گروه: اخبار استان خبر: 106953 / تاریخ انتشار : 1397/1/17 ساعت : 13:58
آنچه در خطبه های این هفته نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

تقدیر ویژه از دستگاه های خدمات رسان در تعطیلات نوروزی/خیانت به مردم تحت عنوان خدمت به مردم/مدیران میراث فرهنگی استان استحاله فرهنگی می کنند

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

خطیب جمعه یاسوج:از نیروی انتظامی و پلیس راه و دیگر دستگاه ها که امنیت را برای مردم فراهم نمودند تقدیر و تشکر را دارم

امام جمعه یاسوج در خطبه اول نماز جمعه این هفته یاسوج گفت: امام علی فرموند:کسانی بهشت نصیبشان میشوند و به بهشت میروند که ار محرمات دوری و پرهیز کنند، وقتی که در اخرین جمعه ماه شعبان نسبت به حلول ماه رمصان خبر دادند، فرمود: بهترین عمل در ماه رمضان اجتناب از محرمات است.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: یکی از چیزهایی که انسان را حتی وادار به آدم کشی میکند حرام خوری است،در کربلا هم عده ای که در برابر امام حسین ایستادند و او را به شهادت رساندند همان کسانی بودند که امام به انان فرمود شکم های شما از حرام پر شده است،حرام شکل های متفاوتی دارد چه از لحاظ مادی و ...مانند کسی که وام گرفته و پس نمیدهد،معلم یا استاد سر کلاس میرود ولی به درستی تدریس نمیکند و یا کارگری ک حق و دستمزد او پرداخت نشود.

وی به ماجرای حضرت یوسف (ع) و برادرانش اشاره کرد و گفت: بعد از اینکه برادران یوسف او را در چاه انداختند ماجرا شروع میشود، گاهی خداوند دشمنان را سبب خیر و پیشرفت انسان قرار میدهد، اگر برادران یوسف او را در چاه نمی انداختند و ان کاروان او را به مصر نمیبرد حضرت یوسف به عزیزی مصر نمیرسید، برادرانش با دستان خود او را به عزیزی مصر رساندند، خواستند یوسف را از بین ببرند و محبت پدر را خاص خود کنند اما قصه برعکس رقم خورد.

حسینی ادامه داد:فروختن یوسف در بازار برده فروشی و زندگی کردنش در کاخ و قصر و مقایسه این دو موضوع که خود را با دیگر بردگان مقایسه کند سبب رنج او میشد،خداوند به او تاویل خواب یاد داد تا او را عزیز مصر کند، این قدرت خدا بود که او را به مصر ببرد تا رشد کند،ما به واسطه دوری از حرام عقل و نبوت و تشخیص و جایگاه دادیم .این قدرت خدا است،حضرت یوسف مبارزه با هوای نفس کرد و در خانه عریز مصر رشد کرد اما برعکس انچه در مصر میگذشت وقتی ک حضرت یوسف صلاحیت پیدا کرد از نظر فکری و تاویل خواب، ما او را نبوت دادیم، برادران یوسف در فکر نابودی او بودند ولی اراده خداوند این بود که حضرت یوسف به نبوت برسد. پس باید برویم در خانه خدا، خداوند می فرماید همه نیکوکاران را پاداش عظیم و جلیل عطا میکنیم.

 امام جمعه یاسوج در خطبه دوم گفت: در 13 ابان 58 بعد از تسخیر لانه حاسوسی امریکا به وسیله دانشجویان پیرو خط امام، ملت ها فهمیدند که میشود با امریکا پنجه در پنجه شد و ابهتش را از بین برد و می شود با این ببر کاغذی در افتاد، با ایران قطع رابطه کردند که امام خمینی فرمود این قطع رابطه با یک کشور جهان سوم کار بزرگی است، امام فرمود که کارتر اگر کار مفیدی در عمرش کرده است همین قطع رابطه با ایران بوده است.

