گروه: اخبار استان خبر: 107181 / تاریخ انتشار : 1397/1/28 ساعت : 22:22
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

سهم کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات اشتغال‌زایی مناطق روستایی و محروم ۳۰۶ میلیارد تومان است/70 درصد اعتبارات پرداخت شده است

ابوالفضل رضوی: 70درصد سهم اعتبارات استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است و ۳۰ درصد اعتبارات استان مانده که این اعتبار در صورتی جذب می‌شود که استان بتواند ۷۰ درصد اولیه را جذب کرده باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس   معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در نشست عصر امروز اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی گفت:بهترین دوست تو کسی است ک عیب تو را بگوید و هرکسی که انتقاد کند ما این انتقاد را هدیه میدانیم.

رضوی بیان کرد: سهم استان از اعتبارات اشتغال‌زایی مناطق روستایی و محروم ۳۰۶ میلیارد تومان است که می‌تواند از این رقم بیشتر و یا در حد ۲۱۴ میلیارد تخصیص داده شده بماند.۷۰ درصد سهم اعتبارات استان کهگیلویه و بویراحمد  پرداخت شده است و ۳۰ درصد اعتبارات استان مانده که این اعتبار در صورتی جذب می‌شود که استان بتواند ۷۰ درصد اولیه را جذب کرده باشد.

وی افزود: اگر شما تا اخر تیرماه برای بانک کشاورزی، پست بانک و بانک توسعه تعاون قرارداد نبندید این سی درصد برای استانی میرود ک زودتر قرارداد میبندد.

این مسئول در ادامه گفت: جهاد کشاورزی بعضی از استان ها کمک کرده اند گوسفندهای چندقلو زا داشته باشند که هر هشت ماه میزایند، روستاییان شما این اطلاع را ندارند، استان زنجان و مرکزی این کار را می کنند، با دامداری مخالف نیستیم اما با دامداری سنتی مخالفیم،و کمیته فنی و بانک‌ها حق ندارند با این پروژه‌ها موافقت کنند و تسهیلات ارائه کنند.

رضوی در ادامه گفت: کمیته فنی استان موظف است مخالفت خود را به بانکها اعلام کنند، مسئله دیگر وام با نرخ تک رقمی محدودیت برای توسسعه روستایی و عشایر ندارد، محدویت اعتبار اشتغال نداریم، عدم پرداختن به ظرفیت های استان از جمله گیاهان دارویی ظلم در حق استان استگردشگری کهگیلویه و بویراحمد در استان کم نظیر است پایداری گردشگری در آینده از بسیاری صنایع بیشتر است.

وی افزود: بانک حق ندارد تحت هیچ شرایطی دوره تنفس و مشارکت ۳ ساله را در تسهیلات روستایی کوتاه کند، دوره بازگشت این مبلغ ۶ ساله است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.