انتشار : 1397/2/14 ساعت : 21:15
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه این هفته کهگیلویه وبویراحمد:

عربده کشی رئیس جمهور امریکا برای خروج از برجام یک مسئله تازه ای نیست/ایران با هیچ کشوری و در هیچ کجای جهان بر سر موشک‌های خود مذاکره نمی‌کند

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

ایران با هیچ کشوری و در هیچ کجای جهان بر سر موشک‌های خود مذاکره نمی‌کند

امام جمعه یاسوج:طرفداران دروغین حقوق بشر گروهک‌های تروریستی را خودشان به وجود آوردند و در عراق و سوریه حمایت کردند و اکنون ادعای مبارزه با آن‌ها دارند.

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با تشریح توطئه‌های امریکا و برخی کشورهای غربی اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا مدت‌ها قبل اعلام کرده که 12 ماه می مصادف با 22 اردیبهشت ماه امسال درباره ماندن و یا خروج از برجام تصمیم می‌گیرد.

امام جمعه شهر یاسوج افزود: تحرکاتی هم از سوی دولتمردان اروپایی از جمله صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهور فرانسه صورت گرفته که این یک توطئه است.

حسینی این اقدام آمریکا و طرف‌های غربی را در راستای باج‌گیری و امتیاز گرفتن از ایران دانست و گفت: آن‌ها به دنبال خلع سلاح موشکی ایران هستند.

وی با بیان این که تاکنون آن‌ها به تعهدات خود در قبال برجام پایبند نبوده‌اند افزود: اما جمهوری اسلانی ایران پایبندی خود را نشان داده و آژانس هم تایید کرده که ایران به تعهدات خود پایبند بوده است.

امام جمعه شهر یاسوج خاطرنشان کرد که ایران با هیچ کشوری و در هیچ کجای جهان بر سر موشک‌های خود مذاکره نمی‌کند.

وی به ادعای حقق بشری امریکا اشاره کرد و گفت: طرفداران دروغین حقوق بشر گروهک‌های تروریستی را خودشان به وجود آوردند و در عراق و سوریه حمایت کردند و اکنون ادعای مبارزه با آن‌ها دارند.

حسینی افزود: آن‌ها وقتی نتوانستند با گروهک‌های تروریستی به اهدافشان برسند ادعای مبارزه با آن‌ها را کردند اما در دنیا کسی این حرف آن‌ها را باور نمی‌کند.

امام جمعه یاسوج در ادامه به ایران هراسی که آمریکا در منطقه ایجاد کرده اشاره کرد و گفت: آن‌ها در میان کشورهای عربی منطقه به خصوص در عربستان ایران هراسی ایجاد کرده‌‌اند به طوری که اکنون به جای اسرائیل ایران را دشمن خود می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد که ایران روز به روز نسبت به قبل قدرتمندتر می‌شود و پله‌های ترقی را می‌پیماید هر چند که توطئه‌های دشمنان بیشتر می‌شود.

 

*****

عربده کشی رئیس جمهور امریکا برای خروج از برجام یک مسئله تازه ای نیست

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: عربده کشی رئیس جمهور امریکا برای خروج از برجام یک مسئله تازه ای نیست بلکه با این کار به دنبال ایجاد برجام های دو و سه است.