وی افزود: تمام دشمنان به خصوص آمریکا کمر بسته اند تا جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند، ترامپ گفته ما در خاورمیانه 7 تریلیون هزینه کردیم ولی هیچ نتیجه ای نگرفته ایم؛ حتی اگر 70 تریلیون هزینه کنید، باز هم نتیجه ای نخواهید گرفت.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد:به لطف خدا ایران مستقل تر از پیش و قدرتمندتر از پیش شده است، نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف و قدرتمند و رهبر شجاع ایران به امریکا و بیگانگان احازه نخواهند داد که بتوانند کاری کنند؛ به فرمود امام خمینی،امریکا هیچ غلطی نمیتواند کند.

وی افزود: امریکا به عربستان گفته که اگر ما بخواهیم در منطقه بمانیم باید عربستان به ما کمک مالی کند.

حسینی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:شهادت امام موسی بن جعفر را در پیش داریم،ایشان فرمودند : دوست تو میدانی چه کسی است؟ ان کسی است که ب اتو راست میگوید و صدق و صفا دارد و خیر تو را میخواهد نه اینکه تو را در هر کاری که میکنی تصدیق کند.

وی افزود: رهبر کسی است که به فکر محرومین باشد نه مرفهین.

خطیب جمعه یاسوج گفت: از برکات انقلاب و نفس قدسی امام خمینی (ره) ، حساب بنیاد مسکن بود، از نعمت خدا دلگیر نشوید که تبدیل به نکبت میشود.

حسینی در پایان گفت: از نیروی انتظامی و پلیس راه و دیگر دستگاه ها که امنیت را برای مردم فراهم نمودند تقدیر و تشکر را دارم،ان شاءالله خداوند هرکس را که برای این نظام تلاش میکند حفظ کند.

***********************************

خطیب جمعه گچساران:خیانت به مردم تحت عنوان خدمت به مردم/ برخی با آبروی مردم بازی می کنند/ تاکی چیزی نگوییم؟

حجت السلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به برخی از فرمایشات مقام معظم رهبری ،گفت:مقام معظم رهبری فرمودند:" ما با یک حمله همه جانبه فرهنگی ،اعتقادی و سیاسی اعلام نشده مواجه هستیم".

وی افزود:یعنی برخی ها رسما اعلام نکرده اند ما نظام را قبول نداریم و رسما هم اعلام نکردند ما این وضعیت و حاکمیت کنونی مملکت را قبول نداریم و علنا این عبارات را نگفته اند ولی رهبری فرمودند:" حمله همه جانبه فرهنگی ،سیاسی و اعتقادی".

مراد از فرهنگ حفظ شان مملکت است

حجازی اظهارکرد:اولا فرهنگ را خود آقا فرمودند که مراد بنده از فرهنگ ،فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع)،فرهنگ عزت و استقلال مملکت و فرهنگ حفظ شان این مملکت است که متاسفانه درکشور می بینیم مواردی را که اسم کار فرهنگی به خود گرفته اند، مواردی که علنا علیه فرهنگ است.

عدم موضع گیری مقابل دشمن

خطیب جمعه گچساران درادامه تصریح کرد:یعنی اینکه دربین جامعه نام فرهنگ باشد اما محتوا علیه فرهنگ، که این خودش نوعی خطر است بحث های سیاسی بسیاری وجود دارد ولی متاسفانه گاهی اوقات می بینیم که آقایان هیچ وقت علیه دشمنان موضع نمی گیرند.

دنبال رو اهداف دشمن

وی گفت:آقایان علیه خطراتی که از ناحیه دشمن این مملکت را تهدیدمی کنند موضع نمی گیرند در سخنرانی ها ،در بیانات و درفضای مجازی نمی بینیم که به نوعی این اشخاص مواجهه بادشمن کنندبلکه برعکس بسیار مرموزانه و نامرئی اهداف دشمن را بسیار نرم پیاده می کنند که این خطر بزرگی است.

برخی ها،اصل نظام را نشانه رفته اند

حجازی اظهارکرد:ما در کشور متاسفانه گاهی اوقات مشاهده می کنیم برخی ها اصل نظام را نشانه رفته اند و اصل ولایت فقیه درقانون اساسی را به نوعی مورد هجمه قرار می دهندو اصلا شخصیت ، عزت و استقلال این ملت برایشان اصلا جایگاهی ندارد.

