گروه: اخبار استان خبر: 106888 / تاریخ انتشار : 1397/1/15 ساعت : 08:48
بررسی وعده های انتخاباتی اعضای شورای شهر یاسوج؛

علی اکبری تبار؛ از طرح تفصیلی جامع شهر یاسوج تا زیباسازی و ایجاد مبلمان شهری مناسب/کدام وعده ها محقق شده است؟

اعضای شورای شهر یاسوج در زمان انتخابات وعده ها و شعارهایی را مطرح کردند که باید ببینیم بعد از گذشت 9 ماه کدام یک از آن شعارها و وعده ها عملی شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این عضو بدون حاشیه شورای فعلی شهر یاسوج یکی از ویژگی های سیاست شهری خوب را مشارکتی بودن آن عنوان کرد و گفت :شورای اسلامی یعنی جایگاهی که گروه های مختلف شهروندان در تدوین ،اجراء و ارزیابی آن شهر نقش داشته باشند .

عضو شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: نبود زیبایی سیما و منظر شهر سلامت روانی شهروندان را تهدید می‌کند.

شعار انتخاباتی من پاسخگویی است

من با شعار پاسخگویی آمدم تا بگوییم که همه مسئولان باید در برابر خواسته های مردم پاسخگو باشند، در شعارهایم چه در چهار سال گذشته و چه در دور فعلی با خدای خود عهد بستم که در راستای آرمان های شهداء و انقلاب و در راستای پاسخگویی و عمل کردن به وعده ها حرکت کنم و خدمت گذار خوبی برای مردم باشم.

مهمترین شعار من در انتخابات پاسخ گویی بوده و هست ؛اگر از همه شهروندان هم سئوال کنید به شما خواهند گفت که در اتاق کدام عضو شورا همیشه بر روی ارباب رجوع چه در شورا و چه در محل کار باز بوده؛ همه هم و غم من مردم هستند و بس، مردمی که به شما اعتماد می کنند که بتوانی دوای درد آنان باشی و بتوانی از مراجع قانونی مشکلات آنها را برطرف کنی.

شعار عضو فعلی شهر یاسوج طبق گفته خودش پاسخگویی به مردم بوده است اما اکنون مردم شهر یاسوج سوال های بی جوابی زیادی دارند که انتظار دارند اعضای شورای شهر یاسوج در یک نشست خبری پاشخ گوی این سوالات باشند، در این چند ماهی که شورای پنجم اغاز به کار کرده است تا کنون هیچ کار خاصی در سطح شهر دیده نشده است.

اکبری تبار دیگر شعارها و وعده های انتخاباتی خود را در زمان تبلیغات اینگونه بیان کرد:

توسعه طرح تفصیلی و جامع شهر یاسوج

یکی از اهداف و شعار های اصلی من توسعه طرح تفصیلی و جامع شهر یاسوج است، اگر نگاهی کلی داشته باشیم خواهیم دید که عدم وجود این طرح تفصیلی باعث شده که یک لجام گسیختگی در مرکز استان به وقوع بپیوندد.

دغدغه اصلی ما چه در شورای دور چهارم و چه در دوره جدید مسائل ترافیکی است که یکی از دغدغه های اصلی شورا و شهرداری یاسوج بوده است.

در موضوع بحث پل سوم و چهارم بشار که از دغدغه های اصلی شهروندان و حتی شورای شهر است کارهای خوبی صورت گرفته اما نیازمند کمک و همراهی هستیم که این موضوع فقط با وحدت و توسعه شهری صورت می پذیرد.

اقدامات فرهنگی و ورزشی

برخی از برنامه های فرهنگی اعم از ایجاد سینما، برنامه های ورزشی، تیم های ورزشی مورد مطالبه قرار گیرد، هرچند شهرداری یاسوج در چهار سال اخیر طرح های خوبی را در این زمینه آغاز کرده و سعی ما این است که در شورای پنجم آنها را به سرانجام برسانیم.

اکبری تبار در دیدار با بانوان در تاریخ 25 اردیبهشت 96 با اشاره به ایجاد پارک بانوان شهر یاسوج اظهار داشت: ایجاد پارک بانوان که حاصل تلاش همه اعضای شورا و شهردار بود بخش عمده ای از دغدغه های فرهنگی بانوان و شهروندان را برطرف کرده است.

عضو پنجم شورای اسلامی شهر یاسوج در یادداشتی که اردیبهشت ماه سال 96 به یکی از سایت های محلی برای انتشار داده بود ایده هایی را برای زیبا سازی شهر یاسوج پیشنهاد داده است ایده هایی که گویا تنها در حرف مانده است.

وی در این یادداشت اینگونه نوشته است:

موضوع مبلمان شهری در ایران تا همین چند مدت پیش امری لوکس گرایانه و تشریفاتی بود ولی امروزه به دلایلی چون نازیبایی شهرها به خصوص شهرهای بزرگ و شهرهایی که خود به طور طبیعی زیبا بوده مانند شهر یاسوج و از طرفی با افزایش اگاهی های شهروندان مورد توجه جدی مسئولین قرار گرفت.