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده، با تبریک اعیاد شعبانیه و اشاره مناسبت های این هفته گفت: هفته معلم فرصتی مناسب برای بزرگداشت مقام معلم و جایگاه علم است نباید گرامیداشت مقام معلم تنها مربوط به همین هفته تنها باشد بلکه همه روز ها باید روز معلم باشد.
وی افزود: شهید مرتضی مطهری اسوه والگویی روشن برای همه معلمان و آحاد مختلف جامعه است که باید از سبک زندگی و بینش و معرفت این شهیدسعید استفاده کرد.
امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: شهید مطهری تمام زندگی خود را وقف اسلام و انقلاب کرد و در دانشگاه نیز استادی الگو برای همه دانشجویان و اساتید بود.
وی تاکیدکرد: هفته عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح را به همه جهادگران تعلیم و تربیت اسلامی و مدافعین ارزش ها در نیروهای مسلح تبریک می گوییم وامیدواریم روحیه معنویت در کنار اقتدار نظامی در تمام نیروهای مسلح روز به روز تعمیق پیدا کند.
الهی نیا اظهارکرد: عربده کشی رئیس جمهور امریکا برای خروج از برجام یک مسئله تازه ای نیست بلکه با این کار به دنبال ایجاد برجام های دو و سه است.
خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: ورود جمهوری اسلامی به مذاکرات هسته ای از ابتدای سال 82ناشی از قدرت کشورمان در برابر فشار های مختلف سیاسی و اقتصادی و قاضای طرف مقابل بوده است.
وی تاکیدکرد: امریکایی ها و هم پیمانان خود که از اقتدار جمهوری اسلامی ایران در بحث هسته ای پی برده بودند با رایزنی کشورهای منطقه به دنبال اجرای برجام بودند.
الهی نیا در ادامه خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی برای نشان دادن غیرقابل اعتماد بودن امریکا وارد مذاکرات هسته ای شد که بعد از مسئله برجام همچنان امریکا و همپیمانانشان با اعمال تحریم ها مختلف عملاً برجام را نقض کردند.
وی گفت: با خروج امریکا از برجام بازهم باید چشم به تولید داخل و مسئله اقتصاد مقاومتی با حمایت از تولید و کالای ایرانی داشته باشیم تا میزان وابستگی به خارج کمتر و کمتر شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: نفوذ به مراکز اقتصادی و ضربه زدن به بنیه های اقتصادی از مهمترین مولفه های پروژه نفوذی است که دشمن به دنبال اجرایی کردن آن است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: امروزه یکی از مهمترین سنگرهای مبارزه با امریکا بحث خرید کالای ایرانی است که سدی محکم در برابر توطئه های دشمنان است.
امام جمعه موقت شهرستان لنده خاطرنشان کرد: گرهمایی فرماندهان گردان حضرت رسول(ص) و یادواره 90شهید شهرستان لنده یکی از حرکت های مهم فرهنگی در ابتدای سال جدید است که از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده و فرماندهانی دوران دفاع مقدس و اداراتی که د راین زمینه کمک کردند باید قدردانی کرد.
وی در ادامه از تلاش های خیلی خوب بسیج سازندگی در جهت اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان لنده قدردانی کرد.
 

*****

بیان رهبر انقلاب به وزیر کار و تعاون،جای شرمندگی دارد
امام جمعه چرام عنوان کرد: جای شرمندگی است که رهبر انقلاب به وزیر کار و تعاون فرمودند که در برابر این سیل واردات، اگر به جای شما بودم در هیئت دولت یقه ام را پاره می کردم.

حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه شهر چرام در خطبه های این هفته چرام بیان کرد:یکی از تاثیرات تقوا در انسان متقی این است که احساسات انسان متقی لطیف میشود.

 وی افزود: انسان با تقوا خود را از آلودگی‌ها و تملق دور می‌کند و توجهش به عالم معنا هست و عزت خویش را حفظ میکند،مسلماً احساسات چنین شخصی ازکسی که خویش رادر گناه و فحشا و آلودگی غرق کرده است، لطیف‌تر است.

 امام جمعه چرام با اشاره به خطبه ۱۹۶ نهج البلاغه عنوان کرد: هر کسی که چنگ به دامن تقوا بزند سختی ها بعد از آن به او نزدیک شده اند،وسختی ها از او دور می‌شوند و امور مشقت بر او آسان می‌گردد.

 وی با بیان اینکه فتنه‌ ها همان گرفتاری‌های اخلاقی و اجتماعی است، گفت: چنین فتنه هایی زندگی را تلخ و شقاوت آلود می‌کنند و هر گونه سعادت دنیوی و اخروی را از انسان سلب می سازد.

 حجت الاسلام افشار ادامه داد: اغلب گرفتاری هایی که برای ما پیش می آید، از خارج نیامده و خودمان برای خویش درست کرده ایم و اگر انسان در فتنه قرار گیرد، تقوا او را نجات میدهد.

 خطیب جمعه چرام در ادامه عنوان کرد:بنابراین تقوا ابتدا انسان را روشن بین و بصیر می‌کند و سپس از مهلکه ها نجات می دهد.

وی با اشاره به گفته رئیس جمهور امریکا مبنی بر ماندن یا خارج شدن از برجام عنوان کرد: با نزدیک شدن به وعده رئیس جمهور آمریکا برای ماندن یا خارج شدن از برجام، بعضی مقامات اروپایی مثل امانوئل مکرون و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به کاخ سفید آمریکا رفتند تا در این باره با ترامپ تقسیم کار برای فشار برایران کنند.