خدمت یا خیانت؟

امام جمعه گچساران بیان کرد:اما برخی ها بعضا مردم را نادان تلقی می کنند که بدانند هرکسی که تصورش این است که مردم نادان هستند خودش عقب است چرا که مردم خیلی آگاه هستنداینکه مردم را نادان تلقی کنند و بعد با جلسات و کنسرت هایی سرمردم را شیره بمالند به عنوان خدمت به مردم ،و خیانت را خدمت بنامند.

خیانت دراموال مردم

حجازی افزود:خیانت در فرهنگ مردم، خیانت در عقیده مردم ، خیانت درمبانی دینی مردم و خیانت دراموال مردم ،بعد اسمش را خدمت بگذارند که این از خطراتی است که مملکت را تهدید می کند بعدهم دربرخی موارد هم رودربایستی است، یا تهدید است یا تطمیع.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:گاهی هم اخیرا می گویند مملکت مشکلاتی دارد که هیچ چیز نگویید،که باید بدانند این مملکت را دارد مسائلی فرا می گیرد که خطرش بعدا بیشتر مملکت را تهدید می کند لذا لازم است مردم بدانند که چه خبر است.

وی درادامه گفت:رهبری فرمودند:"اطلاع دارم که عرض می کنم که برنامه نفوذ درکشور یک برنامه جدی استکبار است و نفوذ درکشور به وسیله برخی از افرادی که در کشور دستشان باز است و دارند اهدافی دشمنان را اعمال و عملی می کنند".

آزادی وجود ندارد

حجازی بیان کرد:در برخی موارد هم برای متدینین، روحانیت ، خانواده های معظم شهداء، نیروی های انتظامی ، سپاه و بسیج اختناق وجود دارد و آزادی نیست،مملکتی که با استقلال آزادی جمهوری اسلامی نظامش تحقق پیدا کرد الان دربرخی موارد جرات نمی کنی از مبانی دینی دفاع کنی و آزادی وجود ندارد.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:در آنسوی مملکت هم علیه نظام و مملکت و استقلال و عزت مملکت حرف زده می شود بعد هم داد می زنند که آزادی نیست،اما حقیقت این است که متدینین ،بسیجیان خانواد ه های شهداء و روحانیت آزادی ندارند که نه پول دراختیار دارند ،نه امکانات و نه آزادی.

تاکی چیزی نگوییم؟

حجازی افزود:این خطری است که مملکت را دارد تهدید می کند و گاهی توصیه می کنند آقا چیزی نگویید!که باید درپاسخ گفت که تاکی چیزی نگوییم؟.

وی تصریح کرد:مقام معظم رهبری باز فرمودند:" خطر نفوذ خطر بزرگی است و باید بررسی شود و به موقع روشنتر و مصادیق واضح تر گفته شوند اینکه اموال بیت المال یا حتی گاهی اوقات برخی از مردم را ترغیب کنند به صرف اموال درراه حرام چه جوابی دارد؟.

با آبروی مردم بازی می کنند

امام جمعه گچساران گفت:آیات قرآن را ببینید مخصوصا آیات 28تا 31سوره مبارکه نور را مطالعه کنید که بحث حجاب را مطرح می کند بحث اینکه عفت ، حیثیت و شرف زن مومنه باید پشت پرده بماند،و متاسفانه در برخی جلسات زمینه فراهم می کنند تا با آبروی مردم بازی می کنند.

خیانت به مردم تحت عنوان خدمت به مردم

حجازی تصریح کرد:ناموس مردم را بزک می کنند یا زمینه فراهم کنند تا بزک بشوند تا در منظر نامحرم قرار بگیرند در جلسات و کنسرت هایی که درکشور برگزار می شود و با کمال تاسف درشهرستان ما هم یکی دو مورد داشتیم که خیانت به مردم تحت عنوان خدمت به مردم.

خطیب جمعه گچساران افزود: ببینید که با چه وضعی ناموس مردم و شرف  مردم اینطور بیاید در منظرمردم قرار بگیرد رسما و صریحا جلساتی برگزار می شود که مستقیما مقابل قرآن کریم است که این از علائم نفوذ است.

