گروه: اخبار استان خبر: 107165 / تاریخ انتشار : 1397/1/28 ساعت : 11:19
تحلیل گر مسائل راهبردی:

آمریکا فقط به دنبال تجزیه کشورها درخاورمیانه است/چشم ترامپ بدنبال دلارهای سعودی است/ارتش آمریکا توان ورود در یک جنگ برابر را ندارد

احمد خورشیدی آزاد: تحلیل گر مسائل راهبردی گفت:استراتژی منطقه ای آمریکا این است که فرقه های انحرافی اسلامی مانند بهاییت ، وهابیت ، طالبان ، داعش و جیش الاسلام تولید کرده وبه جان حکومت های مستقل بیندازد و آنها را تجزیه کند و منافع آنان را تصاحب بکند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرساحمد خورشیدی آزاد،تحلیل گرمسائل راهبردی در گفت وگوی اختصاصی با آفتاب جنوب در خصوص حملات موشکی و تحرکات جدید آمریکایی ها درسوریه گفت:این تحرکات درراستای راهبرد آمریکا در منطقه خاورمیانه است ، استراتژی منطقه ای آمریکا این است که فرقه های انحرافی اسلامی مانند بهاییت ، وهابیت ، طالبان ، داعش و جیش الاسلام تولید کرده و به جان حکومت های مستقل بیندازد و سپس این کشورها را تجزیه کرده تا از این طریق بتواند منافع آنان را تصاحب بکند.

چشم ترامپ بدنبال دلارهای سعودی

وی افزود: بنابراین تحرکات اخیر آمریکا در سوریه نیز در همین راستا تعریف می شود که حمله موشکی به سوریه دلیل مضاعفی داشت و اینکه ترامپ دراین خصوص پول زیادی از بن سلمان گرفته بود و بایست یک غلطی می کرد.

آمریکا توان جنگ موفق با ایران را ندارد

خورشیدی آزاد با اشاره به آمار تلفات کم این حمله اظهار کرد:چون ارتش آمریکا توان ورود در یک جنگ برابر را ندارد و بطور کلی راهبرد نظامی آمریکا از زمان جنگ دو کره تاکنون تفاوت کرد و قرار شد به کشورهای بی زور و دولت های ضعیف حمله بکند تا سایر کشورها از تشر او بترسند.

این تحلیل گر مسائل راهبردی درادامه تصریح کرد:مانند حمله به عراق که به هیچ وجه قدرتی برایش نمانده بود یا حمله به افغانستان که ارتش نداشته و ندارد یا لیبی که کاملا خلع سلاح شده بود اما ایران هفتمین ارتش قدرتمند دنیا را دارد و هنوز هم جزو ۵ قدرت هسته ای جهان است چون تکنولوژی آنرا دارد.

شلیک 120موشک تنها با سه مجروح

وی افزود: به این دلیل ارتش آمریکا توان جنگ موفق با ایران را ندارد و دیدیم که قبل از حمله موشکی به سوریه از طریق روسیه مراکز مورد تهاجم را اطلاع داد تا تخلیه شوند ، شما نمی پرسید این دیگه چه حمله ای و جنگی است ؟ ودیدیم شلیک ۱۲۰ موشک پیشرفته که بایست هر کدام ۱۵۰ نفر تلفات می داد اما فقط ۳ تا مجروح جزیی داد .!!

خورشیدی آزاد گفت:مگر آمریکا در جنگ نیابتی علیه سوریه ۶ سال نجگنید ؟بنابراین بفرمایید تحرکات جدید اثری برجای خواهد گذاشت؟

کمک های آمریکا به 17گروه تروریستی درمنطقه

این تحلیل گر مسائل راهبردی تصریح کرد:آمریکا به همراه ۴۰ کشور غربی ، عربی و عبری مدت ۶ سال تمام به ۱۷ گروه تروریستی بیشترین کمک تجهیزاتی ، نیرویی ،مالی و آموزشی نمود تا سوریه یعنی خط اول مقاومت را درهم بشکند.

وی اظهارکرد: این ائتلاف شکست خورد و تروریست ها تار و مار شدند و آنان شکست خوردند و طبیعی است با چنین اوضاعی هرگز پیروز نخواهد شد و طرفی از این تحرکات نخواهد بست.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.