 وی افزود:در این زمینه آنچه روشن است، تقسیم کار بین اروپا و آمریکا شکل گرفته است تا ایران اسلامی را به میز مذاکره درباره توان موشکی و نفوذ منطقه ای بکشانند. در واقع می‌خواهند تعهدات بیشتری را بر ایران تحمیل کنند و از ابراز فشار و تهدید استفاده کنند.

 حجت الاسلام افشار با اشاره به تاکید آژانس بین المللی انرژی اتمی بر پایبندی جمهوری اسلامی برای معاهده برجام، عنوان کرد: این درحالیست که در آن طرف مقامات آمریکایی و اروپایی با بهانه‌های واهی از اجرای تعهدات خود طفره می روند.

 امام جمعه چرام اظهار کرد:برخی سهل اندیشان، دشمنی جبهه استکبار جهانی با انقلاب اسلامی را خیلی سطحی می‌نگرند و فکر می‌کنند اگر ایران از بعضی حقوق خویش کوتاه بیاید، این دشمنی پایان می یابد. در حالی که دشمنی جبهه استکبار با ذات اسلام و تشیع علوی است؛ آن اسلامی که با ظلم سر سازش ندارد و یاور مظلوم است.

 وی افزود: جمهوری اسلامی با مواضع اصولی خویش کانون آگاهی بخش و بیداری اسلامی شده است و نهیبی بر سیاست های خصمانه و ظالمانه استکبار می‌زند به همین خاطر انقلاب اسلامی در چشم ملت‌ها عزیز بوده و هست.

 خطیب جمعه چرام با اشاره به خروج آمریکا از برجام و نتایج آن عنوان کرد: خروج آمریکا از برجام، سیاست اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی و همچنین تقویت بنیان‌های اقتصادی و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر را سامان می‌بخشد و ایران می‌تواند در مسیر توسعه اقتصادی و صنعتی قرار گیرد.

 وی در ادامه گفت: در برهه کنونی آنچه باید توجه شود این است که عمده  نگاههادر مذاکره برجام باید به بی اعتمادی آمریکا معطوف شود  اگرچه مواضع و شعارها و وعده‌های برخی افراد و جریان های سیاسی در داخل کشور در مسئله برجام مورد نقد و ارزیابی جدی است.

 حجت الاسلام افشار افزود: کاهش واردات از آمریکا و کشورهای هم پیمان آمریکا همانند انگلیس، فرانسه و آلمان پاسخ مناسبی به رفتارهای غیر دیپلماتیک این کشور ها علیه ایران اسلامی است.

 امام جمعه چرام در ادامه عنوان کرد: جای شرمندگی است که رهبر انقلاب به وزیر کار و تعاون فرمودند که در برابر این سیل واردات، اگر به جای شما بودم در هیئت دولت یقه ام را پاره می کردم.

وی در ادامه گفت: تشکیل بازارهای مشترک و همچنین صادرات به کشورهای همسایه و توجه به ظرفیت همسایگان به جای توجه به آمریکا و غرب، می‌تواند به استقلال و اقتصاد کشورمان کمک کرد و ما از این مرحله با موفقیت گذرنمائیم.

*****

گلایه مردم از روند استخدام های بدون آزمون در گچساران

امام جمعه موقت گچساران گفت: اگر قرار است نیروی چه به صورت دائم و چه به صورت موقت به کار گرفته شود باید طی فراخوانی به همه اعلام شود.

 حجت الاسلام  علیرضا صفایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان گچساران با دعوت و توصیه به  نمازگزاران به رعایت تقوای الهی  و تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار کرد: تقوا راه رسیدن به خداوند متعال است و امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد که اهل تقوا باشیم.

 امام جمعه موقت گچساران ادامه داد: تقوا راه نجات از گرفتاری‌ها و جهنم  و راه ورود به بهشت است و همین تقوا راه عزت و همه خیرها و خوبی‌ها را در خود نهفته است.

 وی افزود: فردای قیامت عده‌ای به بهشت می‌روند و امیر المومنین (ع) می‌فرماید، سروران اهل بهشت انسان‌های با تقوا و متقی هستند.