وی تصریح کرد:برخی می گویند فلان جا هم از این موارد وجود دارد که آنجا هم غلط است می گویند از تلویزیون پخش می شود که آنجا هم غلط است.

ما که مقلد تلویزیون نیستیم

حجازی گفت:اگر کسی درجایی به مردمش خیانت کرد شما هم باید خیانت بکنید اگر تلویزیون اشتباه کرد ما هم باید اینجا خیانت بکنیم ما که مقلد تلویزیون نیستیم و مقام معظم رهبری فرمودند: تلویزیون وجه شرعی ندارد به این معنا که هرکاری که تلویزیون می کند حتما شرعا درست است که اینگونه نیست.

مردم مسائل را دقیق تر ببینند

وی درادامه افزود: بنابراین دقت کنیم که بحث نفوذ دارد گسترده می شودبه صوت فریب مردم، و مردم را دریک ورطه ای از تردید و دو دلی قرار می دهند که لازم است مردم مسائل را دقیق تر ببینند.

امام جمعه گچساران درادامه با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:مَسکن برای آرامش انسان بسیار مهم است و توقع دارم که بانک ها به بحث مسکن فقرا توجه خاص داشته باشند.

حجازی بیان کرد:گاهی اوقات وام جزیی می دهند برای حل مشکلات مسکن که ماه ها و بلکه چند سال طول می کشد و متاسفانه در برخی نقاط کشور وام های میلیاردی فورا داده می شود اما وام های 5میلیونی مدت ها طول می کشد.

وی درادامه با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام گفت:25فروردین ماه شهادت موسی بن جعفر (ع)است که امیدوارم خداوند به آبروی موسی بن جعفر به همه ما توفیق دهد که بتوانیم به عنوان یک شیعه درست دینمان را ادا کنیم.

***********************************

خطیب جمعه چرام: سیاست مذاکره با رژیم صهونیستی خطایی نابخشودنی است/تنها راه نجات فلسطین مبارزه ومقاومت است

امام جمعه چرام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر چرام با اشاره به آیه ۲۹ سوره انفال، بیان کرد: یکی از آثار تقوا روشن بینی و بصیرت است که در آیات متعددی نیز به آن اشاره و تاکید شده است.

حجت الاسلام سید نورالله افشار افزود:در بزرگترین آیه قرآن در سوره بقره دعوت به تقوای الهی شده است و در اثر تقوا خداوند به ما تعلیم می‌دهد که این دو مورد اشعاری دارند که  انسان در اثر تقوا مورد موهبت افاضه تعلیم الهی قرار می گیرد.

وی با اشاره به کلام  رسول خدا ص بیان داشتند  با هوا و هوس های نفسانی مبارزه کنید تا حکمت در دل شما وارد شود.

خطیب جمعه چرام با بیان اینکه بیش از شصت سال از اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی می‌گذرد، عنوان کرد: دشمن غدار سرائیلی در این مدت با انواع و اقسام تهدید ها ،ارعاب ها  و شکنجه ها به جنایت خویش ادامه می دهد و امروز مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام شده است و گروه های فلسطینی در اثر جهاد و مبارزه توفیقات خوبی بدست آورده اند .

حجت الاسلام افشار افزود: دهها گروه فلسطینی در فلسطین اشغالی حضور دارند که همه این گروه ها در مبارزه با رژیم صهونیستی مورد تایید نیست و برای مثال سازمان آزادی بخش فلسطین در سال۱۹۹۳ م یعنی ۲۵ سال قبل در زمان ریاست یاسد عرفات، اسرائیل را به رسمیت شناخت .

خطیب جمعه چرام در ادامه گفت: در جهان عرب این تشکل که ریاست فعلی آن محمود عباس است، به خاطر سیاست  مماشات با اسرائیل، از طرف غرب و آمریکا نماینده فلسطینی‌ها شناخته می‌شود و در سازمان ملل نیز  عضویت دارد. آمریکا واسرائیل آنها را به رسمیت میشناسد.

