گروه: اخبار استان خبر: 107166 / تاریخ انتشار : 1397/1/28 ساعت : 11:14
با حضور شاعرانی از 6 استان کشور؛

جشنواره منطقه ای شعر گویشی وار به میزبانی شهرستان بهمئی برگزار می شود

جشنواره منطقه ای شعر گویشی وار به میزبان استان کهگیلویه وبویراحمد و شهرستان بهمئی در منطقه گردگشری تنگ ماغر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان بهمئی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار آوای ماغر از برگزاری جشنواره منطقه ای شعر گویشی(لری) وار به میزبانی استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بهمئی خبر داد.

علیداد خوبی زاده گفت: این جشنواره فرهنگی- هنری به عنوان اولین جشنواره شعر گویشی (لری) وار برای ایجاد فضای وحدت، نشاط و امید، تبادل فرهنگی و ترویج و نشر ارزشهای دفاع مقدس در مناطق لرنشین برگزارمی شود.

 وی افزود: هنرمندانی از استانهای چهارمحال و بختیاری ، فارس، خوزستان، بوشهر، لرستان و کهگیلویه وبویراحمد در سه بخش دفاع مقدس، سنت ها و آئین های بومی-محلی و آزاد در این جشنواره منطقه ای با هم رقابت می کنند.

خوبی زاده با بیان اینکه مهلت ارسال آثار برای شرکت در جشنواره  شعر گویشی  وار  استان کهگیلویه و بویراحمد تا ١٥فروردین بود، گفت:دراین جشنواره محدودیت سنی وجود نداشت و هر نفر می توانست سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید که به ٩نفر از برگزیدگان تندیس جشنواره اهدا و تجلیل صورت می گیرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان بهمئی در پایان گفت: این جشنواره ساعت 10 صبح30فروردین ماه با حضور مسئولان و شاعران در اردوگاه تفریحی تنگ ماغر برگزار می شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.