 صفایی اذعان کرد: برخی‌ها در این دنیا خودشان را برتر می‌دانند در حالی که برتری در آخرت مهم است چرا که خداوند می‌فرماید، عاقبت از آن متقین است.

 امام جمعه موقت گچساران در ادامه با اشاره به ویژگی‌های بارز مرحوم نخودکی اصفهانی و دیدار وی با امام پرداخت و عنوان کرد: ایشان انسانی بزرگ بود که امیدواریم بتوانیم از نصایح ایشان در زندگی خود استفاده نماییم تا به کیمیا برسیم.

 وی با اشاره به بزرگداشت  شیخ صدوق این عالم وارسته گفت: مرحوم صدوق در ری مدفون است و خدمات بزرگی به جهان اسلام انجام داده است.

 خطیب جمعه گچساران در ادامه به مصادف شدن هفته بهداشت و غبارروبی مساجد پرداخت و تصریح کرد : چند روز دیگر به ماه شعبان نمانده است و در این روزها مومنین خودشان را برای ورود به ماه رمضان آماده می‌کنند.

 وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد ماه رمضان را درک کنیم، گفت: مومنین در این راه در مساجد که خانه خدا است جمع می‌شوند و کسانی هستند که قبل از ورود ماه رمضان مشغول تمیز کردن و نظافت مساجد هستند و چه زیباست وقتی انسان به مهمانی خدا می رود معطر وارد شود و چه میزبانی بالاتر از خداوند است.

 صفایی افزود:  باید به مساجد اهمیت دهیم چرا که مساجد پایگاه انسان‌های باتقوا است و نباید فراموش کنیم مسجد سنگر است و باید سنگرها را حفظ نماییم.

  امام  جمعه موقت گچساران ابراز کرد: ثواب به رفتن به مساجد را بدانیم چرا که امیر المومنین در این خصوص می‌فرماید، نشستن در مساجد برای من بهتر از نشستن در بهشت است و اظهار می‌کند، نشستن  در بهشت رضایت نفس من را در بردارد اما نشستن در مساجد رضایت خداوند را در بردارد.

 وی با اشاره به روز بیماری‌های صعب العلاج بیان کرد: دولت مردان و مردم خیر نباید از این بیمارها که داروهای خاص با هزینه بالا مصرف می‌کنند غافل شوند.

 صفایی در ادامه با اشاره به روز صلیب سرخ جهانی و عملکرد نیروهای هلال احمر در کشور خاطرنشان کرد: این عزیزان  در برهه‌های حساس همچون سیل، زلزله  و دیگر حوادث  به میدان می‌آیند و جا دارد از آنها تشکر ویژه‌ای داشته باشیم.

 امام جمعه موقت گچساران  با خطاب قرار دادن مسوولان گفت: گاهی شنیده می‌شود فلان اداراه نیرویی را جذب کرده است و این در حالی است که یکی از مشکلات امروز جامعه ما بیکاری جوانان است و همه نیازمند هستند.

 صفایی اذعان کرد: متاسفانه خانواده‌هایی مشاهده می‌شوند که چندین بیکار دارند و دچار مشکلات فراوانی هستند و وقتی انسان می‌شنود  نگران می‌شود.

 خطیب جمعه گچساران تاکید کرد: اگر قرار است نیروی چه به صورت دائم و چه به صورت موقت به کار گرفته شود باید طی فراخوانی به همه اعلام شود.

 وی با بیان اینکه چرا یک خانواده از پدر گرفته تا فرزندانش  باید همه بیکار باشند اما در خانواده دیگر از پدر تا فرزند همه بر سر کار باشند، تصریح کرد: بهتر است برای جذب نیرو چه به صورت دائم و چه به صورت موقت به تمام مردم اطلاع رسانی شود تا این اعتماد  نزد مردم حاصل شود.

 صفایی ادامه داد: چرا که این اصلا درست نیست که مشاهده شود یک خانواده همه بر سر کار هستند اما خانواده‌ای دیگر همه بیکارند.

 امام جمعه موقت گچساران به روز 17 اردیبهشت ماه که روز بسیج سازندگی نامگذاری شده است و با تبریک این روز به خدمات بسیج سازندگی  در کشور اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی خدمات فراوانی را در کشور چه در بحث فرهنگی چه در بحث عمرانی به نیازمندان و محرومان ارائه می‌دهد و امیداوریم خداوند به چنین انسان‌هایی توفیق دهد که در  این مسیر موفق باشند.