حجت الاسلام افشار با بیان اینکه ایران اسلامی به علت خیانت این گروه به آرمان قدس شریف با آنها ارتباطی ندارد.ایشان گفت: اما جنبش مقاومت اسلامی حماس که بنیانگذار آن شیخ احمد یاسین بود و در حال حاضر ریاست آن به اسماعیل هنیه است، سیاست‌ خویش را در مبارزه با اسرائیل می‌داند و ایران نیز این گروه ها نماینده فسطینی‌ها می داند.

امام جمعه چرام اشاره اینکه اسماعیل هنیه در پی خیانت بعضی کشورها به مقام معظم رهبری نامه ای نوشتند،عنوان کرد:رهبر انقلاب در جواب این نامه وعده پیروزی دادند و در چند محور این نامه را خلاص کردند.

حجت الاسلام افشار افزود:رهبر انقلاب یکی از این محورها را مقاومت و مبارزه فلسطینی‌ها دانستند و آن راتنها راه نجات خواندند و سیاست جمهوری اسلامی حمایت از مظلومان فلسطینی است و این وظیفه علاوه بر دینی، انسانی نیز محسوب می شود.

وی افزود:سیاست مذاکره با رژیم صهیونیستی که توسط بعضی گروه‌های فلسطینی دنبال می‌شود، خطای نابخشودنی و بزرگی است.

حجت الاسلام افشار گفت: کشورها و جوانان مسلمان در سایر ملت‌ها باید با مجاهدت دشمن را مجبور به عقب نشینی کنند.

***********************************

خطیب جمعه سرفاریاب:20 فروردین، روزتحقق شعار ما  می توانیم است

حجت الاسلام سیدفرج الله پژمان ظهر امروز درخطبه های نمازجمعه سرفاریاب باتوصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:امامت درمکتب امامیه دوازده امام شیعیان جزءاصول دین و از نظر اعتقاد در ردیف توحید،نبوت ومعاداست و به تمام وظایفی که برعهده پیامبربودقیام می کندو همه را انجام می دهد.

خطیب جمعه سرفاریاب باطرح این سوال که چرا امام باید از جانب خداوندمنصوب شود،اظهارکرد:چونکه امام دارای مقام رفیع عصمت و مصونیت ازگناه،خطاودارای علم وسیع است وتشخیص این امور از حیطه مردم خارج است وتنهاخدامی توانداین افرادرامعرفی کند.

حجت الاسلام پژمان با اشاره به هفته بهداشت سلامت و اهمیت آن،عنوان کرد:هرفرد باید به سلامتی فردی واجتماعی توجه داشته باشدوبابالابردن اگاهی عموم مردم جهان وسلامت وبهداشت موردتوجه قرارگیرد.

وی با اشاره به 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای گفت: از دانشمندان و فعالان در عرصه هسته ای تقدیر می کنیم و یاد و خاطره شهدای هسته ای را گرامی می داریم.

امام جمعه سرفاریاب  به ویژگی های شهدای هسته ای اشاره وعنوان کرد:عشق به وطن و مسولیت پذیری تلسط علمی از ویژگی های آنان بودو نمادعلم،ایمان وشجاعت خون وشهادت هستند.

وی بهره مندی از دانش هسته ای را برای کاربردهای آن در پزشکی و تامین انرژی ضروری برشمرد و عنوان کرد: با توجه به کابردهای انرژی هسته ای دربرق وپزشکی و آب راهی جز دانش و فناوری هسته ای برای تامین نیازهای بخش انرژی وجود ندارد.

حجت الاسلام پژمان در پایان گفت:روز انرژی  هسته ای روزتحقق شعار ما  می توانیم است.

***********************************

خطیب جمعه لنده: گردشگران و مسافران نورزی از کمبود امکانات در مناطق گردشگری گلایه داشتند

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده، ضمن تبریک سال نو و با اشاره به مناسبت های مهم پیش رو در هفته آینده اظهارکرد: یکی از نعمت های بزرگی که قدرش مجهول است نعمت سلامتی است چرا که در در حدیث آمده است: "النعمتان مجهولتان الصحه ولامان"سلامتی و امنیت که زمینه از دست ندادن نعمت سلامتی با با خود مراقبتی و عمل به دستورات بهداشتی و پزشکی می توان فراهم کرد.

