گروه: اخبار استان خبر: 107345 / تاریخ انتشار : 1397/2/4 ساعت : 23:00
در دیدار کارکنان شبکه بهداشت و درمان با امام جمعه شهرستان لنده صورت گرفت:

ویزیت 24هزارو500نفرتوسط پزشکان متخصص در5ماه گذشته/ اجرای1500مورد دهگردشی+تصاویر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در دیدار امام جمعه این شهرستان عملکرد یکساله این شبکه را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، به مناسبت هفته سلامت، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده به همراه جمعی از کارکنان با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان با وی دیدار و گزارشی از عملکرد یکساله شبکه بهداشت و درمان این شهرستان را تشریح کرد.

 

امرالله خانی در این دیدار، ضمن قدردانی از حمایت های امام جمعه شهرستان لنده به خدمات ارائه شده از سوی بخش های مختلف شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در طول یکسال گذشته اشاره کرد وگفت: با افتتاح مرکز مشاوره و بیماری های رفتاری شهرستان لنده تا امروز بیش از 1373مورد آزمایش ایدز، 429مورد آزمایش هپاتیت به صورت رایگان برای همه شهروندان صورت گرفته است.

وی افزود: از زمان راه اندازی مرکز مشاوره حین ازدواج برای زوجین، آزمایش ازدواجی و مشاوره ای برای 102زوج انجام گرفت که باعث کاهش حجم قابل قبولی از هزینه های زوجین شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: یکی دیگر از خدمات خیلی خوب شبکه بهداشت در حوزه آزمایشگاهی انجام بیش از 210مورد آزمایش عدم اعتیاد در شهرستان لنده است.

وی تاکیدکرد: در سال 96شاهد استقلال مرکز جامع سلامت روستای قیام بودیم که با افتتاح ای مرکز بخش اعظمی از مشکلات درمانی این روستا و روستاهای همجوار رفع شده است.

خانی در ادامه اظهارکرد: در طول سال 96 بیش از98هزار ویزیت پزشکان عمومی ثبت شده است که حجم بسیار بالایی به نسبت جمعیت 22هزار نفری شهرستان لنده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: در طول سال96 بیش از 1454مورد دهگردشی با حضور پزشک، ماما، پرستار، دارویار و بهورز به روستاهای مختلف سرکشی کردند.

وی در ادامه تاکیدکرد: در خصوص توزیع سبد غذایی حمایتی زنان باردار و شیرده یز بیش از 340بسته سبد غذایی به کودکانی که دچار اختلالات رشد هستند توزیع شده است.

خانی اظهارکرد: در زمینه خرید تجهیزات نیز سال 96موفق به خرید یک دستگاه نوارقلب، دیسی شوک، سونکید، دیالیز، مانیت،رینگ قلبی،دستگاه الکترولیت، کپسول اکسیژن و مانومتر، فشار سنج، الکترو آنالیز آزمایشگاه و تحت بستری و تخت CPR شدیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده در ادامه به خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان نیز اشاره کرد وگفت: بیش از دو هزار و 200مورد وارنیش فلوراید ماده ای جهت استحکام دندان و جلوگیری از پوسیدگی، انجام 364مورد فیشورسیلانت همراه با توزیع دو هزار مسواک برای دانش آموزان و کودکان  به صورت رایگان توزیع شده است.

 

 

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده در این دیار، ضمن قدردانی از تلاش های گسترده حوزه بهداشت و درمان اظهارکرد: تلاش های صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان بدون شک قابل قبول است اما کافی نیست.

وی افزود: تلاش های شما بدون شک در جهت خدمت بی منت به مردم است و لازم است که در این زمینه بیشتر تلاش شود.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از دغدغه های مردم در حوزه بهداشت و  درمان در خصوص بحث دندان پزشکی است که امیدواریم هرچه سریعتر این مشکل نیز بر طرف شود.

ادامه تصاویر را می توان در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام
 
 
سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.