 

******

 

وظیفه دولتمردان حمایت و تبلیغ کالای ایرانی است/کسی که خود ماشین خارجی سوار می شود نمی تواند مبلغ کالای ایرانی باشد

افروغی در خطبه های امروز ابتدا به بیان شخصیت مؤمنان واقعی و اجر و پاداش چندین برابر آنها نسبت به اصحاب پیامبر (ص)پرداخت.
وی با تأسی از حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام، افزود:بارز ترین خصلت این افراد صبر است و اینکه بدون این ائمه اطهار علیهم السلام را دیده باشند، به آنها وفادار هستند.
امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:انتظار فرج و صبر بر گرفتاری ها،پرهیزگاری و داشتن اخلاق نیکو لازمه منتظران امام زمان(عج) و مطابق احادیث انتظار فرج افضل اعمال است.
افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز به تبیین فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران پرداخت.
وی گفت: وظیفه دولت و مسئولان حمایت از کالای ایرانی و ممانعت از کالای خارجی است.
افروغی افزود:نمی شود مسئولان ما با داشتن گرانترین ماشین خارجی و دیگر لوازم منزل غیر ایرانی، بخواهند برای کالای ایرانی تبلیغ کنند.
افروغی خاطر نشان کرد:اگر ما نسبت به مارک ایرانی تعصب به خرج دهیم حتی با هزینه بیشتر نسبت به کالای خارجی، تعصب ما منجر به حمایت از خانواده های ایرانی می شود.
وی گفت:با وجود اینکه آمریکا با تمام حیثیت و امکانات خود به مبارزه با ملت ایران آمده است، ایران پیروز نهایی است هماهنگونه که در گذشته هم نصرت الهی شامل حال ملت ما شد.
امام جمعه شهر لیکک با اشاره به چندین مصداق از نصرت الهی در دوران دفاع مقدس و گرفتار شدن تجهیزات نظامی آمریکا در طوفان طبس گفت:تا زمانی که انقلاب ما در را راستای فرامین الهی پیش رود،خداوند یاور ماست.
افروغی افزود:ما باید به فرمایشات اماممان که حجت شرعی بر ماست عمل کنیم و به توان داخلی تکیه کنیم.
وی گفت:مامور ترامپ نشر زدن و ماموریت اروپایی ها واسطه گری برای گرفتن امتیاز از ایران است اما خداوند نیرنگ آنها را به خودشان برمی گرداند.
امام جمعه شهر لیکک در ادامه با گرامیداشت روز جهانی ماما،گفت:باید در تبلیغ شیر مادر و زایمان طبیعی اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
وی تصریح کرد:بانکها در شهرستان ما مانند جزیره‌ای جدا عمل می کنند،تسهیلات را دیرتر پرداخت می کنند مردم از دو بانک شهرستان به شدت ناراضی هستند، فعلا اعلام نمی کنم اما در صورتی که مشکلات کم نشد، در هفته های بعد اعلام می کنم.
وی با اشاره به فصل برداشت محصولات کشاورزی،گفت:زکات که سهم فقرا و خداوند است پرداخت کنید.
امام جمعه شهر لیکک گفت:برق همچنان معضل اول شهرستان بهمئی است ؛نصف پولی که برق از مردم می گیرد،در سیستم برق مصرف نمی شود.
افروغی در پایان گفت:در فضای مجازی کانال راه اندازی کنید و اندیشه های خود را در حوزه های اشتغال و توسعه بکار گیرید.
 

*****

 

مسئولان در دادن آمار منازل در زلزله 5.2ریشتری بیشتر دقت کنند که حق کسی تضییع نشود