وی افزود: توجه به امر ورزش به خصوص ورزش های همگانی می تواند در افزایش سطح سلامتی آحاد جامعه اثرگذار باشد.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: شهادت مجاهد نستوه آیت اله محمد باقر صدر از عالمان دینی و کسب مرجعیت شیعی در سن 40سالگی ایشان نشان دهنده شخصیت دینی، مذهبی و سیاسی این مجاهد است.

وی تاکیدکرد: تلاش های این عالم دینی در روشنگری علیه رژیم بعث عراق و تحمل رنج ها و مشقت های زیادی برای تبلغ دین اسلام باعث شد تا وی و خواهرش را با همدیگر ترور کنند.

الهی نیادر ادامه به سالروز قطع رابطه ایران و امریکا اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) در واکنش به قطع رابطه سیاسی ایران و امریکا فرمودند: اگر کارتر رئیس جمهور امریکا یک کار در زندگی اش درست انجام داده باشد همین قطع رابطه با ایران است.

خطیب جمعه این هفته لنده گفت: بعد از این اظهارنظر امام خمینی(ره) همه ملت از این فرموده امام امت حمایت کردند و تا به امروز نیز ملت ایران شاهد خوی استکباری امریکایی ها هستند.

وی در ادامه گفت: 21فرودین ماه سالروز شهادت امیر سپهبدصیاد شیرازی در سال87 است که به دست منافقین کوردل به شهادت رسید.

الهی نیا گفت: صیاد شیرازی از جمله یاران صدیق و سرمایه های انقلاب اسلامی بود که دوران مبارزاتی ایشان به خصوص حضور وی در هشت سال دفاع مقدس همواره منبع خیر و برکت برای نظام جمهوری اسلامی بوده است.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: باید از همه دستگاه های ستاد خدمات سفر شهرستان لنده به خصوص پلیس، جمعیت هلال احمر، میراث فرهنگی و گردشگری، اورژانس و سایر نهادها که در این ایام تعطیلات بهترین فرصت ها را برای گردشگران و مسافران نوروزی آماده کردند قدردانی کرد.

وی در ادامه تاکیدکرد: گردشگران و مسافران نوروزی امسال نیز از کمبودها و کاستی های موجود در مناطق گردشگری شهرستان گلایه های داشتند که انتظار می رود که مسئولان با تدبیری حکیمانه برای سال های آینده این کاستی ها را رفع کنند.

الهی نیا در پایان اظهارکرد: توصیه های مهم مقام معظم رهبری در باب شعار سال با حمایت از کالای ایرانی باید مورد توجه قرارگیرد و هم مردم و هم مسئولان با جامه عمل پوشاندن به این شعار یک بار دیگر عاملی برای تولید و اشتغال جوانان این مرز وبوم باشیم.

***********************************

خطیب جمعه باشت: فناوری هسته تحقق شعار ما میتوانیم بود/ مدیران میراث فرهنگی استان استحاله فرهنگی می کنند/ اگر استاندار مجالس رقص را همراهی نمیکند بایدبا مدیران برخورد کند

حجت السلام عبدالرحیم عبودی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان باشت ضمن اشاره به ۲۰فروردین ماه عنوان کرد: روز ملی فناوری هسته ای یکی از علوم حساس و مهم دنیا است.بعد از کش و قوس های فراوان که دشمنان به ما زدند و چند سال مسائل هسته ای مارا دچار اختلال کردند و در کشور نیز این موضوع پذیرفته سده بود ولی به لطف خداوند در سال ۸۵ایت تعلیق ها برداشته شد و ما در مسائل علم هسته ای چنان پیشرفت کردیم که در ۲۰فروردین ۸۵توانستیم جز چند کشوری باشیم که داری فناوری هسته ای هستند.

حجت الاسلام عبودی گفت: وقتی خبر فناوری هسته ای ما پخش شد دشمنان ما شوکه شدند ،غربی ها و اروپایی ها اعلام کردند ایران اغراق میکند و ممکن نیست ایران بتواند چنین کاری کند.

