گروه: اخبار استان خبر: 107122 / تاریخ انتشار : 1397/1/27 ساعت : 09:54
در حضور ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور مطرح شد؛

پیگیری مجوز خرید منازل مسکونی در بافت تاریخی بلادشاپور/لزوم استفاده بهینه از کاروانسرا و بافت تاریخی بلادشاپور

نماینده کهگیلویه بزرگ در جلسه فراکسیون ولایت که با حضور دکتر مونسان ریاست میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور برگزار شد ضمن تشکر از زحمات این سازمان، بر توجه ویژه به بافت قدیمی بلادشاپور اشاره کرد و افزود: بافت تاریخی بلادشاپور یکی از آثار ارزشمند کشور است که سازمان میراث فرهنگی باید جهت توسعه و بهسازی این بافت تاریخی تلاش کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  چرام،نماینده کهگیلویه بزرگ در جلسه فراکسیون ولایت که با حضور دکتر مونسان ریاست میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور برگزار شد ضمن تشکر از زحمات این سازمان، بر توجه ویژه به بافت قدیمی بلادشاپور اشاره کرد و افزود: بافت تاریخی بلادشاپور یکی از آثار ارزشمند کشور است که سازمان میراث فرهنگی باید جهت توسعه و بهسازی این بافت تاریخی تلاش کند.

 

وی گفت: برای توسعه و احیاء این بافت تاریخی و ارزشمند معارضاتی وجود دارد که جهت رفع معارضات، مکاتبه ای جهت صدور مجوز و تامین اعتبار خرید منازل مسکونی محدوده این بافت تاریخی با ریاست سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته که نیاز به پیگیری و تعیین تکلیف توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد. 

 

هاشمی پور بافت تاریخی بلادشاپور را ظرفیتی ارزشمند جهت جذب گردشگر و اشتغالزایی دانست و عنوان کرد: با صدور مجوز تاسیس کارگاه های تولیدی زود بازده  صنایع دستی در کاروانسرای بلادشاپور ضمن ایجاد رونق گردشگری میتواند در زمینه اشتغالزایی اثر گذار باشد.

 

در ادامه ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: توجه بنده به مناطق محروم است و حتما اقدام لازم جهت تحقق خواسته نماینده کهگیلویه پیگیری می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.