گروه: اخبار استان خبر: 107023 / تاریخ انتشار : 1397/1/21 ساعت : 08:15

توقیف دو دستگاه کامیون حامل کود مرغی در کهگیلویه

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کهگیلویه با اشاره به راه اندازی گشت های سیار نظارتی بمنظور پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از توقیف 2 دستگاه کامیون حامل کود مرغی غیرمجازدر این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سید علی اکبر حسینی ، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کهگیلویه گفت: کامیون ها به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی و نداشتن مجوزهای لازم توقیف شدند و برای رسیدگی قانونی پرونده آنها به دستگاه قضایی فرستاده شده است.

وی افزود: با توجه به احتمال بروز بیماری های مشترک انسانی و دامی و خطر شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور هر گونه جا به جایی و انتقال دام، طیور و کود مرغی بدون هماهنگی دامپزشکی ممنوع است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کهگیلویه بیان کرد: مالکان خودروهای حامل مرغ زنده به مقصد کشتارگاه نیز باید در کنار شست و شو و ضد عفونی خودرو دارای کد بهداشتی بوده و پیش از هر گونه بارگیری نیز از دامپزشکی مجوز دریافت کنند.

دکتر حسینی اضافه کرد: کودها نیز پیش از بارگیری در مرغداری ها باید بر اساس ضوابط بهداشتی ضدعفونی و عقیم سازی شده و پس از گذشت دوره نابودی عوامل بیماری زا نسبت به اخذ مجوز بارگیری از دامپزشکی اقدام نمایند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.