گروه: اخبار استان خبر: 106921 / تاریخ انتشار : 1397/1/15 ساعت : 22:26
خرده فرهنگ های غلطی که نتیجه اش زندان است:

تلخ کامی مجالس شادی به عزا به واسطه تیراندازی های غیرمجاز

تیراندازی‌ در مجالس عروسی و عزا در برخی استان های کشور همواره آبستن حوادث تلخی است که نتایج آن تبدیل شدن عروسی به عزا و عزا به عزا است که این مسئله به نوعی آسیب های اجتماعی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، مجالس عروسی پس از سال ها با دعوت از عزیزان دو خانواده عروس و داماد در یک تالار و یا محیط باز صورت می گیرد و در این مراسم انسان های زیای برای بسترسازی شادی حاضرین از طریق سرنا، ارگ و یا سایر ابزار اقدام به برگزاری جشنی باشکوه برای شادی مضاف عروس و داماد و سایر حاضرین می کنند که به دستمال بازی و چوب بازی می پردازند.

 

 

در همین مجالس شادی برخی ها با استفاده از سلاح گرم وبرای نشان دادن خود اقدام به تیراندازی هوایی می کنند که بعلت شلوغی بیش از حد جمعیت و عدم تسلط فرد تیر انداز و کم بودن دامنه دید وی باعث قتل و کشتار انسان های بی گناهی می شوند که اگر به صفحات حوادث سایت های خبری، روزنامه ها و شبکه های مجازی گذری کوتاه داشته باشیم به خوبی می توان دید که چه مجالس شادی که به عزا تبدیل شده و چه مجالس عزاداری که خود به عزا و کشته شدن برخی نزدیکان و یا میهمانان منجر می شود.

 

 

این رسم و رسوم هرچند در گذشته به عنوان یک فرهنگ غالب حاکم بود ولی به دلیل همین قتل ها و کشتار انسان های بی گناه کم کم منسوخ شده است ولی متاسفانه بازهم شاهد تیراندازی در مجالس شادی و عزا در همین استان و شهرستان لنده می باشیم که قطعاً حرکتی اشتباه می باشد و متولیان فرهنگ و عوامل نظامی و انتظامی نیز وظیفه دارند که با چنین افرادی برخورد کنند.

گذشته از شلیک‌های مداوم و مکرر تالارهای عروسی، گاهی شلیک‌های شبانه عروسی‌های خانگی گوش مردم را آزار می‌دهد، به‌گونه‌ای که منجر به اعتراض همه می‌شود به طوری که در روز های چهارم تا پنجم فرودین ماه 97 ساعت 2و30دقیقه صبح یک مجلس عروسی در شهرستان لنده اقدام به تیراندازی هوایی کردند که این تیراندازی در مجلس عروسی باعث وحشت مردم و اعتراض شهروندان نسبت به این اقدام غیر انسانی در این شهرستان شده است.

هرچند مردم دیگر به این صداها عادت کرده و به هم می‌گویند چیزی نیست عروسی است، اما همین تیراندازی‌ها عواقب ناهنجاری بر دامان فرهنگ و آرامش مردم برجای خواهد گذاشت.

 

 

 

برخورد قاطع با تیراندازان مجالس عروسی و عزا

 

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این رابطه اظهارکرده است: رابطان قضایی با حاملان هر نوع اسلحه اعم از مجاز و غیرمجاز و به هر طریقی در انظار و اماکن عمومی، عروسی‌ها و یا مراسم عزاداری به‌شدت برخورد و اقدام به ضبط اسلحه فرد خاطی کنند.

غلامرضا مزارعی افزود: کمترین اغماض و سهل انگاری در این زمینه قابل توجیه از سوی دستگاه قضایی نیست و باید با این گونه افراد که به هر نحوی سبب ایجاد اضطراب و حس ناامنی در جامعه می‌شوند برخورد قاطع صورت گیرد.

 

راهی شدن 50نفر به زندان به علت تیراندازی و حمل سلاح غیرمجاز

 

به گفته سردار مهدی انصاری فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در یک سال گذشته افزون بر 50 نفر در زمینه تیراندازی و حمل سلاح در عروسی‌ها دستگیر و ضمن توقیف اسلحه راهی زندان شده‌اند.

 

به هرحال تیراندازی در انظار عمومی به خودی خود به تنهایی جرم محسوب می‌شود و ازنظر قانونی منعی برای برخورد با افرادی که سلاح استفاده می‌کنند وجود ندارد و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی می‌تواند در این زمینه ورود پیدا کند.

و این در حالی است که  اخیراً در کمیسیون حقوقی و قضایی در رابطه با استفاده از سلاح سرد نیز تصویب شد که هرگونه نگهداری سلاح سرد مانند چاقو، کارد، شمشیر، قمه، ساطور و ... جرم بوده و مجازات نسبتاً سنگینی برای آن تعیین کرده‌ایم.

 

انتهای پیام

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
Hgg
1397/1/15 - 21:59
Huf
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.