گروه: اخبار استان خبر: 106965 / تاریخ انتشار : 1397/1/18 ساعت : 14:10
روستاهای توریستی درکهگیلویه و بویراحمد/

جریان زیبای زندگی در روستای "سرآب بیز" +تصاویر

سیمای روستای "سرآب بیز" ترسیم زیباترین منظره بدیع خلقت است و در حالی که تا چشم کار می کند زمین، دشت و کوه پوشیده از سبزه، باغ ، جنگل بلوط و دیگر مواهب طبیعی است که به نوعی خلق تماشایی ترین جلوه سحرآمیز بهاری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،روستا یعنی جریان زیبای زندگی، تلاش بی وقفه، شاکر بودن و چشم به آسمان داشتن؛ روستا رگ حیات هر کشوری است؛ رگ هایی که خون تولید در آن جاری است و تداوم حیات هر روستا تضمینی است برای حیات کل کشور. روستا هنوز هم تداعی کننده عشق و صفا و صمیمیت است، همدلی مردم، هم صدایی همه و پاکی و بی ریا بودن.

 

 

در استان کهگیلویه وبویراحمد و در مسیر بابامیدان به گچساران و نرسیده به شهرستان باشت جاده ای فرعی شما را به سمت روستای زیبای سرآب بیز هدایت می کند. این روستا که از توابع شهرستان باشت به حساب می آید با جمعیتی بالغ بر 700 نفر از روستا های بزرگ منطقه به حساب می آید ساکنین این روستا که همگی از سادات می باشند در گرد امامزاده سید محمد (ع) سکنی گزیده اند.

 

 

اینجا جایی است که دل های عاشق را برسجاده وصل می نشاند و خوان قنوت را می گشاید و بهار نیایش و بندگی را بهاری تر از بهار طبیعت مفرح این مکان به هر طالب معرفتی عرضه می کند.اینجا متبرک به سلاله پاکی از نوادگان امام زین العابدین(ع) است و زیارت این حرم مطهر جایی که سادات و پیکر شهدای مطهری در کنار آن آرمیده است، دل هر عاشقی را به حریم کوی دوست و روضه وصل رهنمون می کند.

 

ادامه تصاویر را می توانید در اینجا مشاهده نمایید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.