گروه: اخبار استان خبر: 107230 / تاریخ انتشار : 1397/1/30 ساعت : 13:38
در نشست شورای هماهنگی مواد مخدر مطرح شد:

افزایش کشفیات مواد مخدر نسبت به یک ماهه مشابه سال گذشته/68 باند مواد مخدر متلاشی شدند/کمک گرفتن از رسانه ها برای مبارزه با اعتیاد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یک ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 102 درصد افزایش کشفیات در استان داشتیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،دبیرشورای مبارزه با موادمخدر استان در اولین جلسه شورای مواد مخدر در سال جدید ضمن تبریک روز ارتش و فرا رسیدن ماه شعبان گفت: دراخرین جلسه شورای مواد مخدر مصوباتی برای تعطیلات مطرح شده بود که اکثر مصوبات انجام شده است و در این ایام شکایتی مبنی بر ایجاد مزاحمت  گزارش نشده است.

رضایی بیان کرد: در ایام نوروز روزانه از مراکز ترک اعتیاد در استان بازدید انجام شد و یک مرکز دولتی نیز برای پذیرش مهمانان بیمار در نظر گرفته بودیم که تعداد افراد مراجعه کننده بسیار محدود بود.

وی افزود: سعی کردیم در ایام نوروز شهرها الوده نباشند معتادان را حتی به صورت رایگان پذیرش کردیم و در طرح پاکسازی چند محله ۹۳کیلوگرم مواد مخدر کشف شد و ۴۸ نفر دستگیر شدند و ۱۶هزار بروشور اموزشی بین مسافران توزیع شد، در شهرستان ها شورای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و جلسات مختلفی برگزار می شود .

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش کشفیات مواد مخدر در استان گفت: نسبت به سال گذشته در بخش کشفیات مواد مخدر  ۶درصد افزایش داشته است در مجموع ۴تن و ۶۹۶کیلوگرم کشفیات انواع مواد مخدر  در سال گذشته بوده است.

وی بیان کرد: هزار کیلوگرم این مواد در محو های مواصلاتی اصلی و فرعی بوده است در این زمینه نیز هزار و ۸۶۴نفر دستگیر شدند   که قاچاقچی، توزیع کننده، حمل کننده، و نگهدارنده بوده اند همجنین در سال گذشته ۳۳۷خودرو توقیف شدند و ۶۸باند منهدم شدند در ایام نوروز نیز برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی و آموزش  هزار و ۶۵۷بروشور اموزشی بین مسافران نوروز توزیع شد.
کیقباد مصطفایی تصریح کرد: در یک ماه سالجاری نسبت به سال گذشته ۱۰۲درصد افزایش کشفیات  را داشتیم که ۹۳کیلوگرم در یک ماه اول  سال گذشته انواع مواد مخدر کشف  شد که ۴۷نفر دستگیر شدند در یک ماه  سالجاری نیز ۲۵۳کیلوگرم مواد مخدر کشف شد که ۱۰۸نفر دستگیر شدند و ۲۱دستگاه توقیف ۲باند نیز منهدم شدند.

نظری معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز با بیان اینکه در سال گذشته کارهای خوبی انجام شده است که از دستگاه های مرتبط تقدیر و تشکر می کنیم گفت:  جاهایی که ضعف وجود  داشته طی یک نامه ارسال می شودبرای اجرای برنامه ها نباید ناامید باشیم.

وی افزود: برای ایحاد شغل برای معتادان ناامید بودیم در حالی که اکنون وضعیت خوبی در استان داریم همه کارها اثر گذار هستند برای پیشگیری از اعتیاد کارهای زیادی در حال انجام است اما پوشش رسانه ای دیده نمی شود که این مشکل باید برطرف شود که اثر گذاری بیشتری داشته باشد رسانه ها نیز در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در سال گذشته اقدامات خوبی انجام شد به طور خاص بانوان را اموربانوان بیشتر پیگیری کند از مجموعه فیلم های کوتاه استفاده شود و صداسیما نیز همراهی لازم را داشته باشد کمیته ها نیز پیگیر اجرای مصوبات باشند.

نظری ادامه داد: در زمینه اعتیاد دست خود را به سمت رسانه ها می کشیم که کمک کند و باعث کاهش این پدیده در استان شویم کارگاه هایی که تشکیل می شود اطلاع رسانی شود که مردم نیز بیشتر در جریان این کارگاه ها قرار گیرند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.