گروه: اخبار استان خبر: 107163 / تاریخ انتشار : 1397/1/28 ساعت : 09:28
گزارش ویژه:

گلایه شهروندان سوقی از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در این شهر/از درمانگاهی که بر زمین مانده است تا داروخانه ای که همیشه در دسترس نیست/ جلوی اتفاقات تلخ را بگیرید

رفع نیاز های بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاها یکی از مهمترین وظایف مسئولان حوزه بهداشت و درمان است که باید در اسرع وقت برطرف شوند در این بین برخی کاستی ها باعث گلایه مندی شهروندان سوقی شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروزه نیاز به بهداشت و درمان از جمله مهمترین نیازهای بشری است که با گسترش تکنولوژی ها این نیاز صد چندان شده است به طوری که فردی که دچار عارضه قلبی می شود در کمترین زمان ممکن به وسیله ابزار مختلف از جمله دی سی شک و یا مانیوتورینگ علائم حیاتی آن چکاپ و فورا اقدامات درمانی صورت می گیرد.

جمعی از شهروندان شهر سوق، ضمن گلایه از وضعیت حوزه بهداشت و درمان این شهر خواستار توجه بیشتر مسئولان نسبت به این امر مهم باتوجه به میزان مرگ و میر در این شهرشده اند.

یکی از شهروندان سوقی در گفت و گو با خبرلنده اظهارکرد: باتوجه به شرایط و گسترش بیماری های قلبی و عروقی لازم است که مسئولان با تجهیز درمانگاه سوق کمی بیشتر به فکر شهروندان  باشند.

وی افزود: گاهی کمبود امکانات باعث برخی حوادث تلخ و غیر قابل جبران می شود که نظیر آن درگذشت جمعی زیادی از مردم در همین درمانگاه است.

این شهروند سوقی تصریح کرد: وجود پزشکان عمومی و عمدتاً طرحی از مهمترین چالش های حوزه درمان شهرسوق است که انتظار می رود مسئولان نسبت به رفع مشکلات بیشتر به فکر مردم باشند.

یکی دیگر از شهروندان سوقی با گلایه از شبانه روزی نبودن داروخانه این شهرگفت: متاسفانه داروخانه شهرسوق شبانه روزی نیست و صبح از ساعت 8تا 13 و عصر ها از ساعت16تا 22باز است که اگر بیماری در غیر این ساعات نیاز به دارو داشته باشد امکان دریافت دارو نیست.

کمبود فضای فیزیکی درمانگاه سوق

سید حسین حسینی عضوشورای شهرسوق در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده گفت: مشکلات حوزه بهداشتی و درمانی شهر سوق به دلیل کمبود فضای فیزیکی زیاد است.

وی افزود: بیش از 9ماه است که دستگاه رادیولوژی در محیط درمانگاه سوق قراردارد که به دلیل کمبود فضای فیزیکی امکان نصب آن وجودندارد.

عضو شورای اسلامی شهرسوق گفت: ساختمان جدید درمانگاه شهرسوق به همت خانواده سید انتظام تقوی با پیشرفت خوبی همراه بوده است که متاسفانه به دلیل کمبود منابع مالی متوقف شده است که انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی حمایت ویژه ای نسبت به تکمیل این پروژه داشته باشند.

وی اظهارکرد: نداشتن سونوگرافی یکی دیگر از مشکلات شهرسوق است که در حوزه دندان پزشکی نیز فقط کشیدن دندان صورت می پذیرد.

حسینی اظهارکرد: به دلیل گرمسیری بودن شهرسوق مشکلات ناشی از فاضلاب شهری شهروندان چندین برابر است که بوی تعفن آن باعث گلایه شهروندان شده است.

این عضو شورای شهر گفت: در بحث آزمایشگاه نیز مشکلاتی داریم که امیدواریم باحمایت دانشگاه علوم پزشکی استان کمبودات این آزمایشگاه نیز رفع شود.

آگاهی بخشی به آحاد جامعه از مهمترین ضروریات است/تشریح خدمات صورت گرفته به شهروندان سوقی

 

رئیس مرکز بهداشتی درمانی بخش سوق در گفت وگو با خبرلنده گفت: بدون شک نقش رسانه در آگاهی بخشی به آحاد جامعه از مهمترین ضروریات است که حتما باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.

وی افزود: اگر رسانه ها نباشند بدون شک صدای هیچ فردی به گوش جامعه نمی رسد و عملکرد هیچ اداره ای به گوش مردم رسانیده نمی شود.

غلامحسین جوانبخت تصریح کرد: هیچ انسان و اداره ای بدون نقد نمی تواند پله های پیشرفت و ترقی را جامعه طی کند ولی نقدها باید منطبق با وضعیت و سطح و جایگاه ها دیده شود تا خدای ناکرده حق وحقوقی از کسی در این بین تضییع نشود.

وی خاطر نشان کرد: مجموعه مرکز بهداشتی درمانی بخش سوق با تلاش های زیادی در چند سال گذشته به بالاترین سطح خدمات دهی به شهروندان رسیده است.

جوانبخت تصریح کرد: این مجموعه با داشتن 3پزشک عمومی نوبتی ۲۴ ساعته، 2نفرماما، 4نفر پرستار،4 نفر کارشناسان مراقب سلامت، 2نفر راننده آمبولانس و 6نفر کادرفوریت های پزشکی115در این درمانگاه مشغول خدمات دهی به شهروندان سوقی هستند.

وی تاکیدکرد: در خصوص تسریع خدمات به روستاها در طول هفته پنج روز دهگردشی به همراه پزشک و دارو داریم که مهمترین اقدام در جهت خدمات دهی به روستانشینان است.

مسئول درمانگاه بخش سوق در خصوص حضور پزشکان متخصص نیز گفت: برنامه پزشکان متخصص نیز با حضور متخصصین ارتوپد، داخلی و اطفال در طول هفته دایر است که به شهروندان سوقی خدمات دهی می کند.

وی تاکیدکرد: همه دستگاه های دی سی شوک، ساکش، نوار قلب در بخش CPR این درمانگاه به همراه کپسول های اکسیژن فعال بوده و آماده خدمات دهی به شهروندان هستند.

جوانبخت اظهارکرد: تعداد ۵۰۰ بیمار توسط متخصصین بیماری های مختلف در ایام تعطیلات عید نوروز به صورت رایگان ویزیت شدند همچنین تعداد ۱۴۰۰بیمار هم در این ایام توسط پزشکان روتین ویزیت شدند.

 مسئول درمانگاه بخش سوق گفت: در طول ایام تعطیلات به خصوص از تاریخ 29اسفند تا 15 فرودین بیش از 1500نفر از خدمات درمانی این درمانگاه استفاده کردند.

وی در پایان اظهارکرد: کارشناس آزمایشگاه با انجام ۸۰درصد آزمایشات در این ایام تعطیل نیز خدمات رسانی داشتند.

گزارش و عکس: سید اسماعیل میری

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.