امام جمعه باشت تصریح کرد: فناوری هسته ای تحقق شعار ما میتوانیم بود،با دست خالی و با این همه دشمنی توانستیم به این مقام برسیم که بسیار ارزشمند است.معتقد هستیم مسائل هسته ای ماکه در این چند سال راکد مانده مخصوصا در زمینه برجام اشتباه کردیم و امیدواریم دیگر تکرار نشود.

خطیب جمعه باشت عنوان کرد: ما به غنی سازی ۲۰درصد رسیده بودیم ولی اکنون این غنی سازی کنسل شده و با تعهدهایی که بستیم به ۳/۵درصد رسیده است ،راکتورهارا با بتن پر کردیم و برجام نیز نافرجام شد.

حجت الاسلام عبودی تنها راه اقتدار کشور را تکیه بر توران داخلی کشور دانست و گفت: ما میتوانیم و امادگی تکیه بر توان داخلی را داریم.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس عنوان کرد: ایشان فرمودند هیچ مشکلی در این کشور نیست که حل نشود،هیچ مشکلی نیست که حل ان به دست دشمن باشد و نباید به کدخدا اعتماد کنیم.

خطیب جمعه باشت به روز هنر در ۲۰فرودین اشاره و گفت: اسلام هنر را قبول دارد و دین ما تاکید بر هنر دارد،هنر ظرفیت خوبی برای اینکه اموزه های دینی خودمان را به دیگران یاد بدهیم ،اسلام مخالف هنر نیست ولی هنر از نظر دیگران چیست؟هنری که اکنون در کشور مطرح است هنر واقعی نیست و در برنامه های امروزی کاری به مردم نداریم و هنر را در رقص و رقاصی میدانند و از بیت المال هم برای ان استفاده می کنند.

حجت الاسلام عبودی گفت: اسلام و رهبری با این موضوع مخالف است.رهبر معظم انقلاب به عنوان رهبر جامعه و مراجع تقلید گفتند نظام جمهوری اسلامی موظف است جلوی حرام الهی را بگیرد.ولی باید بگوییم جلوی مدیران را باید گرفت .

امام جمعه باشت به مدیرکل میراث فرهنگی استان اشاره و اظهار کرد: برنامه ریزی میکنند و با پول بیت المال وبا گروه خصوصی قرارداد می بندند که هر طور شده در ایام عید یک روز در شلال دان باشت رقاصی کنید!

وی افزود: اقای مدیر کل چه جوابی دارید بدهید،رهبر فتوا دادند چرا رعایت نمیکنید؟بعضی از مدیران و مسئولان دارند استحاله فرهنگی میکنند و خداکند بتوانیم برخی از مدیران را نجات دهیم .

خطیب جمعه باشت تصریح کرد: اسم اداره میراث فرهنگی است ولی ضد فرهنگ عمل می کنند ،چرا مسئولین ادارات اجازه این جشن هارا می دهند؟این همه شهید دادیم ،مادران شهدا اشک چشمشان خشک نشده است ،حرام برایتان عادی شده است؟خدا نیامرزد مدیری که اینگونه عمل می کند!

حجت الاسلام عبودی گفت: مدیرکل میراث فرهنگی جلسه ای برگزار می کند که رقاصی میکنند،و میراث فرهنگی شهرستان هم همکاری می کنند و مدیران هم شرکت میکنند.این مدیران با کسانی که پول بیت المال را می دزدند فرقی ندارد.

خطیب جمعه باشت تصریح کرد: جوانان ما از بیکاری افسرده شده اند بجای اینکه پول بیت المال را در راه حرام خرج می کنید برای جوانان وام کم بهره بدهید.جوانان در دفتر من گریه میکنند و التماس میکنند برای ۱۰ میلیون وام  ولی پول بیت المالی که باید به این جوانها داده شود خرج مجالس رقص می کنید.

وی خطاب به استاندار عنوان کرد: شما باید بر مدیران نظارت کنید،شما باید جواب بدهید،شما هنر را اشتباه گرفتید.اگر استاندار همراه انها نیست باید برخورد کند .

 

انتهای پیام/
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.