گروه: اخبار استان خبر: 106906 / تاریخ انتشار : 1397/1/15 ساعت : 11:42

نقد سریال پایتخت: اگر موافق اند میبایست در مسائل دیگر شک کرد، اگر نیستند باید در مسوولیت پذیری صداوسیما و سازمان اوج شک کرد!

به این جملات توجه کنید: هرگز این پدیده کثیف را تبلیغ نمی‌کنیم؛ منتقدان حاضر نیستند تا پایان سریال صبر کنند؛ در قسمت دهم سریال همه‌چیز حل می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سید یوسف مرادی در یادداشتی آورده است:

 

محسن تنابنده؛ فقیه، استراتژیست و کارشناس ازدواج

اول: در سالهای اواخر دهه چهل، یکی از کدخدایان، مراسم جشنی گرفته بود، به خاطر ازدواج دخترش.
از همه ی روستاها بزرگان را دعوت کرده بود.
سالهای بعد از اصلاحات ارضی بود.
کدخدا از «بابا حبیب الله» هم که در سازهای موسیقی چیره دست بود، دعوت کرده بود که در مراسم عروسی دخترش ویالون و سازودهل و... بنوازد و بخواند.


«بابا حبیب الله» از طایفه فرودست جامعه بود و فقط حق داشت سازش را بزند، پولش را بگیرد و برود.
«بابا حبیب الله» سازش را می زد و جوانان روستا  همنوا با سازِ او چوب بازی می کردند و می رقصیدند.
وقت ناهار که شد، «حبیب الله» ساز زدن را قطع کرد تا سفره ها را بکشند و از مهمانان پذیرایی شود.

 

در همین زمان که میزبانان در حال چیدن سفره بودند، «بابا حبیب الله» فرصت را غنیمت گرفت، روی دوپایش ایستاد و سینه اش را صاف کرد و شروع به سخنرانی در ستایش «اصلاحات ارضی» کرد.


کدخدایان دیگر مناطق، چون رسم نبود که نوازندگان سخنرانی کنند، سخنرانی «حبیب الله» را از طرف کدخدا قلمداد کردند و دست به غذا نزدند و رفتند.
کدخدا که آبروی چند ساله اش را از دست رفته دید، دستور داد حبیب الله را وسط روستا به درختی بستند و در حالی که به او فحش می داد و فریاد می زد که : «پدر سوخته! تو نوازنده ای یا متخصص اصلاحات ارضی!؟». او را با شلاق آنقدر زد که حبیب الله از حال رفت.دوم: به این جملات توجه  کنید:«هرگز این پدیده کثیف را تبلیغ نمی‌کنیم؛ منتقدان حاضر نیستند تا پایان سریال صبر کنند؛ در قسمت دهم سریال همه‌چیز حل می‌شود.


مسئله ازدواج دختران کم‌سن را مطرح کردم چون مخالف سرسخت آن هستم و بالاخره باید کسی آن را مطرح می‌کرد.»
این جملات سخنان یک فقیه، یا استراتژیست یا کارشناس مسائل فرهنگی نیست، این جملات از محسن تنابنده(کمدین) در پاسخ به این نقد است که چرا ازدواج در سن پایین را در سریال پایتخت ٥ ترویج کرده ای؟


البته یک کمدین حق دارد در مورد این مسائل صحبت کند، اما این سوال اساسی پدیدار می شود که آیا سازمان اوج و صداوسیما هم با نظر تنابنده موافق هستند(که در مخالفت صریح با فقه و همچنین قرائت رسمی است).


اگر موافق اند که می بایست در خیلی مسائل دیگر شک کرد(از آن جمله تلاشهای جبهه فکری انقلاب در مقابله با طرحی که در همین زمینه در مجلس در جریان است).


اگر موافق نیستند، پس میبایست در مسوولیت پذیری صداوسیما و البته مدیرانِ سازمان اوج شک کرد!

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.