 حجت الاسلام علی وحدانی فر در خطبه های نماز عبادی سیاسی  کبگیان با توصیه خودونمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت: قضاوت در اعمال روزمره خود باعث دقت بیشتر درجلب رضای خداست که یکی از راههای آن خوش خلقی درگفتار و رفتاراست که باعث ازدیاد عمر و برکت درزمین و عمل جذب دوستی با همنوعان می گردد.
وحدانی فر گفت: درترازوی عمل چیزی سنگین تر ازخُلقِ نیکو نیست که با جلوگیری از لَقلَقهٔ زبان وبرخورد نامتعارف فرزندان در کانون خانواده وسطح جامعه میتوان به این مهم دست یافت.
خطیب جمعه کبگیان درباره مسئله برجام، وتائیدات ایالات متحده گفت:۱۲ اردیبهشت روزی بود که تاییدیه برجام باید به امضاء رئیس جمهور آمریکا می رسید.
علی وحدانی فر خطاب به سران اروپا(صدراعظم آلمان ورئیس جمهورفرانسه) که در سفر به کاخ سفید درباره پیامدهای نقض برجام به رئیس جمهور امریکا نکاتی را گوشزد کردند. بیان کرد: درمتن سخنرانی وزیر امورخارجه کشورمان باید گفت: شما اگر میخواهد تعهداتی به آمریکا بدهید از خودتان مایه بگزارید نه از جیب ملت ایران خرج کنید.
امام جمعه کبگیان درباره بهانه جوئی امریکا وغرب درباره برجام گفت: تولد برجام۲ و۳ به بهانه حمله موشکی درقالب براندازی اصل نظام خروجی همان توصیه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب قبل از برجام به مسئولان بود که متاسفانه در کانون غربزدگی وناآگاهی عده ای خواص بی بصیرت بوجود آمد وکدام عقل سلیم تقبل تضعیف توان موشکی خود را در دنیای درنده و بی رحم امروزی تایید می کند.
حجت الاسلام علی وحدانی فر بااشاره به خروج مجدد آمریکا از برجام خطاب به مسئولان گفت: شگردهای تکراری روباه صفت غرب وآمریکا برهمگان هویداست اما متوجه باشید. باحفظ وتحکیم قدرت ملی درسایه آمادگی اتحاد ملت درسنگر حفاظت از نظام میتوان از پوئن های مثبت خروج از برجام به قدرت شکوفائی اقتصاد تولید داخلی درسایه اعتماد به جوانان دست پیدا کرد.
این خطیب جمعه بااشاره به خشوع رهبری دربرابر کارگران کشور که خود را لایق دستبوس کار کارگران داخلی میداند گفت: وقتی معظم له به وزیر تعاون میفرماید، اگر جای شما بودم یقـهٔ خود را درهیئت دولت پاره پاره می کردم نشان از کم توجهی به حقوق کارگر ودلخوشی به قاچاق واردات خارجیست که این درشعار سال معنایی ندارد.
امام جمعه کبگیان درباره فلسفه عزت فعلی مسلمین در جهان گفت: دلگرمی پوشالی حمایت اسرائیل در باورهای محال دول شیخ نشین از خود تکیه گاه بدون اهرمی است که رژیم بی هویت صهیونیستی خود در آرزوی نداشتنش دست وپا میزند واین دلخوشی از اسرائیل آنان را به سمت وسوی اضمحلال و ورطه نابودی می کشاند که تنها راه برون رفت از این باتلاق اتحاد وایستادگی مسلمین است
امام جمعه کبگیان درباره پیامدهای زلزله اخیر دراستان خطاب به مردم ومسئولان گفت: مردم آگاه باشند این بلای طبیعی تلنگری به آماده بودن برای سفر اخروی ویا دمان مرگ در وقت نامعلوم بود
علی وحدانی فر خطاب به مسئولان وکارشناسان زلزله گفت: دقت بالا در دادن آمار غلط کارشناسی ترک های منازل مردم نکته مهم است که علاوه بر بیت المال حق الناس را به بار می آورد و اگر حق کسی ضایع ویا به دیگری ناحق داده شد گناهش به عهده شما مسئولن کارشناس است که باید مراقب بود
خطیب جمعه کبگیان بااشاره به تودیع معارفه فرمانده حوزه خاتم الانبیاء چیتاب در هفته گذشته گفت: سروان موسی پور جوانی آگاه وتحصیل کرده بودند که در پنج سال مدیریتش در بخش برامورات سیاسی امنیتی منطقه با جان ودل پرتلاش ومتعادل خدمت کردند وانشالله از توان وتجربیات این بزرگوار در مجموعات سپاه استفاده و جناب مؤدبیان فرماندهی جدید در راستای تعالی جایگاه سپاه وفرهنگ اقتصاد بخش گام بردارند
در بین الصلاتین به پاس زحمات فرماندهی قبل بااهدا لوح تقدیر وهدایااز طرف ستاد نماز جمعه تقدیر وتشکر بعمل آمد٫.

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.