در یاسوج کارهایی صورت گرفت اما کافی نیست به عنوان مثال در خصوص تندیس ها و نماد های شهری کار نارسایی هایی هست. نمادها و تندیس ها بازتاب هنری خاطرات،انسانها،حوادث،اعتقادات و در مواردی به عنوان سمبل فرهنگی- اجتماعی مطرح است.

گلدان های شهری در خطوط جدا کننده خیابان ها،استقرار نیمکت در اماکن شلوغ جهت رفاه حال زنان و سالمندان به گونه ای که برای دیگر شهروندان مزاحمتی ایجاد نشود زیرا مشاهده می شود در اکثر معابر و اماکن پرتردد شهروندان از لبه های جداول برای نشستن و استراحت کردن استفاده می کنند!وسایل بازی برای کودکان باید در اماکن و معابری که کودکان تردد و توقف زیادی دارند نصب شود.

پارکومترهای الکترونیکی برای سنجش میزان زمان توقف خودروها بر اساس پول دریافتی،ایستگاه های قابل دسترسی اسان اتوبوس و سایبان و نیمکت مناسب جهت رفاه حال مسافران، نصب سطل زباله در خیابان ها و معابر شلوغ با فاصله 30 متری و در یک خط مستقیم،مجسمه های شهری که کمک قابل توجهی به خوانایی شهر می کنند و…. از جمله مبلمان هایی هستند که در شهر یاسوج نیاز هست برای استقرار و مکان یابی انها کار شود تا هم به کارایی فضاهای شهری و هم زیبایی شهرمان که بالقوه دارای زیبایی های فراوانی است، کمک کرده باشیم.
 

طبق این یادداشت اکنون بعد از گذشت نزدیک به 9 ماه از اغاز فعالیت شورای پنجم انتظار می رفت اندکی از این شعارها و وعده ها محقق شود درست است پارک بانوان در شورای چهارم افتتاح شد اما شباهت زیادی به آن وعده ها در خصوص امکانات و تجهیزاتی که باید داشته باشد ندارد.

پل سوم و چهارم بشار همچنان درپیچ و خم وعده ها گیر افتاده اند و نه ترافیکی حل شده است و نه حوصله شهروندان دیگر اجازه می دهد که چند سال دیگر چشم انتظار افتتاح این دو پل برای گره ترافیکی باشند پل هایی که گویا به یک پروژه سخت و مهم در یاسوج تبدیل شده است که نه زور شهرداری نه راه سازی به آن نمی رسد.

اما در خصوص زیبا سازی شهر یاسوج و مبلمان این شهر و نیمکت هایی برای استراحت و سطل های زباله ای برای اینکه شهر زیباتر باشد چند نکته وجود دارد تا کنون به جرات می توان گفت هیچ زیبا سازی که به چشم مردم امده باشد در یاسوج رخ نداده است سطل های زباله آن یا متعلق به ده ها سال قبل است و یا اصلا وجود ندارد.

مبلمان شهری که اسمش زیباست و زیبا هم مطرح می شود اما تا کنون مبلمانی در شان مردم یاسوج دیده نشده است در این شهر نیمکتی برای استراحت سالخوردگان برای استراحت وجود ندارد پس نباید خورده گرفت از مردم اگر چمن بلوارها به دلیل نشستن مردم نا مناسب شده اند.

وقتی مناسبتی در پیش است و یا جشن و عیدی در پیش داریم و مسئولان می خواهند شهر را تزئین کنند این تزئین در نصب چند پرچم رنگی خلاصه می شود پرچم هایی که آنقدر نصب شده اند که دیگر رنگ و لعاب هم ندارند  در حالی که در سایر شهرها با کمترین هزینه زیباترین تزئین ها را به کار برده اند.

اقای اکبری تبار عضو شورای چهارم و عضو شورای پنجم این وعده ها از جمله زیباسازی شهر یاسوج باید در شورای چهارم اندکی محقق می شد مردم شهر یاسوج منتظر اندکی تحول در سطح شهر هستند حتی اگر نصب چند سطل زباله باشد.

اقایان اعضای شورای پنجم شهر یاسوج، مردم این شهر منتظر اندکی تغییرات در فضای شهر هستند آنها ساعت ها در صف انداختن رای در صندوق ایستادند که امروز در یاسج جایی برای نشستن، برای استرحت، فضایی زیبا و مبلمان زیبا در شهر خود ببینند.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
پاکبان
1397/1/16 - 01:50
با سلام لطفا خدمت آقای اکبری تبار عرض کنید خودتان عملکردتان چه بود شما که در شورا اکثریت هستین و همه کاره اگر فقط ..... پاسخگویی داشتید باید به روابط عمومی شهرداری میرفتید نه شورای شهر شورای شهر محل عمل است
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.